Zdravotná poisťovňa Dôvera spustila druhé kolo úspešného grantového programu Bojovníci za zdravie. Od 2. septembra môžu jej poistenci požiadať o finančný príspevok na absolvovanie liečby či na nákup zdravotníckych pomôcok, ktoré nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia.
Ako informoval PR špecialista Dôvery Matej Štepianský, projekt Bojovníci za zdravie vyhlásila Dôvera prvýkrát v apríli tohto roka. Spolu 118 vybraných žiadateľov získalo finančný príspevok v celkovej výške viac ako 150-tisíc eur.
Najviac poistencov absolvovalo alebo absolvuje vďaka grantu rehabilitácie v špecializovaných zariadeniach na Slovensku aj v zahraničí. Využili ich aj na nákup zdravotníckych pomôcok a liekov (invalidných vozíkov, načúvacích prístrojov, pomôcok pre diabetikov) či na rôzne terapie a zákroky, ktoré nespadajú do úhrady cez verejné zdravotné poistenie.
Prihlášky do 4. októbra
„Cieľom projektu je pomôcť našim poistencom zlepšiť ich zdravotný stav alebo vyriešiť ich zdravotný problém. Príspevky poskytneme vybraným žiadateľom na takú zdravotnú starostlivosť, na ktorú si pacienti na Slovensku podľa zákona doplácajú alebo si ju hradia v plnej výške,“ vysvetlil generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.
Požiadať o grant môžu od 2. septembra všetci poistenci Dôvery bez ohľadu na vek, pričom za deti do 18 rokov alebo hendikepované osoby podáva žiadosť ich zákonný zástupca.
Výška žiadaného finančného príspevku je neobmedzená, avšak jej opodstatnenie posúdia odborníci z oblasti medicíny. Žiadatelia sa do grantového programu zapoja vypísaním jednoduchej elektronickej žiadosti, ktorú nájdu na stránke www.bojovnicizazdravie.sk.
Prihlasovať sa môžu do 4. októbra 2016.
Oblasti, v ktorých je možné uchádzať sa o grant:
- lieky
- zdravotnícke pomôcky, ktoré si pacient hradí sám alebo na ktoré dopláca
- zdravotná starostlivosť v zahraničí
- rehabilitácia/rekonvalescencia pre hendikepovaných alebo po úrazoch
- kúpeľná liečba nad rámec zákona
- operácie/ pooperačná liečba a zákroky, ktoré vedú k zlepšeniu zdravia.
Administrátorom a garantom transparentnosti projektu je Nadácia pre deti Slovenska, ktorá má viac ako 20-ročné skúsenosti s realizáciou grantových programov na Slovensku.