Je to vzdušné znamenie. Títo ľudia sú kamarátski, úprimní, poctiví, slobodomyseľní a neznášajú konflikty. Vzťahy s druhými sú pre nich mimoriadne dôležité. Majú zmysel pre spravodlivosť a česť. Ich vládnucou planétou je Venuša, ktorá im dáva cit pre krásu, umenie. Dokážu prepadnúť ilúziám a pochybnostiam. Citlivá oblasť tela je močový mechúr a obličky. Odporúča sa piť žihľavový čaj. Ochranným kameňom je jadeit.

Váhy muž

Muž v znamení Váh je vždy viditeľný v skupine ľudí – miluje komunikáciu, veľa hovorí, vie byť vtipný, rozdáva rady vľavo a vpravo. Vždy sa usiluje o zlepšenie sveta okolo seba a niekedy sa jeho inovácie ľuďom nepáčia. Je vždy očarujúci a galantný, dokáže vytvoriť dobrý dojem, má otvorený úsmev a je spoločenský. Iní ho vidia ako priamočiareho, ale muž Váhy nie je tak jednoduchý, ako sa zdá.

Zástupca tejto zverokruhovej konštelácie je veľmi praktický, ale jeho praktickosť je zahalená v takej komplexnej hmle tajomstva, ktorá je vlastná len Škorpiónom. Aj keď netúži mať v živote veľa romantiky, flirt berie ako šport a zväčša je víťazom v umení zvádzania. Muž Váhy môže tak popliesť a pomýliť slabšie pohlavie, že nikdy nevie, na čom je. Vďaka jeho šarmu, extrovertnej povahe či rečníckemu talentu si ľahko získa ľudí na svoju stranu. Zväčša od nich dostane to, čo chce. Napriek svojej otvorenosti je nerozhodný. Nerád sa rozhoduje, pretože sa obáva zodpovednosti. Vždy potrebuje podporu, o ktorú by sa mohol oprieť. Vo všetkom je rozporuplný, hoci ho ostatní vidia ako model stability. Často sa stáva, že radikálne zmení svoje názory alebo sa zastaví v polovici cesty a nič ho nedonútiť znova sa rozhýbať. Niekedy je vyrovnaný a pokojný, ale z času na čas vykazuje také veľké vnútorné výkyvy, ktoré často komplikujú jeho vzťah so spolupracovníkmi a blízkymi. Ak chcete byť priateľmi s mužom v znamení Váh, žiť s ním v pokoji a harmónii, musíte byť vzorom stability a pokoja, nevenovať pozornosť jeho hojdaniu a zároveň mu vždy pomáhať dostať sa do správneho smeru, ale – nepotláčajúc pritom jeho sebavedomie. Býva to veľmi ťažké, ale výhodou je, že muž Váhy je častejšie pokojný i vyvážený a jeho zmysel pre humor prinúti človeka pozerať sa na veci s nadhľadom a ľahkosťou.

Muž v tomto znamení je rovnako váhavý aj v pocitoch. Veľmi často sa jeho partnerka rozhodne sama, a potom s ňou súhlasí alebo nesúhlasí. Energetická a aktívna žena si zvykne veľmi ťažko na životný štýl, ktorý jej navrhuje muž Váhy – musí akceptovať čokoľvek, čo radí, robiť tak, ako to on chce. No zároveň musí niesť i zodpovednosť za prípadné zlyhania, pretože muž Váhy sa bude od nej dištancovať, aj keď nesie tiež podiel viny. Tento muž potrebuje pokojnú ženu, ktorá sa stane jeho poradcom a podporou. Dokáže partnerku poblázniť „ nespornými“ dôkazmi tak, že prijme jeho sny, slová a názory za svoje vlastné. Očarená jeho hypnotizujúcim úsmevom i výrečnosťou zabudne, čo v živote pôvodne chcela dokázať. Tento predstaviteľ zverokruhu sa vždy usiluje o rovnováhu, ale málokedy ju nájde. Takže jeho žena musí byť silne imúnna voči jeho večnému hojdaniu a hľadaniu seba samého. Muža Váhy si získa najmä schopnosť ženy opatrne a nenápadne ho viesť a byť mu poslucháčom a oporou. Neznáša konflikty a búrlivým ženám sa preto radšej vyhýba na kilometre, aj keď ho priťahuje ich vášnivá povaha, ktorú oceňuje najmä v milostnom živote.

Váhy žena

Žena v znamení Váh je vždy očarujúca, krásna, elegantná a veľmi ženská, aj keď niekedy pôsobí odmerane a povýšenecky. S ľahkosťou konverzuje, môže podporiť akýkoľvek rozhovor, ale vstúpi do sporu iba vtedy, keď si je naozaj istá svojim právom. Nesnaží sa ukázať svetu svoju inteligenciu a praktickosť, ale ľudia žijúci v jej blízkosti si to určite všimnú. Je veľmi tichá a nechce za každú cenu robiť kariéru. Avšak, ak je vybraná na vyššiu pozíciu, neskrýva sa za ostatných. Každú vec posudzuje zo všetkých strán, diskutuje o každom okamihu života a zváži pritom negatívny aj pozitívny pohľad. To tejto žene umožňuje analyzovať a vyvodzovať správne závery, čo jej časom prinesie nesporné výhody.

Žena narodená v znamení Váh predtým, ako urobí každý krok, starostlivo nad ním premýšľa. Nanešťastie pre ňu, časté možnosti „pre“ a „proti“ tak podkopávajú jej sebaistotu a vnútorný pokoj, že sa rozhodne zostať bez toho, aby prijala akékoľvek rozhodnutie, kým sa jej život sám od seba nevráti do normálu. Takto mnohokrát prichádza o veľa šancí, ktoré by mohli zlepšiť jej život. Tento predstaviteľ zverokruhu, aj keď pôsobí sebestačne, nemôže zostať sám. Potrebuje podporu, ktorá jej bude pomáhať robiť rozhodnutia. Človek, ktorý overí jej činy a voľby a schváli ich správnosť, keďže sama to často nedokáže. Musí to byť však partner, ktorého rešpektuje a váži si ho. Inak jeho pomoc neprijme. Žena Váhy sa slabšiemu partnerovi nikdy celkom neodhalí. Príslušníčka tohto znamenia zverokruhu vie, ako zarobiť peniaze. Potrebuje ich, aby udržala svoj domov v dobrom poriadku a zachovala si obraz štýlovej a elegantnej dámy.

Šikovne skrýva svoje prípadné drsné mužské črty pod krásnymi šatami, jemným make-upom a štýlovým účesom. Vždy pôsobí veľmi žensky, aj keď má na sebe nohavice a kravatu. Muž, ktorého bude táto žena milovať celým svojim srdcom, objaví v nej bohatstvo, ktoré skrýva vo svojom vnútri. A on urobí pre ňu takmer všetko, lebo si ho dokáže podmaniť svojim šarmom.  Aj keď sa žena v znamení Váh vyhýba zodpovednosti v práci, môže byť vynikajúcim zdrojom poradenstva pre svojho milovaného muža. Šikovne podsúva svoje myšlienky a názory svojmu partnerovi a to tak, že si nakoniec myslí, že patrili pôvodne jemu. Je to inteligentný a veľmi šikovný manipulátor, ktorý ovplyvňuje svojho partnera, aby dosahoval lepšie výsledky vo všetkom, čo robí.

V osobnom živote sa žena Váhy vždy usiluje o rovnováhu a harmóniu, nenávidí hádky, klebety a škandály – čokoľvek, čo ničí rodinu. Dokáže vytvoriť domov, v ktorom sa partner cíti bezpečne a šťastne. Táto žena môže úspešne skombinovať vlastnú kariéru s rodinnými povinnosťami, ale ak si musí vybrať medzi týmito dôležitými oblasťami svojho života, vyberie si rodinu a zostane matkou a manželkou. Slabšie pohlavie narodené v tomto znamení býva nežné a obdarené jemnou vnútornou silou, ktorá nie je nikdy ničivá alebo drsná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané