Odporúčame:
Euroval môže znamenať rozpad koalície, tvrdí Figeľ
DOSTÁL: Kto presadzuje spojenie hlasovaní, chce pád vlády
Gašparovič chce s poslancami hovoriť o eurovale
Grécko by malo podľa Sulíka vyhlásiť bankrot
Niektorí poslanci SaS už menia názor na euroval
Mikloš totiž tvrdí, že postoj koaličnej SaS je svojím spôsobom vyjadrovaním nedôvery premiérke Ivete Radičovej, ktorá na rokovaní lídrov eurozóny opatrenia na rozšírenie kompetencií eurovalu podporila. Postoj SaS zároveň označil za populizmus, pretože sa hlási k voličsky ľúbivému postoju bez ohľadu na následky, ktoré môžu byť pre Slovensko veľmi negatívne. Príklady z Írska a Portugalska pritom podľa neho dokazujú, že euroval môže fungovať.
Slovensko sa musí o eurovale rozhodnúť do 11. októbra
Ak by pritom krajina rozšírenie eurovalu odmietla, podľa ministra by si „zavarila na obrovské problémy“. Okrem pohrávania sa s možným rozpadom eurozóny, ktorý sa v súvislosti s prípadným znefunkčnením stabilizačných mechanizmov spomína, by záporné hlasovanie Slovenska podľa Mikloša znamenalo obrovské nepriame škody na vnímaní serióznosti Slovenska.
„Šéf koaličnej SaS Richard Sulík však stále opakuje, že rozšírenie kompetencií eurovalu je pre stranu problém.“ Ako v pondelok na konferencii povedal, euroval je nástroj k vytvoreniu transferovej únie, na čo môže Slovensko iba doplatiť.