Ľudovít S. kriminalistom uniká
Ľudovít S. si na lavicu obžalovaných nikdy nesadol. Dlhodobo je na úteku, bolo po ňom vyhlásené medzinárodné pátranie. Policajti už zadržali všetkých jeho najbližších spolupracovníkov. Podarilo sa im rozložiť zločineckú skupinu, operujúcu v Dunajskej Strede a okolí, s obvineniami skončilo 11 osôb. Tieto osoby trestnou činnosťou údajne zabezpečovali peniaze pre Ľudovíta S.
Vyvraždenie pápayovského gangu
Vyvraždenie pápayovského gangu nemá obdobu v histórii slovenskej kriminalistiky. Počas vražedného prepadu padlo 113 výstrelov a zahynulo desať ľudí. Od mája 2006 riešil súd celý prípad na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu SR nanovo. Dva senáty totiž boli z tohto procesu vylúčené pre zaujatosť. Okrem údajného objednávateľa vraždy Ľudovíta S. pred spravodlivosťou unikajú aj dvaja po rusky hovoriaci strelci. Obžalovaná trojica Szilárd Raisz, Csaba Raisz a Richard V. trvala na svojej nevine a na tom, že proces je vykonštruovaný. Ďalší obžalovaný Arpád S. v máji 2005 tragicky zahynul pri dopravnej nehode.
Krajský súd v Trnave rozhodol o zastavení stíhania 2. októbra, „pretože mal za nepochybne preukázané, že obaja zomreli,“ uviedla hovorkyňa generálneho prokurátora Jana Tökölyová. Rozhodnutie ešte nenadobudlo právoplatnosť.
Z vraždy bratov obvinili Ľudovíta S.
Zo spolupáchateľstva na vražde bratov Szilárda a Csabu polícia obvinila Ľudovíta S. Práve on si pritom podľa vyšetrovateľov v minulosti objednal aj spomínané vyvraždenia konkurenčného gangu Tibora Pápaya, ku ktorému došlo v marci 1999 v bare Fontána v Dunajskej Strede.
Pred časom policajný prezident Jaroslav Spišiak potvrdil, že dve mŕtve telá, ktoré tento rok v marci vykopali pri Dunajskej Strede, patrili Szilárdovi a Csabovi. Bratia boli zastrelení, jeden ranou do srdca, druhý trikrát do hrudníka.
Bratia Raiszovci boli v súvislosti s vyvraždením Pápayovcov dlhší čas vo väzbe a aj po prepustení sa zúčastňovali na súdnom procese, v ktorom čelili obžalobe. Na jeseň 2008 zmizli.