Manchester United zdolal v šlágri Arsenal

LONDÝN 29. augusta (WEBNOVINY) – V úvodnom sobotňajšom dueli 4. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League si domáca Chelsea poľahky poradila s hosťujúcim Burnley 3:0. Zverenci trénera Carla Ancelottiho si pripísali na svoje konto štvrté víťazstvo z rovnakého počtu duelov a sú na čele tabuľky. Prvý gól stretnutia dal na konci prvého dejstva Nicolas Anelka, o ďalšie dva presné zásahy sa postarali Michael Ballack a Ashley Cole v rozpätí piatich minút druhého polčasu.

Nezaváhali však ani hráči Tottenhamu, ktorí si rovnako ako Londýnčania počínajú v novom ročníku Premier League doposiaľ stopercentne. Zverenci Harryho Redknappa na vlastnom štadióne zdolali Birmingham 2:1. Tottenham išiel do vedenia v 72. min, na úvodný Crouchov gól však hneď o tri minúty neskôr odpovedal hosťujúci Bowyer. Keď sa už zdalo, že domáci stratia prvé body v novej sezóne, o ich víťazstve rozhodol Lennon, ktorý po peknej kombinačnej akcii vsietil rozhodujúci presný zásah.

V šlágri 4. kola Premier League zvíťazil na štadióne Old Trafford domáci Manchester United nad Arsenalom Londýn najtesnejším rozdielom 2:1. Hosťujúce mužstvo išlo do vedenia zásluhou Aršavina v 40. min. Ruský útočník prudko vystrelil spoza šestnástky a Foster bol na jeho presne umiestnený pokus prikrátky. Zverenci Arséna Wengera boli v prvom polčase nebezpečnejší ako domáci hráči, no z viacerých šancí vyťažili len gól spomínaného Aršavina.

Po zmene strán zlepšili Manchester pridal na obrátkach a v 59. min vyrovnal. Rooney išiel v šestnástke nebojácne po lopte a gólman Almunia ho pri obrannom zákroku stiahol na zem. Hlavný rozhodca Dean bez váhania odpískal pokutový kop, ktorý chladnokrvne premenil sám Rooney. O päť minút neskôr zahrávali zverenci Alexa Fergusona štandardku, po ktorej si hlavou strelil nešťastného vlastenca Diaby. Hneď z následnej akcie mohol francúzsky reprezentant svoju chybu napraviť, napokon však tesne minul domácu bránku. V závere ešte mohli poistiť víťazstvo Manchestru Berbatov a Nani, no svoje obrovské šance obaja zahodili. Tesne pred konečným hvizdom Arsenal vyrovnal, no radosť hostí prekazil hlavný arbiter, ktorý neuznal gól Van Persieho pre postavenie mimo hry. Následne pre protesty vykázal z lavičky kouča hostí Wengera. Arsenal stratil prvé body v novom ročníku anglickej ligy.

Vydreté víťazstvo si na svoje konto pripísal v úvode sezóny sa trápiaci FC Liverpool. Ten na ihrisku Boltonu dvakrát prehrával, no vždy sa mu podarilo vyrovnať. Wanderers museli od 54. min hrať v početnej nevýhode, červenú kartu videl Davis. Rozhodujúci gól súboja, do ktorého nezasiahol slovenský reprezentant Martin Škrtel sediaci na lavičke náhradníkov, vsietil v 83. min kapitán hostí Steven Gerrard. Prvý bod v aktuálnej sezóne si vybojovali hráči Blackburnu, ktorí remizovali na vlastnom ihrisku s West Hamom United 0:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola anglickej futbalovej Premier League 2009/2010:

Manchester United – Arsenal 2:1 (0:1)

Góly: 59. Rooney (z 11 m), 64. Diaby (vlastný) – 40. Aršavin

FC Chelsea – FC Burnley 3:0 (1:0)

Góly: 45. Anelka, 47. Ballack, 52. Ashley Cole

Tottenham Hotspur – Birmingham 2:1 (0:0)

Góly: 72. Crouch, 90. A. Lennon – 75. Bowyer

Blackburn Rovers – West Ham United 0:0

Bolton Wanderers – Liverpool 2:3 (1:1)

Góly: 33. K. Davies, 47. Cohen – 41. G. Johnson, 56. F. Torres, 83. Gerrard, ČK: 54. Davis (Bolton)

Martin Škrtel (Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov.

Stoke City – Sunderland 1:0 (1:0)

Gól: 43. Kitson

Wolverhampton Wanderers – Hull City 1:1 (0:1)

Góly: 46. Stearman – 3. Geovanni.