Slovensko chce prilákať viac nielen domácich, ale najmä zahraničných návštevníkov, ktorých je stále menej než pred pandémiou koronavírusu.
Pomôcť k tomu môže aj profesionalizácia diskusie o tom, ako sa vytvára dobré meno krajiny ako kvalitnej destinácie cestovného ruchu.
Práca s reputáciou krajiny
Minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi (nominant SNS) upozornil, že značka Slovenska mala doma za ostatných 30 rokov len niekoľko interpretácií a obáva sa, že žiadna z nich nebola celkom správna.
Cestovný ruch na Slovensku ožíva, ale stále trpí nedostatkom pracovníkov, zmierniť by to mohli ľudia z tretích krajín
„Ak chceme v téme budovania dobrého obrazu Slovenska ako destinácie cestovného ruchu nastúpiť na novú cestu, vyžaduje to výrazne vyššiu kvalitu poznatkov,“ uviedol Dušan Keketi.
„Časy, kedy sme si pod brandingom predstavovali len logo a slogan, nahradí nová etapa práce s reputáciou krajiny ako destináciou cestovného ruchu,“ poznamenal.
Medzinárodné expertné podujatie
Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) z tohto dôvodu prevzalo záštitu nad medzinárodným expertným podujatím so zameraním na vytváranie dobrého mena pre obchod, cestovný ruch, talent a investície.
Tisíce návštevníkov prilákal projekt do Tatranskej galérie, venoval sa umeniu aj holokaustu (video)
Jeho hlavnými protagonistami sú Simon Anholt a Robert Govers, svetové kapacity v oblasti strategického riadenia reputácie krajín.
Nástroj Masterclass
O presadenie metodológie riadenia značky krajiny sa usiluje niekoľko rokov občianske združenie Brand Slovensko, organizátor podujatia.
Vojenský bunker v Spišskej Novej Vsi láka desiatky turistov, vznikla v ňom aj mini expozícia (video+foto)
„Masterclass je nástrojom na vyrovnanie poznatkovej bázy o tejto téme a azda solídnym základom pre vytvorenie nového modelu riadenia tejto témy na Slovensku,“ uviedla výkonná riaditeľka združenia Zuzana Mikulášová.