Prehľad víťazov:
Najlepšia herečka: Cristina Banegas (Argentína)
Najlepší herec: Darío Grandinetti (Argentína)
Televízny film alebo miniseriál: Čierne zrkadlo (Veľká Británia)
Dramatický seriál: Braquo (Francúzsko)
Dokumentárny seriál: Terry Pratchett: Choosing to Die (Veľká Británia)
Komediálny seriál: A Mulher Invisível (Brazília)
Telenovela: Illusionist (Brazília)
Umelecký program: Songs of War (Nemecko)
Zábavný program bez scenára: Úžasné dobrodružstvo (Austrália)
Členovia Medzinárodnej akadémie televíznych umení a vied sa rozhodli uctiť si osobnosti, ktoré významne ovplyvnili televízny program už v čase, keď ceny vznikli, teda v roku 1972.
Na rozdiel od amerických rovnomenných cien si tie medzinárodné všímajú celosvetovú televíznu tvorbu. Pondelkovému slávnostnému večeru dominovala Južná Amerika. Po dve Emmy putovali do Argentíny a Brazílie.
Deväťdesiatročný Lear je známy predovšetkým ako tvorca komediálneho seriálu All in the Family (1968–1979), ktorému udelili štyri Zlaté glóbusy a štyri Emmy v kategórii komediálnych seriálov a desiatky ocenení dostali aj herci, scenáristi či režiséri.
Tento seriál sa zapísal do dejín ako prvý úspešný a uznávaný projekt v televízii, ktorý riešil témy ako rovnocennosť ľudí bez ohľadu na rasu či práva žien.
Sedemdesiatšesťročný Alda sa vryl do pamätí miliónov ľudí ako nezabudnuteľný kapitán Hawkeye Pierce zo seriálu M.A.S.H. (1972–1983).
Je jediným človekom, ktorému sa podarilo získať Emmy za herecký výkon, réžiu aj scenár jedného seriálu. Za stvárnenie Pierca má na konte aj šesť Zlatých glóbusov.