Medzinárodná ropná a plynárenská skupina MOL získava ďalších 92,25 percenta v spoločnosti OMV Slovenija d.o.o. Transakcia zahŕňa 120 servisných staníc a maloobchodných predajní.
Ako informovala spoločnosť v utorok v tlačovej správe, sieť servisných staníc skupiny MOL v Slovinsku sa tak rozšíri zo súčasných 53 na 173 predajných miest. Dohodnutá kúpna cena predstavuje 301 miliónov eur.
Fúzia podlieha schváleniu
Dohodu o získaní podielu v spoločnosti OMV Slovenija skupina MOL uzavrela so spoločnosťou OMV. V OMV Slovenija aktuálne dcérska spoločnosť skupiny, INA d.d., vlastní menšinový podiel 7,75 percenta. Po dokončení transakcie bude skupina MOL v OMV Slovinsko vlastniť 100-percentný podiel.
Motoristov na Slovensku čaká mierne zdražovanie benzínu i nafty, prispeje k tomu dovolenková sezóna
Transakcia zahŕňa 120 servisných staníc, ktoré sú rozmiestnené v celom Slovinsku. Skupina MOL a INA zároveň prevezmú 100 percent veľkoobchodných aktivít nadobudnutej spoločnosti. Fúzia ešte podlieha schváleniu.
Rozvoj služieb
Dohoda o nadobudnutí aktivít spoločnosti OMV je v súlade s aktualizovanou Stratégiou Shape Tomorrow 2030+ Skupiny MOL, ktorá kladie mimoriadny dôraz na rozvoj služieb zákazníkom.
Spoločnosť Nafta sa plánuje zamerať na vodík, chce získať podporu aj z verejných zdrojov
„Tento krok je v súlade s našimi strategickými cieľmi ďalej rozširovať našu sieť čerpacích staníc v existujúcich aj potenciálnych nových trhoch strednej a východnej Európy. Do roku 2025 chce Skupina MOL získať minimálne 2200 servisných staníc,“ uviedol Zsolt Hernádi, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Skupiny MOL.
Pôsobí vo vyše 30 krajinách
Skupina MOL je integrovaná medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti, v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 25-tisíc ľudí a má v ropnom priemysle vyše storočnú históriu. V súčasnosti má skupina ťažobné aktivity v deviatich krajinách a robí prieskum v 14 krajinách.
Skupina MOL prevádzkuje v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca tri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní tiež sieť takmer 2000 čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.