Maca peruánska – účinky a skúsenosti. Prášok má jednoduché dávkovanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koren maca peruanska.jpg
Pixabay

BRATISLAVA 6. marca 2018 (WBN/PR) – Stres, zlá životospráva, nevhodná strava, to všetko sú faktory, ktoré spôsobujú, že trpíme oslabenou imunitou, máme nedostatok energie, sme unavení, nemáme chuť na sex. Preto je veľmi dôležité vyhľadávať potraviny, ktoré nám doplnia energiu, pozdvihnú našu životnú silu. Jednou z nich je aj rastlina Maca peruánska, respektíve koreň z tejto rastliny, ktorý oprávnene radíme do kategórie superpotravín.

Zvyšuje energiu a vytrvalosť

Samozrejme maca je rastlinou, ktorá dokáže posilniť energiu, zvýšiť silu a vytrvalosť. Zároveň tiež posilňuje libido.

Podľa legendy sa maca peruánska stávala potravou Inkov, ktorí si takto pred bojom zvyšovali svoju odolnosť a schopnosť vytrvať.

Túto rastlinu nájdeme rásť v peruánskych Andách, respektíve v tunajších náhorných plošinách. Rastie dokonca vo výškach 3000 – 4000 metrov nad morom.

Veľmi často sa používa maca prášok. Ide o rozomletý prášok pripravený z koreňa tejto rastliny vzdialene sa podobajúcej mrkve. Výživovo ide o veľmi bohatú rastlinu.

Zloženie bohaté na minerály a vitamíny

Nájdete v nej sacharidy, vlákninu aj bielkoviny. Nechýba tu 20 aminokyselín, 7 z nich je esenciálnych, ktoré je potrebné ľudskému telu dodávať, pretože si ich samo nevyrobí.

Samozrejme sa v koreni vyskytujú tiež minerály, ktoré sú pre ľudský organizmus životne dôležité, a to vápnik, horčík, fosfor, sodík, draslík, železo, síra. Okrem toho tiež stopové prvky selén, jód, zinok, meď, bizmut, mangán.

Dôležitý je tiež obsah vitamínov. narazíte tu hlavne na vitamíny A, B1, B2, B6, C a tiež E. Nutričná hodnota peruánskeho ženšenu teda je, ako vidieť, naozaj vysoká. To všetko skrývajú napríklad maca tablety, ktoré sa dajú užívať aj na imunitu, ktorú zvyšujú až o 15%.

Maca tablety.jpg
Pixabay

Účinky na neplodnosť, impotenciu a frigiditu

Okrem posilnenia obranyschopnosti sa ale hovorí o tom, že hlavné účinky rastlinky maca spôčívajú predovšetkým v pôsobení proti mužskej impotencii a tiež ženskej frigidite.

Maca ako silný sexuálny stimulant, zvyšuje chuť na sex, libido, pozitívne pôsobí aj na pohyblivosť spermií. Kladný vplyv má aj na mužskú prostatu. Nájdete ju napríklad v populárnom produkte Zerex alebo eJoy.

Ďalej peruánska maca dokáže posilniť vytrvalosť, pomáha zvyšovať, budovať a udržiavať dostatočnú svalovú hmotu a kladne pôsobí aj na kostrový aparát ako prevencia vzniku osteoporózy, lámavosti kostí.

Zároveň chráni pred duševnou vyčerpanosťou, stresom, zlepšuje duševné zdravie a kondíciu, podporuje celkovú regeneráciu organizmu. Zabraňuje napríklad predčasnému starnutiu, podporuje koncentráciu. Je liekom aj proti chronickému únavovému syndrómu.

Ženy, chcete otehotnieť? Koreň vám pomôže

Mnohé ženy líčia pozitívne skúsenosti s rastlinou maca pri snahe otehotnieť. Podľa nich 3 – 6 malých „maca lyžičiek“ podľa odporúčaného dávkovania pomáha vytvoriť ideálne podmienky počatia, tak u ženy, ako aj u muža, u ktorého zvýši pohyblivosť spermií.

Mnoho ľudí potvrdzuje tiež ústup chronickej únavy, zlepšenie duševných schopností, podstatné zvýšenie chuti na sex a celkovo životnej energie.

Nie nadarmo sa teda koreň maca označuje ako peruánska viagra.

Ženám pomáha stabilizovať menštruáciu, alebo vyrovnať sa s problémami spojenými s prechodom. Celkovo podporuje v tele funkciu žliaz s vnútornou sekréciou, vytvára hormonálnu rovnováhu.

Ďalšie pozitívne účinky sú pozorované napríklad v oblasti stabilizácie krvného tlaku, cholesterolu a cukru v krvi. Pomáha aj zlepšovať zrak, sluch a sústredenie. Celkovo je pôsobenie macy v organizme veľmi všestranné.

Prášok alebo tablety?

Výhodou je, že si môžete koreň dopriať v rôznych formách. Už sme spomínali prášok a tablety, k dispozícii je aj bio maca v stopercentnej bio kvalite, kde sa môžete spoľahnúť na naozaj maximálnu účinnosť.

Maca fresh je ďalším variantom v podobe kapsúl. Dopriať si ale môžete aj maca čaj. Každý si tak môže dopriať formu konzumácie, ktorá bude jeho telu najlepšie vyhovovať.

Ak budete rešpektovať odporúčané denné dávkovanie macy, nemali by ste sa stretávať so žiadnymi nežiaducimi účinkami.

V prípade, že ale budete prekračovať denné dávky, potom maca nežiaduce účinky prináša: návaly tepla, nadmerné potenie, nespavosť.

V zásade ide o ťažkosti spôsobené nadmernou energiou. Inak môžu bez obáv macu užívať aj deti, tehotné alebo dojčiace ženy, ale ako už bolo povedané, nič sa nemá preháňať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať