HOKI-NHL:Hossa örülhet

Hossa

PHILADELPHIA június 1O. (WEBNOVINY) – A Chicago jégkorongozói nyerték a Stanley Kupát 2010-ben. A döntő sorozatban a Blackhawks 4:2 arányban diadalmaskodott a Philadelphie ellen, és ezzel hosszú, 49 éves várokzás után megszerezte a patinás trófeát Chicago város számára. A sorozat hatodik mérkőzésén a „héják“ hosszabitás után 4:3 győztek a Philadelphia jegén, a döntő gólt Patrick Kane ütötte. A vendégek csapatából nem hiányoztak a szlovák támadók Marián Hossa és Tomáš Kopecký sem, ők azonban ezúttal nem szereztek pontot. A Chicago a klubtörténet negyedik bajnoki cimének megszerzéséhez már az első meccslabdát kihasználta

Marián Hossa szlovák gólzsáknak sikerült megtörnie „elátkozását“, mely az utóbbi években kisérte.Az előző két évben ugyanis a play off döntőben sem a Pittsburgh-al, sem a Detroittal nem sikerült bajnokságot nyernie, ez csupán most, a harmadik kisérletre sikerült. Válogatott csapattársa Tomás Kopecky immár másodszor nyert Stanley Kupát, ő az első szlovák játékos akinek ez sikerült.