FSB uviedla, že skupina, ktorá je súčasťou zakázanej „medzinárodnej teroristickej organizácie“, vyrábala bomby a plánovala po útoku utiecť na Blízky východ.
Po prvom „prezidentskom“ kontakte medzi Moskvou a Washingtonom po troch rokoch Trump povedal, že dvojica súhlasila s „okamžitým“ začatím rozhovorov o ukončení rusko-ukrajinského konfliktu, čo je v ostrom kontraste s politikou predchodcu Joea Bidena o izolácii Kremľa.
Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres vyzval Hamas, aby pokračoval v plánovanom prepustení rukojemníkov a väzňov a „za každú cenu sa vyhýbal obnoveniu nepriateľských akcií v Pásme Gaze“.
Pchjongjang v rámci prehlbovania vojenských väzieb s Moskvou dosiaľ poskytol Rusku „asi 11-tisíc vojakov, rakety, 200 kusov diaľkového delostrelectva a značné množstvo munície“, uviedol juhokórejský predstaviteľ.
Armáda dodala, že „bude pokračovať v narúšaní schopností Hamasu na všetkých jeho frontoch a bude pôsobiť proti všetkým pokusom teroristických organizácií upevniť a vybudovať svoje sily“.
Ženy boli zatknuté v Sevastopoli, hlavnom meste ukrajinského polostrova Krym, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014, ako aj v mestách Voronež a Rostov nad Donom.