Djokovič sa v Šanghaji nedočkal jubilejného 100. turnajového titulu, Sinner má siedmu trofej v sezóne (video+foto)

Jannik Sinner
Taliansky tenista Jannik Sinner so svojou trofejou po víťazstve nad Srbom Novakom Djokovičom vo finále mužskej dvojhry na turnaji Shanghai Masters v nedeľu 13. októbra 2024.
Tento článok pre vás načítala AI.

Taliansky tenista Jannik Sinner, momentálne líder rebríčka ATP, triumfoval na turnaji Masters v čínskom Šanghaji, keď vo finále zvíťazil nad Novakom Djokovičom 7:6 (4), 6:3.

Okrem toho, že získal už siedmy tohtoročný turnajový triumf, čo je najlepší výsledok niektorého z hráčov na tour za ostatných niekoľko rokov, znemožnil Srbovi dosiahnuť významný kariérny míľnik.

Sinner v zápase nečelil žiadnemu brejkbalu a predviedol osem es v kombinácii s 22 víťaznými údermi. Djokovič mal polovičnú porciu – štyri esá a 12 víťazných úderov.

Unikátna sezóna

Dvadsaťtriročný Sinner sa stal prvým hráčom po ôsmich rokoch, ktorý počas sezóny získal viac ako šesť turnajových titulov. Niečím podobným, akurát s deviatimi trofejami, sa v roku 2016 Brit Andy Murray.

„Bol to náročný zápas, hrať proti Novakovi je jedna z najťažších výziev,“ uviedol Sinner po svojom triumfe. „Je ťažké nájsť nejaké jeho slabiny, pretože nemá asi žiadne. Musíte využiť tie malé šance, ktoré vám ponúkne, ale nie je ich veľa. Novak je legenda nášho športu.“

Musí si ešte počkať

Dvadsaťštyrinásobný grandslamový šampión Djokovič mal v Šanghaji príležitosť zaznamenať svoj 100. titul na profiokruhu a celkovo piaty v tomto čínskom meste. Hranicu 100 trofejí v mužskom tenise v minulosti dosiahli iba Jimmy Connors (109) a Roger Federer (103).

„Myslím si, že som predviedol naozaj dobrý tenis, ale Jannik bol jednoducho príliš dobrý, silný a rýchly. Gratulujem mu. Má za sebou neuveriteľný rok. Zaslúži si to,“ povedal 37-ročný úradujúci olympijský šampión z Paríža.

Darí sa jej tam

V inom čínskom meste Wu-chan sa z turnajového titulu na okruhu WTA radovala Bieloruska Arina Sobolenková, ktorá vo finále vyhrala nad Číňankou Čchin-wen Čeng 6:3, 5:7, 6:3.

Sobolenková ovládla podujatie v „kolíske covidu“ po tretí raz za sebou. Vo Wu-chane triumfovala v rokoch 2018, 2019 a 2024.

V rokoch 2020 až 2023 sa turnaj v tomto meste pre pandémiu nekonal.