Výsledkom by bola neúmerná záťaž životného prostredia a zhoršenie kvality života Bratislavčanov.
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je proti tomu, aby čínski investori vybudovali letisko pre nákladnú dopravu v Bratislave. Vzhľadom na blízkosť letiska a k nemu priľahlých pozemkov k mestu by výsledkom bola neúmerná záťaž životného prostredia a zhoršenie kvality života Bratislavčanov. Informovala o tom hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.
O možnostiach rozvoja bratislavského letiska hovoril premiér Robert Fico po summite strednej a východnej Európy s Čínou (16+1) v lotyšskej Rige. Čína má podľa neho záujem vytvárať infraštruktúrne prepojenia od budovania železníc až po letecké linky, aby sa rýchlejšie spojila najmä so strednou Európou. „Ponúkame vytvorenie trojuholníka Peking-Praha-Bratislava, pracujeme na tomto návrhu,“ povedal Fico.
Liberáli kritizujú Fica za postoj k bratislavskému letisku
Podľa SaS premiér Fico síce odmieta privatizáciu bratislavského letiska, ale druhým dychom hovorí o výstavbe úplne novej časti letiska, ktorá by sa zaoberala práve nákladnou leteckou dopravou. „To je ten najhorší variant – tak z pohľadu transparentnosti, ochrany životného prostredia i dopravných potrieb verejnosti na Slovensku,“ tvrdí poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre životné prostredie Anna Zemanová.
Ako Zemanová pripomenula, bol to práve Robert Fico, ktorý po získaní funkcie predsedu vlády po voľbách v roku 2006 zastavil privatizáciu bratislavského letiska a zmaril tým investície za niekoľko miliárd vtedajších korún, ktoré mali primárne ísť do zlepšenia osobnej dopravy. „A dnes sa nehanbí pripravovať verejnú mienku na kšeftovanie s letiskom a k nemu priľahlými pozemkami,“ uzavrela Zemanová.