Slovenské regióny trápi dlhodobá nezamestnanosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nezamestnanost
Foto: flickr.com

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Hlavným problémom regiónov Slovenska v oblasti nezamestnanosti v porovnaní s ostatnými regiónmi Európskej únie bola vlani dlhodobá nezamestnanosť.

Dlhodobá nezamestnanosť, ktorá sa definuje ako percentuálny podiel tých, ktorí hľadajú prácu rok a dlhšie, na celkovom počte nezamestnaných, bola vlani v EÚ na úrovni 43,1 %.

Najnižšia bola vo fínskom regióne Aland (4 %) a najvyššia vo francúzskych zámorských departmentoch Guadeloupe (82,1 %), Guyane (77,6 %) a Martinique (76,8 %).

Hneď po nich nasledovali Západné Slovensko (71,1 %) a Východné Slovensko (71 %).

Stredné Slovensko na tom bolo trochu lepšie (65,7 %) a od Východného Slovenska ho delil bulharský región Severozapaden (69,1 %) a francúzske zámorské územie Réunion (66,9 %). Informoval o tom v stredu štatistický úrad EÚ Eurostat.

Celková nezamestnanosť bola vlani najnižšia v rakúskom Tirolsku a Salzburgu (zhodne 2,5 %) a najvyššia v španielskom regióne Andalúzia (30,4%).

Nezamestnanosť žien v EÚ bola vlani na úrovni 9,8 %, nezamestnanosť mužov vo výške 9,5 %. Najmenej žien bez práce bolo v Rakúskom Tirolsku (2,7 %), najviac v španielskom regióne Ceuta (39,1 %).

Najnižšia nezamestnanosť mužov bola v holandskom regióne Zeeland (2,3 %), najvyššia v španielskom regióne Canarias (29,7 %). Nezamestnanosť mladých vo veku od 15 do 24 rokov bola vlani v EÚ 21,4 %. Najnižšiu nezamestnanosť mládeže mal nemecký región Tübingen (4,3 %), najvyššiu španielska oblasť Ceuta (65,8%).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať