HOKI: Norvégia vagy Németország lesz az ellenfél

Hokej

VANCOUVER február 21. (WEBNOVINY– kiküldött munkatársunk Miroslav Antol jelenti) – A szlovák jégkorongozók már tudják, ki lesz a legvalószínűbb ellenfél az olimpiai hokitornán a negyeddöntőbe való bejutásért játszandó keddi mérkőzésen. Ján Filc edző játékosai az elit nyolcasba való bejutásért a Norvégia-Németország kettős valamelyikével mérkőznek meg. Elméletileg számításba jöhet Lettország csapata is, amely fölött a szlovák válogatott a B-csoport szombati mérkőzésén 6:0 arányban győzött, de ez nagyon valószínűtlennek tűnik.. Ehhez ugyanis vasárnap az oroszoknak legalább egy pontot meg kellene szerezniük a cseh válogatott elleni mérkőzésen, Kanadának pedig minimálisan öt góllal kelene veszítenie az USA válogatottja ellen.

Ha Kanada győz az USA ellen vagy maximálisan négygólos vereséget szenved, két alternatíva lehetséges. Abban az esetben, ha az orosz játékosok veszítenek a csehek ellen, s az már mindegy, hogy rendes játékidőben vagy hosszabbításban, a szlovákok a B-csoport tabelláján a 2. helyen maradnak és az alapkör után (az ún. D-csoportban) az övék lesz a 6. hely. A nyolcaddöntőben így a németekkel találnák magukat szemben, akik a D-csoportban már stabilan a 11. helyen vannak. Ha az oroszok vasárnap megverik a cseheket, a szlovákok a B-csoport 3. helyén, illetve a D-csoport 7. helyén lesznek és ellenfelük kedden a 10. helyen lévő Norvégia lesz. Az egyedüli eddig ismert párosítás a negyeddöntőbe jutásért a Svájc (8.) – Fehéroroszország (9.).