Sokolíci strelili Walesu štyri góly, v tomto kalendárnom roku vyhrali už siedmy zápas

Roman Čerepkai
Na snímke Roman Čerepkai po strelení gólu v prípravnom zápase proti rovesníkom z Walesu v utorok 15. októbra 2024. Foto: SFZ/Martin Gabura
Tento článok pre vás načítala AI.

Dve víťazstvá za päť dní s celkovým skóre 6:3. Takto pozitívne vyznieva bilancia slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov z októbrového zrazu na západe Slovenska, ktorý bol súčasťou prípravy na budúcoročné majstrovstvá Európy v domácom prostredí.

Mladí Slováci najprv v Nitre zdolali rovesníkov z Grécka 2:1 a o štyri dni neskôr pridali v Dunajskej Strede triumf nad Walesanmi 4:2.

Celkovo zverenci trénera Jaroslava Kentoša vyhrali siedmy z ôsmich prípravných zápasov v tomto kalendárnom roku. Prehrali len so súperom z Moldavska (0:1).

Krásna otočka

V Dunajskej Strede viedli Walesania po štvrťhodine hry 1:0 gólom Oliho Hammonda, ale potom prišli slovenské zásahy v podaní Mareka Ujlakyho a Romana Čerepkaia ešte v prvom polčase a deväť minút po zmene strán Tadeáš Hájovský zvýšil už na 3:1.

Hostí z Britských ostrovov dostal v 60. min späť do hry Josh Farrell, ale posledné slovo mal Nino Marcelli. Útočník Slovana Bratislava v 74. min pečatil na konečných 4:2 pre Slovensko. Marcelli ako striedajúci hráč bol na ihrisku sotva šesť minút, keď z voleja po rohovom kope prestrelil obranu Walesanov.

Hostia ani za tohto stavu nekapitulovali. V 85. min sa po kombinácii dostali až do blízkosti brankára Adama Danka, no prihrávka Joela Cotterilla pred odkrytú bránku nenašla nikoho v červenom drese.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Skoro ako na hojdačke

„Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo proti súperovi, ktorý hrá aktívny futbal, či už z pohľadu ofenzívy alebo defenzívy. Museli sme ukázať kvalitu, aby sme sa dokázali strelecky presadiť. V porovnaní so zápasom proti Grécku bola u nás lepšia defenzíva než ofenzíva. Na druhej strane sa nám podarilo streliť tri góly zo štandardných situácií, za čo sme veľmi vďační,“ skonštatoval tréner SR „21“ Jaroslav Kentoš na webe futbalsfz.sk.

Najkrajší gól v slovenskom tíme strelil v slovenskom tíme útočník českých Teplíc Čerepkai, ktorý strelil spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi upravil na priebežných 2:1.

„Najmä prvá polovica zápasu bola ako na hojdačke. Chvíľu sme dominovali my, chvíľu oni. Je veľké plus, že sme si utvorili dostatok šancí, ktoré sme dokázali aj premeniť. Na druhej strane, treba sa nabudúce vyvarovať zbytočných inkasovaných gólov. Na tomto výkone sa však dá stavať,“ zhodnotil Čerepkai.

Na slovenských reprezentantov do 21 rokov čakajú v tomto roku ešte dve merania síl proti veľmi kvalitným súperom.

V novembrovom asociačnom termíne najprv 14. 11. privítajú Holanďanov a o štyri dni neskôr aj rovesníkov z Portugalska.

Viac k osobe Jaroslav KentošMarek UjlakyNino MarcelliRoman ČerepkaiTadeáš Hájovský
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväzSlovenská futbalová reprezentácia