Človek si už v dnešnej dobe nevie predstaviť život bez internetu. Je plný informácií, zábavy a spája ľudí po celom svete. Na internete môžete nájsť skutočne všetko. Keď však začnete niečo hľadať v Googli, je potrebné aby ste vedeli zopár tipov a trikov. Tak to bude pre vás ľahšie a rýchlejšie. Tu je druhé pokračovanie tipov, ako na to.
Tipy a triky pre vyhľadávanie cez Google 1. časť
1. Vyhľadávanie na webe vo všetkých jazykoch
Pri vyhľadávaní kliknite na možnosť „Viac vyhľadávacích nástrojov“ na ľavom paneli na stránke s výsledkami a následne vyberte možnosť „Preložené cudzojazyčné stránky“. Táto funkcia zvolí najlepší jazyk z hľadiska vyhľadávania a zobrazí výsledky spätne preložené do slovenčiny.
2. Ceny akcií v reálnom čase
Zadaním akéhokoľvek symbolu akcie do vyhľadávacieho poľa vyhľadáte aktuálne ceny akcií, ktoré sa vo výsledkoch vyhľadávania aktualizujú v reálnom čase. Kliknutím na odkaz na stránke s výsledkami získate podrobnú analýzu trhu zo služby Google Finance.
3. Vyhľadávanie pomocou služby Goggles
Chcete hľadať na webe pomocou fotoaparátu telefónu namiesto slov? Otvorte na zariadeniach so systémom Android aplikáciu Google Goggles (na zariadení iPhone otvorte aplikáciu Vyhľadávanie Google a vyberte možnosť Goggles). Urobte fotografiu položky, ktorú chcete hľadať, a počkajte na výsledky. Nemusíte nič písať.
4. Sledovanie zásielok
Sledujte zásielky doručované spoločnosťami UPS, FedEx alebo USPS tak, že zadáte číslo zásielky priamo do vyhľadávacieho poľa. Vo výsledkoch sa zobrazí stav vašej zásielky.
5. Definície
Vložením výrazu define: pred akékoľvek slovo získate definíciu daného slova.
6. Vyhľadávanie pomocou rozšíreného vyhľadávania obrázkov
Ak chcete nájsť fotografiu alebo kresbu určitej veľkosti, farby alebo typu, použite funkciu Rozšírené vyhľadávanie obrázkov. Pomocou nástrojov na ľavom paneli môžete filtrovať vyhľadávanie tak, aby výsledky obsahovali iba fotky s tvárami, kliparty, obrázky s vysokým rozlíšením alebo iba obrázky, ktoré sú dostupné na komerčné účely.
7. Lokalizácia zemetrasení
Do vyhľadávacieho poľa napíšte zemetrasenie a vaše výsledky budú obsahovať správu od organizácie U.S. Geological Survey, v ktorej nájdete informácie o čase, mieste a stupni nedávnych zemetrasení.
8. Vyhľadávanie podľa miesta
K akémukoľvek vyhľadávaniu miest, ako napríklad grilované rebierka, pridajte na koniec PSČ a získate tak výsledky, ktoré zobrazia najbližšie reštaurácie podávajúce rebierka spolu s ich telefónnymi číslami, mapou a dokonca aj recenziami. Ak PSČ nezadáte, môžeme vám navrhnúť miesta vo vašom okolí.
9. Nakupovanie a porovnávanie
Ak chcete kúpiť produkty a porovnať ich ceny na celom webe, použite odkaz „Nakupovanie“ na ľavom paneli na stránke s výsledkami.
10. Miestne časy západu a východu slnka
Ak chcete zistiť presné časy východu a západu slnka v amerických či iných mestách, hľadajte výraz východ slnka alebo západ slnka, po ktorom zadajte názov mesta.
11. Informácie o miestnych firmách
Ak chcete nájsť obchod, reštauráciu alebo inú firmu vo svojom okolí, zadajte typ firmy a polohu. Zobrazí sa vám zoznam miest v okolí spolu s mapou, recenziami a kontaktnými informáciami. Ak pri vyhľadávaní nezadáte svoju polohu, nájdete miesta, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí.
12. Premietacie časy
Ak chcete nájsť adresy kín vo svojom okolí a premietacie časy filmov, zadajte názov filmu alebo len výraz film.
13. Čítanie kníh, ktoré sú voľnými dielami
Zvoľte možnosť „knihy“ na ľavom paneli výsledkov vyhľadávania a prečítajte si bezplatne kompletné voľné diela, ako napríklad Moby Dick.
14. Zameranie na určitý rozsah
Ak chcete zadať konkrétny rozsah alebo typ čísiel, zadajte .. potom medzeru a následne čísla rozsahu. Ak hľadáte napríklad autá, ktoré majú viac než 300 koní, zadajte dopyt autá „300.. koní“. Tu sú ďalšie príklady: „220..V“ alebo „1..RPM“ alebo „8000.. mAh“ batéria.
15. Na veľkosti písmen nezáleží
Vyhľadávanie nerozlišuje veľké a malé písmená. Vyhľadávací dopyt new york times zobrazí rovnaké výsledky ako dopyt New York Times.