Zástupcovia Ľudovej strany Našej Slovensko (ĽSNS) do Európskeho parlamentu neprinesú nič. Myslí si to opozičný poslanec Martin Klus.
Kotlebovci v europarlamente ako nezávislí
Podľa Klusa ich vyslaním do Bruselu Slovensko prišlo o dve miesta.
Aktualizované: Novým predsedom europarlamentu sa stal Sassoli, rozhodlo druhé kolo hlasovania
„Čudoval by som sa akejkoľvek európskej rodine, keby ich zobrali medzi seba. Ich možnosti čokoľvek ovplyvniť sú tak nulové. Sme na to zvyknutí aj v národnej rade. Do ničoho skutočne podstatného pre občanov Slovenska sa nezapájajú. Zriedkavo sa vyjadrujú k návrhom týkajúcich sa sociálnych vecí či zdravotníctva. Sú známi tým, že sa profilovali voči menšinám, najmä voči Rómom. Za takmer štyri roky sme ich nepočuli predložiť zmysluplný návrh, ktorý by riešil problém menšín. Podobne budú fungovať aj v Bruseli. Budú mať slušné peniažky na chod strany, nebudú robiť nič alebo budú robiť hanbu,“ povedal opozičný poslanec v rozhovore pre agentúru SITA.
ĽSNS v europarlamente reprezentujú Milan Uhrík a Miroslav Radačovský. Nepatria k žiadnej frakcii – pôsobia ako nezávislí.
Zvolení slovenskí europoslanci
Májové eurovoľby na Slovensku vyhrala koalícia Progresívne Slovensko/Spolu pred druhým Smerom-SD a treťou Ľudovou stranou Naše Slovensko.
Do europarlamentu ide až 12 nováčikov. Kto sú noví zvolení slovenskí europoslanci?
Kresiel europoslancov sa okrem zástupcov ĽSNS ujali za PS/Spolu Michal Šimečka, Michal Wiezik, Martin Hojsík a Vladimír Bilčík. Smer v EP zastupuje Monika Beňová, Miroslav Číž a Robert Hajšel.
Slovenských europoslancov zaradili do výborov, europarlament si zvolil aj svojich podpredsedov
Za KDH do EP nastúpil Ivan Štefanec a po brexite aj Miriam Lexmann. Za SaS v europarlamente sedí Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca. Hnutie OĽaNO zastupuje Peter Pollák.
Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o stanovisko aj ĽSNS. Strana zatiaľ nereagovala.