Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Joe Biden, 75. samit NATO
Americký prezident Joe Biden počas prejavu k 75. výročiu NATO v Auditóriu Andrewa W. Mellona vo Washingtone. 9. júl 2024. Foto: archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 10. júla 2024, 10:24

Americký prezident Joe Biden v prejave na otvorení samitu NATO vo Washingtone ohlásil dodávku ďalších systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu. Nemecko a Rumunsko poskytnú Kyjivu dva systémy Patriot. Ďalší dodá Holandsko. Taliansko pošle systém SAMP/T. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ďalšie systémy Patriot, SAMP/T a IRIS-T SLM, ako aj taktické systémy protivzdušnej obrany, ktoré partneri dodajú Ukrajine, nám pomôžu pri ničení ruských bezpilotných lietadiel a rakiet a pri lepšej ochrane Ukrajincov pred ruským vzdušným terorom, ako bol brutálny útok na našu hlavnú detskú nemocnicu,“ napísal na mikroblogovacej sieti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Americký prezident je tiež presvedčený, že ukrajinská armáda dokáže zastaviť agresiu ruského vodcu Vladimira Putina.

„Putin nechce nič menej ako úplné podrobenie Ukrajiny, ukončenie ukrajinskej demokracie, zničenie ukrajinskej kultúry a vymazanie Ukrajiny z mapy,“ uviedol Biden. „Ale nemýľme sa, Ukrajina dokáže a zastaví Putina, hlavne s našou úplnou kolektívnou podporou,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Joe BidenVladimir PutinVolodymyr Zelenskyj