Prínos členstva v Európskej únii (EÚ) sa nedá merať iba peniazmi. Uviedla to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) vo svojom stanovisku, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.
Ako vysvetlila Remišová, členstvo Slovensku prinieslo aj spolupatričnosť s ostatnými národmi Európy.
Väčší vplyv a význam Slovenska
Podľa Remišovej vzájomné výmeny študentov a mládeže, bezvízový styk s množstvom krajín mimo EÚ, či priestor bez hraníc zlepšujú kvalitu života, prinášajú pracovné miesta a umožňujú rozvoj ľudí.
Vstup do Únie je jedným z najvýznamnejších míľnikov Slovenska, poslanci hodnotia 17 rokov členstva
„Členstvo v EÚ zároveň zvyšuje vplyv a význam Slovenska vo svete, keďže naši poslanci a ministri rozhodujú o pravidlách pre jeden z najväčších spoločných ekonomických priestorov na svete,“ priblížila. EÚ vníma ako spoločný projekt, ktorého chyby či nedostatky sú aj problémami Slovenska.
Spoločné riešenie problémov
Vysvetlila, že tie je potrebné spoločne riešiť a zlepšiť efektivitu fungovania tak, aby to prinášalo čo najväčší prospech pre ľudí, podniky a tvorbu pracovných miest. Podotkla, že Slovensko je v tom spolu s ostatnými krajinami.
Slovensko si v sobotu pripomína 17. výročie svojho vstupu do EÚ. Slovenská republika sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.