BRATISLAVA 21. apríla (WEBNOVINY) – Lákadlo zvýšených daňových príjmov môže viesť vlády niektorých krajín k tomu, aby uvažovali nad uvoľnením existujúcich pravidiel a obmedzení pre on-line hazardné hry. Konštatuje to poradenská spoločnosť KPMG, podľa ktorej by sa potenciálne výnosy prevádzkovateľov hazardných hier v kamenných herniach, spoločností, ktoré vyvíjajú softvér, médií a investorov mohli zvýšiť o miliardy dolárov, ak sa naplnia predpovede, že vlády zamýšľajú uvoľniť pravidlá pre on-line hazardné hry. Trh on-line hazardných hier by pritom mohol narásť z 21 mld. USD v roku 2008 až na 30 mld. USD do roku 2012. Podľa KPMG pritom existuje obrovský potenciál pre ďalší rast v tomto sektore, pretože niektoré najväčšie trhy, ako napríklad USA, Čína, Japonsko a Južná Kórea v súčasnosti zakazujú hazardné hry on-line.
Trh on-line hazardných hier sa pritom podľa najnovšej štúdie Arthura D. Little otvára v celej Európe, pričom sa predpokladá, že ročné výnosy dosiahnu 8 mld. eur do roku 2012. „Nasledujúc príklad Spojeného kráľovstva a Talianska a pod tlakom Európskej komisie sa mnohé ďalšie krajiny v súčasnosti pripravujú na kontrolované otvorenie svojich trhov,“ uvádza KPMG. Jednou z najväčších výziev v Európe môže byť pritom povolenie medzinárodných on-line hazardných hier. V súčasnosti sa totiž mnohé krajiny zamerali na reformu odvetvia hazardných hier v rámci svojich hraníc, čo môže mať za následok „balkanizáciu“ prostredia s niekoľkonásobnou reguláciou a mnohými predpismi, uvádza poradenská spoločnosť.
Správa KPMG poukazuje aj na to, že to, čo je teraz v niektorých krajinách ilegálna ekonomika, by sa mohlo čoskoro legalizovať hlavne tam, kde sú technológia a sociálne médiá hnacou silou pre nové formy on-line zábavy a vlády sú zároveň motivované daňovými príjmami, aby zmenili svoje stanovisko a zákony. „Inovácie a technický rozvoj prinášajú stále nové trhové príležitosti. Keďže popularita hazardných hier aj on-line zábavy stále rastie, trh on-line hier je nepochybne atraktívna oblasť expanzie pre spoločnosti, ktoré vyvíjajú softvér pre hazardné hry, ako aj pre kasína, nováčikov v odvetví, médiá a investorov,“ konštatuje globálny vedúci kancelárie KPMG pre informácie, komunikácie a zábavu Gary Matuszak.
KPMG je globálna sieť firiem poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. Jej členské firmy pôsobia v 144 krajinách a zamestnávajú vyše 140 000 pracovníkov. Spoločnosť pôsobí od roku 1991 aj na Slovensku, a to prostredníctvom KPMG Slovensko.
SITA