Dôležité však je, aby sa pekné a funkčné doplnky nestali prejavom snobizmu a v horšom prípade sa nezamieňali za gýčovité braky.
Vysoko kvalitné a funkčné oblečenie a vybavenie poľovníka do revíra nie je lacná záležitosť. Rádovo sa pohybuje aj v tisícoch eur. Navyše, používa sa v náročných lesných alebo poľných podmienkach, v ktorých nie je núdza o mechanické poškodenia. To by však nemalo viesť poľovníka, aby chodieval na spoločné poľovačky v obnosených, zaplátaných handrách a vyčaptaných gumákoch. Našťastie, väčšina poľovníkov vie skĺbiť slušivé, funkčné oblečenie s primerane dostupnými cenovými reláciami.
Osobitnú kapitolu tvoria poľovnícke ozdobné doplnky. V ich použití sa vedia nimródi i skúsení harcovníci doslova vyhrať a často nehľadia ani na vysokú cenu. Do oka vedia hneď padnúť gravírované schránky záverov či už na brokových, alebo guľových zbraniach. Gravírujú sa aj poľovnícke nože, dýky, spodné časti schránok na náboje, guľôčky na závery a podobne. Obvyklým doplnkom gravírovania zbraní bývajú aj rezbárske a zlatnícke práce.
V nejednom prípade majú tieto remeselné diela vysokú umeleckú hodnotu. Ich cena sa odvíja nielen od umeleckého prevedenia, ale aj od materiálu, ktorý sa použil. Okrem kvalitných ocelí sa používa striebro, zlato, vzácne drevo a dokonca aj slonovina či mamutovina. Treba však povedať, že takto upravené zbrane na slovenských poľovačkách často nevídať, no o to častejšie sa s nimi stretneme v súkromných zbierkach poľovníkov.
Lacnejšie vyjdú rôzne ozdobné čačky. Sú to dekoratívne predmety na klobúky, spony do kravát, či medialóny na krk. V poľovníckych obchodoch ich predávajú v rôznom množstve, tvare i variantnom použití. Avšak špecializovaní výrobcovia ponúkajú aj takéto drobnosti neraz na spôsob šperkov, na ktorých sa okrem zlata, či platiny ligocú aj pravé brilianty.