10. Dean Martin: Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Pieseň paradoxne vznikla v slnečnej Kalifornii uprostred najhorúcejších dní. Vianočný punc jej dal až lyrický text a na špičky hitparád sa po prvý raz vyšplhala v roku 1946 vďaka Vaughn Monroe. Najobľúbenejšiu verziu ale naspieval v roku 1966 Dean Martin.
9. Bing Crosby: White Christmas
Podľa Guinnessovej knihy rekordov je táto pieseň najpredávanejším singlom všetkých čias. Napísal ju Irving Berlin a v roku 1942 sa držala 11 týždňov na prvom mieste americkej hitparády. Originálna nahrávka bola v dôsledku častého používanie zničená a v súčasnosti po celom svete znie jej remastrovaná verzia.
8. Jona Lewie: Stop The Cavalry
Aj keď autori z tejto piesne neplánovali vytvoriť Vianočný hit, želanie interpreta „byť na Vianoce doma“ ju predurčilo práve pre túto úlohu. Pieseň sa najvyššie vyšplhala na tretie miesto britského rebríčka v roku 1980, keď ju predbehli len dva znovuvydané songy Johna Lennona bezprostredne po jeho smrti 8. decembra 1980.
7. Chris Rea: Driving Home For Christmas
Chris Rea vypustil túto pieseň, ktorá nebola súčasťou žiadneho albumu, do sveta v decembri 1988. V rebríčkoch veľa vody nenamútila, keď sa podarilo dostať najvyššie v roku 2007 na 33. miesto.
6. Band Aid: Do They Know It’s Christmas?
Pieseň skomponoval Bob Geldof s pomocou Škóta Midge Ure a jej úlohou bol zarobiť peniaze na zmiernenie hladomoru v Etiópii. Hrať sa začala v roku 1984 a naspievalo ju mnoho najväčších britských hviezd, napríklad George Michael, Phil Collins, Sting či Bono. Za prvý týždeň sa predalo milión kópií, čo bolo najviac v britskej singlovej histórii. Prekonala ju až v roku 1997 skladba Candle in the Wind, ktorú na počesť princeznej Diany skomponoval Elton John.
https://www.youtube.com/watch?v=w5cX_ncZLls
5. Wizzard: I Wish It Could Be Christmas Everyday
Túto typickú vianočnú skladbu zložil v roku 1973 Roy Wood, frontman skupiny Wizzard. Pieseň nahrávali v auguste, štúdio preto vyzdobili vianočnými ozdobami a klimatizáciu nastavili na najnižšiu teplotu, aby si Wood mohol obliecť do vlneného roláku a omotať si okolo krku teplý šál.
4. Slade: Merry Xmas Everybody
Noddymu Holderovi, spevákovi a gitaristovi skupiny Slade sa vďaka pomoci basistu Jima Lea podarilo touto skladbou šiesty (a posledný) raz dobyť britský rebríček. Vianočná jednotka z roku 1973 sa na najvyššej priečke udržala až do februára. Podľa britského autorského zväzu do roku 2009 počulo túto skladbu zhruba 42 percent svetovej populácie.
3. The Pogues: Fairytale Of New York
Hneď po uvedení v roku 1987 sa pieseň zaradila medzi najpopulárnejšie skladby. Od prvej priečky britského rebríčka ju delila iba skladba Always on My Mind od Pet Shop Boys. V decembri 2007 rádio BBC cenzurovalo časť textu v snahe „nenavádzať na trestný čin“. Po protestoch poslucháčov i samotnej skupiny ale obmedzenie po pár dňoch zrušila.
2. Wham: Last Christmas
Od roku 1984 táto skladba Georgea Michaela obsadila prvé singlové priečky v mnohých krajinách. Dvojica Wham! venovala všetky honoráre z Last Christmas na pomoc Etiópii.
1. Mariah Carey: All I Want For Christmas Is You
Posledný z megavianočných hitov zaspievala Mariah Carey po prvý raz v roku 1994. Pieseň je súčasťou jej štvrtého štúdiového albumu Merry Christmas. Neodolateľnú kombináciu Vianoc a lásky vraj inšpiroval vzťah Mariah k jej vtedajšiemu manželovi Tommymu Mottolovi, ktorý sa tiež ako Santa Claus objavil vo videoklipe k piesni. Na celom svete sa predalo viac ako 15 miliónov kópií albumu a oficiálne video k piesni zaznamenalo na YouTube už viac ako 30 miliónov pozretí.