Starí Egypťania vždy keď potrebovali radu, upreli svoj zrak ku hviezdam. Títo výborní matematici, fyzici a astrológovia verili, že hviezdy, pod ktorými sme sa narodili, ovplyvňujú nielen, aká bude naša osobnosť, ale aký osud nás zastihne. Egyptský  horoskop mal veľký vplyv na modernú astrológiu a existujú medzi týmito dvoma zjavné podobnosti. Na rozdiel od západného zvieratníka je každé znamenie egyptského horoskopu založené na bohu alebo bohyni.

Existuje však ešte jedna zostava znamení, ktorá sa používala medzi bežnými Egypťanmi. V klasickom egyptskom kalendári sú mesiace rozdelené do dekád. Tento systém má svoje prepojenie s pohybom hviezd na nočnej oblohe. Prečítajte si o svojom egyptskom astrologickom znamení a ponorte sa o niečo hlbšie do vašej osobnosti, života a osudu.

Egyptský horoskop faraónov:

Egyptské znamenie zverokruhu Sfinga ( Isphinx, Phix )

27. decembra až 25. januára

Sfinga je strážkyňou pokladov. Jej  veľkou výhodou je, že dokáže meniť podoby. Rovnako aj ľudia narodení pod týmto znamení egyptského horoskopu sa vedia prispôsobiť  ako chameleóny. Ďalšími kladmi je inteligencia, dôvtip a sebadisciplína. To všetko sú vlastnosti, ktoré z nich robia úspešných podnikateľov. Niekedy bývajú príliš hrdí  a povýšeneckí. Nechýba im však zmysel pre humor.

Kariéra: Akákoľvek profesia spojená so samostatne zárobkovou činnosťou.

Farby: Červená, biela, ružová

Egyptské znamenie zverokruhu Shu ( Su )

26.januára až 24.februára

Títo ľudia sú priateľskí, veľmi tvoriví a vynaliezaví. Súčasťou ich egyptského znamenia zverokruhu je totiž boh vetra a vzduchu. Bývajú úspešní v tom, čo robia. Sú zásadoví a radi objavujú nové veci a hľadajú inovatívne riešenia. Ich slabosťou je váhavosť a niekedy sa rýchlo vzdajú, ak sa im prekážky nedarí zdolať.  Majú silné sociálne cítenie a dokážu sa vcítiť do druhých.

Kariéra: Poľnohospodárstvo, sociálna práca, charitatívna činnosť, starostlivosť o druhých, služby a cestovný ruch

Farby: Bordová a fialová

Egyptské znamenie zverokruhu Isis ( Aset, Au Set, Ast )

25.februára až 26. marca

Je to bohyňa faraónov a materstva. Chráni slabých, chorých a deti. Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení egyptského horoskopu patria medzi veľmi energické, živé bytosti, ktoré majú hlavu plnú ideálov a počúvajú svoju intuíciu. Medzi priateľmi bývajú populárni a vyznačujú sa nezávislou optimistickou povahou. Ich negatívnou stránkou je niekedy až extrémna posadnutosť ísť za svojimi ideálmi. Vo vzťahu vášnivo milujú a urobia všetko pre svoju rodinu.

Kariéra: Reklama, fotografovanie, umenie

Farby: Čierna, oranžová, zlatá, modrá, červená

Egyptské znamenie zverokruhu Osiris ( Auser, Usiris, Ausar)

27. marec až 25. apríl

Patrí medzi najznámejších bohov z egyptskej mytológie. Je to vládca podsvetia, ktorý symbolizuje smrť a znovuzrodenie. Ľudia, ktorí sa narodili pod jeho znamením, sú zmätení a okolie ich málokedy dokáže pochopiť.  Medzi silné stránky patrí odvaha, podnikavosť, logické myslenie a dynamika, medzi slabé snaha vyhnúť sa zodpovednosti a niekedy prílišná nezávislosť. Vedia predvídavo konať a vždy správne vopred odhadnúť situáciu, čo sa im zíde najmä v oblasti financií.

Kariéra: Obchod, predaj, finančníctvo, učiteľ

Farby: Čierna, žltá, zelená

Egyptské znamenie zverokruhu Amon-Ra ( Amun, Amun Ra, Ra, Amon, Ammon )

26. apríl až 25. mája

Je to jeden z najdôležitejších egyptských bohov. Boh plodnosti, ktorý je považovaný za tvorcu vesmíru a kráľa bohov, je i božstvom znamenajúcim Slnko. Ľudia narodení v tomto horoskope sú organizátori i vodcovia, silní a pevní, na ktorých sa dá vo všetkom spoľahnúť. Nechýba im ani pracovitosť a schopnosť počúvať, ktorú využívajú pri riadení ľudí.  Slabé stránky týchto vodcov sú neznášanlivosť a krutosť, medzi silné patrí silná vôľa, odvaha, veľkorysosť či sebavedomie.

Kariéra: Finančníctvo, bankovníctvo, ekonomika, podnikanie

Farby: Oranžová, zlatá, žltá

Egyptské znamenie zverokruhu Hathor

26. mája až 24. júna

Ide o bohyňu zeme a ochrankyňu milencov. Je to rozporuplné božstvo rovnako ako ľudia narodení pod jej znamením. Sú to aktívne osobnosti, ktoré sú neustále v pohybe. Vždy sa radi odlišujú a robia veci po svojom, jednoducho inak. Vo vzťahu sú milujúci, obetaví, starostliví. Majú osobné čaro a túžia po romantike.  Niekedy sú príliš náladoví, prepadajú žiarlivosti a márnivosti. Nechýba im ani prefíkanosť, ktorá im pomôže dostať sa tam, kde iní nikdy nevkročia.

Kariéra: poradenstvo, umenia, maliarstvo, profesie, kde využijú svoju komunikatívnosť

Farby: Červená

Egyptské znamenie zverokruhu Fénix ( Phoenix )

25. júna až 24.júla

Je to symbol energie, znovuzrodenia, života. Ľudia narodení pod týmto znamením využijú každú príležitosť, aby sa stali úspešnými. Medzi pozitívne vlastnosti, ktoré sú ich silnými stránkami patrí obetavosť, optimizmus, prispôsobivosť. Odvrátenou stránkou ich povahy je, že mávajú často nereálne predstavy, bývajú leniví a mnohokrát sa izolujú od ostatných.

Kariéra: Vyniknú v podnikaní, poradenstve

Farby: Biela, červená, hnedá

Egyptské znamenie zverokruhu Anubis ( Imeut, Inpu, Anpu, Lenpw )

25. júla až 28. augusta

Anubis bol boh podsvetia. Starí Egypťania verili, že jeho úloha spočívala v nájdení duše a preskúmania jej srdca. Ak bolo srdce čisté, duša mohla prejsť.  Jeho zverenci sú kreatívni, vášniví introverti, ktorí bývajú nezávislí a napriek svojmu temperamentu pôsobia pokojne. Sú vynikajúci znalci ľudskej povahy, niekedy bývajú príliš autoritatívni. Títo ľudia narodení pod egyptským znamením Anubis sa dokážu veľmi ovládať. Málokto z ich okolia tuší, čo si skutočne myslia. Ich emócie sú niekedy nepredvídateľné a intenzívne. Svoju tvorivosť môžu uplatniť aj vo svete módy.

Kariéra: poradca, psychiater, psychológ, módny dizajnér

Farby: Čierna

Egyptské znamenie zverokruhu Thoth ( Tehuti, Djehuti )

29. augusta až 27. septembra

Boh múdrosti, vzdelania a kníh. Ľudia narodení v tomto znamení egyptského horoskopu sú intelektuáli, spisovatelia a  myslitelia. Radi zdieľajú s ostatnými, čo sa naučili, poučujú, kritizujú. Okolie ich považuje za veľmi múdrych a tých, ktorí im vždy poradia, ak potrebujú riešiť problémy. Ich slabosťou je však povýšenecké správanie, ak zistia, že ich okolie je na tom intelektuálne slabšie. Bývajú veľmi komunikatívni, čestní otvorení, skromní a obetaví podať pomocnú ruku, ak je treba. Často nedokážu povedať nie a potom sa stávajú vyčerpanými a mrzutými. Priťahuje ich partner, ktorý má rovnaké hodnoty ako oni. Svojej láske zostávajú verní.

Kariéra: Učiteľ, spisovateľ, novinár, herec, právnik

Farby: Blankytne modrá, biela

Egyptské znamenie zverokruhu Horus ( Haroeris, Haru-Er )

28. septembra až 27. október

Horus bol podľa starých Egypťanov syn Osiris a Isis. V starobylej egyptskej mytológii symbolizuje hviezdu i oblohu a je tiež symbolom sokolov. Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení egyptského horoskopu disponujú veľkou odvahou a neboja sa riskovať. Sú cieľavedomí a tvrdohlaví. Ich slabými stránkami je nepružnosť, netrpezlivosť a niekedy sa stávajú agresívnymi. Rodina je pre nich veľmi dôležitá a často uprednostňujú jej potreby pred svojimi vlastnými. Oplývajú čarom a charizmou a mnohokrát idú tvrdohlavo za svojimi cieľmi, ktoré niekedy môžu byť aj nereálne. Ľudia v znamení Horus milujú krásne veci a stáva sa, že sa k nim nezdravo pripútajú.

Kariéra: Politik, líder, novinár

Farby: Bordová, červená

Egyptské znamenie zverokruhu Wadjet ( Uto, Wadget, Buto, Edjo, Uachet )

28. októbra až 26. novembra

Bohyňu Wadjet symbolizuje kráľovská kobra. Starí Egypťania verili, že je bohyňou múdrosti, spravodlivosti, času. Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení egyptského horoskopu sú veľmi opatrní, racionálni a spoliehajú sa iba sami na seba. Ich slabými stránkami je pesimizmus a náladovosť. Ťažšie tiež prijímajú zmeny. Sú tiež veľmi lojálni voči svojim presvedčeniam. Nikdy neodmietnu poskytnúť pomoc.

Kariéra: Inžinieri, architekti, redaktori, školitelia v tejto oblasti

Farby: Zlatá

Egyptské znamenie zverokruhu Sekhmet ( Sekmet, Sachmis, Sachmet )

27. novembra až 26. decembra

Sekhmet je známa ako bohyňa vojny a pomsty. Starí Egypťania verili, že zabezpečuje spravodlivosť a rozhoduje o tom, či ľudia sú alebo nie sú vinní. Sekhmet má ženské telo, ale hlavu leva, rovnako ako Bastet. Tí, ktorí sa narodili pod znamením Sekhmet, sú zvyčajne žoviálnymi a komunikatívnymi ľuďmi, bývajú tiež čestnými a citlivými osobnosťami. Ich zmysel pre humor, optimizmus, nápaditosť a inteligencia ich robí obľúbenými v spoločnosti. Negatívnou stránkou osobnosti je, že ťažko odpúšťajú a túžia po pomste. Podliehajú prudkému hnevu, ktorý môže napáchať veľa škody. Zvláštnosťou je, že ľudia bohyne Sekhmet majú dve strany svojej osobnosti. Na jednej strane túžia po slobode bez akýchkoľvek obmedzení, na strane druhej sú prísni a disciplinovaní.

Kariéra: Vysoký manažment, sudcovia, zabávači

Farby: Zelená, tyrkysová

 

Tradičné egyptské znamenia podľa dekád

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Níl

1.-7. január, 19. – 28. júna, 1. – 7. september, 18. – 26. novembra

Ľudia narodení pod znamením Níl sú snílkovia, ktorí idú za svojimi snami, majú veľkú fantáziu a prinášajú harmóniu všade tam, kde prídu. Disponujú skvelým analytickým myslením a zmyslom pre detail. Milujú život a pomáhajú každému, kto potrebuje pomoc.

Kariéra: Umelecká činnosť, fotograf, služby a obchod

Farby: Červená, modrá

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Amon-Ra

8. – 21. januára, 1. – 11. februára

Najdôležitejší z egyptských bohov. Boh plodnosti, ktorý je považovaný za tvorcu vesmíru a kráľa bohov, je i božstvom znamenajúcim Slnko. Ľudia narodení v tomto horoskope sú organizátori i vodcovia, silní a pevní, na ktorých sa dá vo všetkom spoľahnúť. Nechýba im ani pracovitosť a schopnosť počúvať, ktorú využívajú pri riadení ľudí.  Slabé stránky týchto vodcov sú neznášanlivosť a krutosť, medzi silné patrí silná vôľa, odvaha, veľkorysosť či sebavedomie.

Kariéra: Finančníctvo, bankovníctvo, ekonomika, podnikanie

Farby: Oranžová, zlatá, žltá

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Mut ( Maut, Mout )

22. – 31. január, 8. – 22. september

Mut je chápaná v egyptskej mytológii ako bohyňa matka. Ľudia, ktorým patrí toto znamenie egyptského zverokruhu, bývajú veľmi citliví, starostliví, plachí a uzatvorení. Iba keď niekoho veľmi dobre spoznajú, až potom sa otvoria a začnú dôverovať. Často majú sklon filozofovať a zaujímajú ich i mystické záležitosti. Vo vzťahu majú sklon ochraňovať a svojho partnera i blízkych zahŕňajú starostlivosťou, ktorú často preháňajú. Títo ľudia vedia, ako prilákať ostatných svojím šarmom a trpezlivosťou. Môžu byť dobrí poslucháči, aj keď nie vždy súhlasia s tým, čo počujú. Pred tým, ako sa rozhodnú, starostlivo zvážia všetky klady a zápory.

Kariéra: Opatrovateľ, sociálna práca, právnik, účtovník

Farby: Hnedá, červená

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Geb ( Keb, Qeb, Seb, Kenken –wer )

12. – 29. február,  20. – 31. august

V egyptskej mytológii išlo o boha zeme. Bol otcom viacerých egyptských bohov ako je Osiris, Seth a Isis. Egypťania verili, že jeho smiech spôsoboval zemetrasenie, a že sprevádzal zomrelé duše a pomáhal im rozhodnúť sa, aký posmrtný život si majú zvoliť. Predstavitelia egyptského znamenia Geb sú priateľskí, spoľahliví, čestní a zásadoví. Často bývajú plachí, introvertní a citliví. Mávajú veľké srdce, ktoré je pripravené vždy pomôcť. Niekedy sa nechajú zneužívať. Ich negatívnou stránkou je, že títo ľudia narodení v znamení Geb ťažko znášajú nespravodlivosť sveta a preto upadajú mnohokrát do depresií a úzkostných stavov. Niekedy sa nechajú bez odporu unášať životom a neurobia nič pre zlepšenie svojich životných podmienok.

Kariéra: Poradenstvo, diplomacia, učiteľ, právnik, sudca

Farby: Fialová, ružová

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Osiris

1. – 10. máj, 27. novembra – 18. decembra

Starí Egypťania verili, že Osiris bol vládca podsvetia, ktorý symbolizuje smrť a znovuzrodenie. Ľudia, ktorí sa narodili pod jeho znamením, sú zmätení a okolie ich málokedy dokáže pochopiť.  Medzi silné stránky patrí odvaha, podnikavosť, logické myslenie a dynamika, medzi slabé snaha vyhnúť sa zodpovednosti a niekedy prílišná nezávislosť. Vedia predvídavo konať a vždy správne vopred odhadnúť situáciu, čo sa im zíde najmä v oblasti financií.

Kariéra: Obchod, predaj, finančníctvo, učiteľ

Farby: Čierna, žltá, zelená

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Isis

11. – 31. marec, 18. – 29. októbra, 19. –  31. decembra

Isis je matka faraónov a ochrankyňa tehotných žien. Chráni tiež slabých, chorých a deti. Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení egyptského horoskopu patria medzi veľmi energické, živé bytosti, ktoré majú hlavu plnú ideálov a počúvajú svoju intuíciu. Medzi priateľmi bývajú populárni a vyznačujú sa nezávislou optimistickou povahou. Ich negatívnou stránkou je niekedy až extrémna posadnutosť ísť za svojimi ideálmi. Vo vzťahu vášnivo milujú a urobia všetko pre svoju rodinu.

Kariéra: Reklama, fotografovanie, umenie

Farby: Čierna, červená, oranžová, zlatá, modrá

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Thoth

1. – 19. apríl, 8. – 17. november

V egyptskej mytológii bol považovaný za boha múdrosti, vzdelania a kníh. Ľudia narodení v tomto znamení egyptského horoskopu sú intelektuáli, spisovatelia a  myslitelia. Radi zdieľajú s ostatnými, čo sa naučili, poučujú, kritizujú. Okolie ich považuje za veľmi múdrych a tých, ktorí im vždy poradia, ak potrebujú riešiť problémy. Ich slabosťou je však povýšenecké správanie, ak zistia, že ich okolie je na tom intelektuálne slabšie. Bývajú veľmi komunikatívni, čestní otvorení, skromní a obetaví podať pomocnú ruku, ak je treba. Často nedokážu povedať nie a potom sa stávajú vyčerpanými a mrzutými. Priťahuje ich partner, ktorý má rovnaké hodnoty ako oni. Svojej láske zostávajú verní.

Kariéra: Učiteľ, spisovateľ, novinár, herec, právnik

Farby: Belasá, biela, modrá

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Horus

20. apríl – 7. máj, 12.- 19. august

V starobylej egyptskej mytológii bol bohom oblohy a hviezd a je tiež symbolom sokolov. Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení egyptského horoskopu disponujú veľkou odvahou a neboja sa riskovať. Sú cieľavedomí a tvrdohlaví. Ich slabými stránkami je nepružnosť, netrpezlivosť a niekedy sa stávajú agresívnymi. Rodina je pre nich veľmi dôležitá a často uprednostňujú jej potreby pred svojimi vlastnými. Oplývajú čarom a charizmou a mnohokrát idú tvrdohlavo za svojimi cieľmi, ktoré niekedy môžu byť aj nereálne. Ľudia v znamení Horus milujú krásne veci a stáva sa, že sa k nim nezdravo pripútajú.

Kariéra: Politik, líder, novinár, podnikateľ

Farby: Bordová, červená

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Anubis

8. – 27. máj, 29. jún – 13. júl

Starí Egypťania sa nazdávali, že úloha tohto božstva podsvetia spočívala v nájdení duše a preskúmania jej srdca. Ak bolo srdce čisté, duša mohla prejsť.  Jeho zverenci sú kreatívni, vášniví introverti, ktorí bývajú nezávislí a napriek svojmu temperamentu pôsobia pokojne. Sú vynikajúci znalci ľudskej povahy, niekedy bývajú príliš autoritatívni. Títo ľudia narodení pod egyptským znamením Anubis sa dokážu veľmi ovládať. Málokto z ich okolia tuší, čo si skutočne myslia. Ich emócie sú niekedy nepredvídateľné a intenzívne. Svoju tvorivosť môžu uplatniť aj vo svete módy.

Kariéra: poradca, psychiater, psychológ, módny dizajnér

Farby: Čierna

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Seth ( Set, Setesh, Sutekh )

28. máj – 18. jún, 28. septembra – 2. október

Boh Seth je medzi starodávnymi Egypťanmi známy ako boh chaosu, ktorý zabil svojho brata Osirisa, a to dokonca dvakrát. Ľudia narodení v tomto znamení majú slobodného a nespútaného ducha, dobrodružnú povahu túžiacu po zmene a energiu čerpajú najmä z nových vecí. Bývajú tiež perfekcionisti, ktorí na ceste za svojimi snami nepoznajú prekážky a ich odhodlanie i vytrvalosť im prinesie úspech. Neštítia sa použiť ani lesť a nekalé praktiky. Ľudia znamenia Seth sa netrápia minulosťou a svoj pohľad vždy upierajú do budúcnosti. Neznášajú akúkoľvek jednotvárnosť, pravidlá a obmedzenia. Vo vzťahu sa ich nepokúšajte spútať. Málokedy spomalia svoje tempo, aby vyhoveli potrebám iných ľudí.

Kariéra: Inovátor, líder, cestovateľ, vedec

Farby: Čierna, tyrkysová

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Bastet ( Ubaste, Baset, Baast )

14. – 28. júl, 23. – 27. september, 3. – 17. október

Bohyňa mačiek a potešenia. Starí Egypťania ju poznali aj ako bohyňu, ktorá ochraňovala ženy, lásku a plodnosť. Bola ochrankyňou Dolného Egypta a patrónkou liečiteľov, čarodejníkov a kúzelníkov. Ľudia narodení pod znamením zverokruhu Bastet vyhľadávajú mier a harmóniu. Neznášajú konflikty, preto sa vyhýbajú akejkoľvek konfrontácii a stresovým situáciám. Osoby v tomto znamení egyptského zverokruhu sa riadia vždy svojou intuíciou, dávajú prednosť tichému prostrediu pred hlučnou spoločnosťou. V láske sú oddaní, lojálni a verní. Nesmiete však sklamať ich dôveru. Každú životnú ranu intenzívne prežívajú, potm sa uzavrú do seba, zatrpknú a začnú viesť pustovnícky život. Sú veľmi zraniteľní, ale k svojim blízkym vždy zaujmú ochranársky postoj. Osoby, ktoré podliehajú znameniu bohyne Bastet, sú fascinované okultizmom a tajomnými vecami medzi nebom a zemou.

Kariéra: Herec, zdravotníctvo, učiteľ, bádateľ, vedec

Farby: Šedá, žltá, zelená

Tradičné egyptské znamenie zverokruhu Sekhmet

29. júl – 11. august, 30. október – 7. november

Ide o bohyňu pomsty a vojny, ktorá zabezpečovala spravodlivosť a rozhodovala o tom, či ľudia sú alebo nie sú vinní. Sekhmet má ženské telo, ale hlavu leva, rovnako ako Bastet. Tí, ktorí sa narodili pod znamením Sekhmet, sú zvyčajne perfekcionisti, žoviálni a komunikatívni ľudia. Bývajú tiež čestnými a citlivými osobnosťami. Ich zmysel pre humor, optimizmus, nápaditosť a inteligencia ich robí obľúbenými v spoločnosti. Negatívnou stránkou osobnosti je, že ťažko odpúšťajú a túžia po pomste. Podliehajú prudkému hnevu, ktorý môže napáchať veľa škody. Zvláštnosťou je, že ľudia bohyne Sekhmet majú dve strany svojej osobnosti. Na jednej strane túžia po slobode bez akýchkoľvek obmedzení, na strane druhej sú prísni a disciplinovaní.

Kariéra: Vysoký manažment, sudcovia, zabávači

Farby: Tyrkysová, zelená

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané