OLIMPIA/HOKI: Szlovákia-Oroszország 2:1

Pavol Demitra

VANCOUVER február 19. (WEBNOVINY) – A szlovák jégkorong-válogatott rendkívül értékes győzelemre tett szert. A B-csoport csütörtöki mérkőzésén, hosszabbítás után a 2002-es világbajnok 2:1-re legyőzte az orosz csapatot. A 2010-es vancouveri Téli Olimpiai Játékokon Ján Filc edző csapata szerdán a csehektől 1:3-ra kikapott, így az oroszok fölötti győzelemből származó két pont rendkívül fontos a helyi idő szerint szombaton 16:30-kor (középeurópai idő szerint vasárnap éjjel 1:30) kezdődő, Lettország elleni mérkőzés előtt..

A szlovák játékosok az éremesélyes oroszok elleni csatában egyenrangú partnerek voltak. Az első gól a meccs 26. percében született, szerője Morozov volt, de Marián Hossa az 50. percben egyelített. A rendes játékidőben, sem a hosszabbítás alatt újabb gól nem esett, de a szerencse végül a szlovákok mellé szegődött. Az önálló lövések hetedik szériájában a vezető gólt Demitra adta.