Svojich bohov majú v hinduizme vo veľkej úcte. Doslova ako keby stále žili medzi ľuďmi. Slávnosti na ich počesť sú hlučné a farebné. Naposledy mal narodeniny boh Ráma, zároveň sa oslavovala jeho svadba.
Rituálny sobáš, predvádzaný kňazmi v chrámoch alebo rodinami v domácich svätyniach, kvety pre kumari, dievčatká, ktoré boli prehlásené za žijúce bohyne, sprievody so sochami božstiev, výzdoba, tanec a rôzne pochúťky po období pôstu.
Tak vyzerajú v Indii oslavy na počesť narodenia boha Rámu. Nazývajú ich Rama Navami a v každom kúte subkontinentu ich oslavujú inak. Niekde trvajú oslavy až deväť dní! Spoločným menovateľom sú kvety, sochy a farby.
Dôležitou súčasťou náboženských osláv Hinduistov sú kumari, žijúce bohyne. Dievčatká symbolizujú nedospelú ženu. Vyberajú ich duchovní vo veku tri až päť rokov. Ich život sa okamžite od základov zmení. Nemajú viac nijaké povinnosti. Obliekajú ich do krásnych šiat a každé ráno výrazne nalíčia. Nepretržite sa im prichádzajú klaňať veriaci a prinášajú im dary.
Požehnanie? Pravda je, že dievčatko sa viac nohami nesmie dotknúť zeme. Všade ho nosia. Pre neposedné dieťa skôr za trest… Ďalší trest prichádza s prvou menštruáciou. Dievča prestáva byť bohyňou. Lenže – kto sa ožení s niekdajšou žijúcou bohyňou, tomu prinesie nešťastie…