Návrat na rodný ostrov ako z rozprávky. Pri debute nasúkal päť gólov a nechal sa vystriedať

Manolas
Grécky stopér Kostas Manolas. Foto: Archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý obranca talianskeho futbalového klubu AS Rím Kostas Manolas prežil skvelý debut v drese gréckeho mužstva Pannaxiakos.

Tímu z ostrova Naxos, odkiaľ pochádza aj samotný 33-ročný zadák, pomohol k víťazstvu nad Marpissaikosom 12:1 až piatimi gólmi, a to neodohral ani polčas.

Po tom, ako v stretnutí skóroval po piaty raz, sa v 35. minúte nechal vystriedať. Referuje o tom web romapress.net.

Manolas začínal s futbalom ako dieťa v Pannaxiakose a po 17 rokoch „na cestách“ sa doň nedávno vrátil.

Počas kariéry hral za AEK Atény, Olympiakos Pireus, spomenutý AS Rím či SSC Neapol. V minulej sezóne si obliekal dres talianskej Salernitany.

S Pannaxiakosom podpísal zmluvu iba štyri dni pred duelom proti Marpissaikosu.

Štyridsaťdvanásobný grécky reprezentant si najlepšie meno spravil v rímskom AS. Azda najvýraznejší okamih jeho kariéry prišiel vo štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018, keď v zápase proti FC Barcelona hlavičkou zabezpečil postup AS Rím do semifinále.