Väčšina z nás si myslí, že  čínsky horoskop má takisto dvanásť zvieracích prvkov,  ako je to pri tradičných znameniach zverokruhu. Avšak čínsky horoskop je omnoho komplikovanejší. Nestačí nám len poznať dvanásť zvieracích znakov. Celý systém je spojený s mesačným kalendárom, ktorý sa používal na udalosti, ktoré sa datujú tisícky rokov dozadu, a môže sa použiť nielen na určenie charakteristík osoby, ale aj na jej budúce šťastie.

Zvieratá, ktoré predstavujú znaky v čínskej astrológii, sú prevzaté z dávnych príbehov. Niektoré verzie príbehu hovoria, že Budha vyhlásil preteky a vyzval všetky zvieratá, aby sa ich zúčastnili. Prvých 12 zvierat, ktoré prekoná rieku a cieľovú čiaru dostane miesto v kalendári. Zvíťazil prešibaný potkan, ktorý sa do cieľa dostal tak, že sa zviezol na chrbte byvola. Zoskočil z neho tesne pred cieľovou čiarou, aby získal prvé miesto. Byvol tak skončil druhý. Podobne ako had, ktorý tiež použil lesť. Predbehol koňa tak, že sa skryl do jeho chvosta a vyskočil z neho tesne pred cieľom. Pes napriek tomu, že bol silný plavec, skončil predposledný, pretože sa rozhodol radšej okúpať sa v rieke a prasa sa umiestnilo posledné, pretože sa zastavilo, aby sa posilnilo jedlom. Ostatné zvieratá sa umiestnili na základe ich sily alebo prostredníctvom vzájomnej spolupráce.

Rok 2018 je rokom Zemského (žltého) psa. Čo prinesie pre jednotlivé znamenia čínskeho horoskopu? Ak neviete, ktoré prináleží vám, posvieťte si na rok svojho narodenia.

Potkan

1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Ľudia, ktorým prislúcha toto zviera, sú veľmi bystrí, očarujúci a veľmi životaschopní. Dokážu si poradiť s takmer každou prekážkou. Ich inteligencia je ich veľkou výhodou a vždy vďaka nej nájdu inovatívne riešenia problémov. Potkan pôsobí pokojne a vyrovnane. Avšak vnútri ho často môže prepadnúť úzkosť. Má vždy pocit hroziaceho nebezpečenstva.

Tí, ktorí sa narodili pod týmto čínskym znamením, majú skoro psychickú schopnosť predpovedať, kedy sa veci vyvinú zle. Ak vám Potkan odporučí, aby ste niečo nespravili, počúvajte! Potkany vždy uniknú práve včas, takže je vždy rozumné dbať na ich upozornenia. Potkan je veľmi spoločenský a býva obklopený množstvom priateľov. Avšak vždy uprednostní vlastné záujmy pred záujmami iných ľudí. Ľudia v tomto znamení sú pomerne sentimentálni a majú tendenciu držať veľa materiálnych vecí, ktoré môžu byť pre zvyšok sveta bezcenné. Pre Potkanov však nie .  Viažu sa im k týmto veciam isté spomienky.

Rok 2018 bude pre Potkanov pomerne šťastný.  Tento rok by mal byť určený na odpočinok . Vyčleňte si dostatok času, aby ste mohli načerpať sily. Veci sa začnú vyvíjať celkom rýchlo, ale Potkanov to nezastihne nepripravených. Prípadné problémy vás nezaskočia, samozrejme, ak zostanete ostražitý. Vzťahy budú pokračovať v duchu priateľstva. Môžete dokonca počas leta získať množstvo nových kamarátstiev.

Byvol

1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Ľudia narodení v tomto čínskom znamení sú statoční a pracovití. Môžete sa na nich vždy spoľahnúť, snažia sa splniť to, čo sľúbia. Sú pokojní a svedomití.  Je to najkonzervatívnejšie znamenie čínskeho horoskopu. A veľmi tvrdohlavé.  Málokedy ich presvedčíte o svojom názore a vždy si budú trvať na svojom. Rodina je pre nich najdôležitejšia. Negatívnou stránkou Byvola je nedôverčivosť. Priateľov si starostlivo vyberá a veľmi ťažko si ich pripúšťa k telu. Má veľmi logickú myseľ a je extrémne systematický v tom, čo robí, aj napriek úplnému nedostatku predstavivosti. Byvol určite nepatrí k ľuďom, ktorí potrebujú extravagantne žiť a bezhlavo utrácať peniaze, ktoré si zarobil tvrdou prácou.

Rok Zemského psa by mal byť pre Byvolov zväčša bezproblémový.  Avšak treba vyriešiť spory z minulosti, ktoré vás práve v tomto roku budú ťažiť a prekážať vám na ceste za svojimi cieľmi. V oblasti vzťahov vás tiež môžu čakať zmeny. Konečne by ste mali zaujať stanovisko k určitému problému. A pri rozhodovaní začať počúvať aj názory iných. Buďte k svojim blízkym trošku otvorenejší a začnite im dôverovať. V roku Zemského psa zdokonalíte i svoju prácu, môže vás čakať posun vo vašej kariére smerom hore. Vaše vzťahy sa posilnia, a to nielen v prosenom živote, ale i v súkromnom.

Tiger

1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Ľudia narodení v tomto čínskom znamení horoskopu oplývajú prirodzenou autoritou, čo im v živote dáva určitú výhodu. Ide o srdečnú, odvážnu  osobnosť plnú energie. Vychutnajú si život plný výziev a nečakaných udalostí, ako je návšteva nezvyčajných miest a stretávanie zaujímavých, výnimočných ľudí. Títo ľudia svojim nadšením a životným štýlom často pritiahnu svoje okolie a strhnú ho na svoju stranu. Sú zvedaví a radi objavujú nové veci. Všetko si chcú vyskúšať na vlastnej koži. Zvyčajne sú otvorení a úprimní. Ak sa ocitnú v pasci, stávajú sa agresívnymi. Títo ľudia majú väčšinou tendenciu dôverovať svojmu inštinktu, hoci je tu ďalšia stránka ich osobnosti, ktorá je opatrnejšia. Dôkladne premyslia svoje kroky, ktoré sa chystajú podniknúť. Ak je váš priateľ narodený v roku Tigra, môžete si gratulovať. Je to pevné priateľstvo, ktoré vás vždy podrží.

Pre Tigrov sa obdobie vládnutia Zemského psa ukáže ako ťažké obdobie, ktoré si vyžaduje veľké úsilie alebo energiu. V roku 2018 budete pokračovať s ohromujúcim odhodlaním, krok za krokom, priblížiť sa k tomu, čo ste nastavili ako svoj primárny cieľ počas posledného ročného cyklu. Zatiaľ čo pes má na starosti svet, pred nami sa objavia mnohé nové cesty. Pustite sa po nich a nebojte sa, že budete riskovať stratu toho, čo ste doposiaľ získali. Môžete byť pokojný. Počas tohto roka bude Zemský pes držať nad vami ochrannú ruku a ušetrí vás negatívnych nepredvídateľných situácií.

Zajac

1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Ľudia narodení v roku Zajaca bývajú často vynikajúcimi diplomatmi a politikmi. Sú priateľskí, slušní, majú uhladené správanie. Aj keď ľudia v tomto čínskom horoskope dokážu vychádzať s každým, najšťastnejší sú, ak sa môžu zahĺbiť do nejakej vedeckej alebo intelektuálnej činnosti. Sú príliš citliví na svet okolo seba. Nie sú schopní prežiť v konkurenčnom alebo agresívnom prostredí a zmocňuje sa ich úzkosť, ak ich chce niekto prinútiť, aby riskovali. Ich vnútorný svet je jednoducho príliš citlivý na nevyriešené alebo nepredvídateľné situácie a majú tendenciu vytvárať pokojnú a pohodlnú atmosféru. Preto sú ľudia narodení v roku Zajaca veľmi pohostinní a pozorní . Tento človek je zameraný na detaily.  Venuje pozornosť všetkému, od farby, dizajnu a nábytku po jedlo a rozhovor. A len keď je si istý, že všetko bolo usporiadané tak, ako si to želá, dokáže sa uvoľniť a zabávať sa. Ľudia narodení v roku Zajaca mnohokrát vedú konzervatívny životný štýl, kde jednou z najdôležitejších vecí je ich bezpečnosť. Táto skutočnosť má aj negatívnu stránku. V strachu pred nebezpečenstvom a rizikom im uniká veľmi veľa dobrých príležitostí. Tiež bývajú sentimentálni a často plačú.

V roku Zemského psa by sa mali citlivé Zajace cítiť omnoho viac doma. Energie tohto znamenia sú viac v súlade, ako tomu bolo uplynulý rok. Čaká ich preto mnoho zlepšení. Najviac sa bude dariť tým, ktorí pracujú v oblasti predaja, poisťovníctva a bankovníctva. V súkromnom živote je nádej, že nezadaní stretnú konečne spriaznenú dušu.  Avšak ženy narodené v znamení Zajaca by sa mali naučiť trpezlivosti inak ich čaká sklamanie. Šťastie je na vašej strane, preto vyčkajte na vhodnú príležitosť a chopte sa jej. Nastala vhodná doba realizovať vaše plány a sny.

Drak

1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Drak je nádherný, okázalý, atraktívny a plný vitality a sily. V Číne je Drak symbolom impéria, moci a bohatstva, znakom cisára alebo mužským prvkom Yang. Určite treba spomenúť, že ľudia narodení v roku Draka majú prirodzenú charizmu a bývajú obdarovaní silou a šťastím. Je nepravdepodobné, že ich v spoločnosti prehliadnete. Dračí človek má aktívnu myseľ a prejavuje nepredstaviteľný záujem o svet okolo seba. Táto osoba je takisto sebavedomá a vždy vie, ako zapôsobiť na svoje okolie. Sú to megalomani. Ich negatívnymi povahovými črtami je egoizmus a prehnaná ambicióznosť. Nezastavia sa pred ničím, aby získali to, čo chcú. Osoba narodená v tomto znamení čínskeho horoskopu je schopná dosiahnuť veľké úspechy. Avšak na ceste za splnením svojich snov neberie často ohľady na druhých. Vie, ako využiť svoju obrovskú energiu, inteligenciu a talent. Svojim blízkym je však pripravená ochotne podať pomocnú ruku. Ľudia v roku Draka vyriešia problém, keď iní to už vzdali.

Rok 2018 bude pre Drakov neľahký. Jeho vládca Pes sa totiž neznáša s Drakom. Majú odlišné osobnosti a často bývajú konkurenti v láske alebo v pracovnom živote. Drakov v tomto roku čaká menej príležitostí prísť k peniazom alebo výhodne nakúpiť či investovať. Mali by byť opatrnejší pri uzatváraní zmlúv o spolupráci. Mohli by totiž po čase zistiť, že ich podmienky nie sú až tak výhodné, ako sa im zdali. Napriek tomu môžete väčšinou očakávať pomocnú ruku, ktorú dostanete od vašich blízkych.  Trenice nastanú aj v súkromí. Budete musieť riešiť záležitosti, ktoré ste odkladali, lebo vám môžu prerásť cez hlavu.

Had

1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Osoba narodená v roku Hada je najzáhadnejšia a najzaujímavejšia zo všetkých. Môže sa stať filozofom, teológom, politikom alebo finančníkom. Ľudia narodení v čínskom horoskope Had sú často myslitelia, ktorí si radi užívajú život. Milujú knihy, hudbu, pekné oblečenie a výborné jedlo. Majú vrodenú eleganciu a neznášajú ľudskú hlúposť.  Vedú dlhé a zaujímavé rozhovory. Keď však ide o jednoduchú tému napríklad o počasí, nedokážu na ňu upriamiť pozornosť na dlhší čas. Radšej sa sústreďujú na nové, zaujímavé a neobvyklé myšlienky, ako aj inteligentnú diskusiu.

Títo ľudia dokážu vynikajúco odhadnúť každú situáciu a keď majú predstavu o tom, čo a ako robiť, idú za svojim cieľom. Had býva sebavedomý  a zvyčajne nechce počúvať názory ostatných. Niekedy je mu to však na škodu, lebo by sa mohol vyhnúť zbytočným problémom.

Aj keď je pre týchto ľudí ťažké vypočuť radu, sú s ostatnými trpezliví, pokiaľ ide o poskytnutie pomocnej ruky, a ich schopnosť pozrieť sa na problém z rôznych uhlov je mimoriadne cenená. Had je k svojmu partnerovi veľmi žiarlivý a majetnícky. Ťažko sa vie vyrovnať s odmietnutím. Mnoho konfliktov vzniká aj preto, že má na partnera rozdielny meter ako na seba. Ku svojmu šťastiu potrebuje slobodu, preto hľadá v živote niekoho, kto ho nebude obmedzovať.  V peniazoch majú ľudia narodení v roku hada veľa šťastia. Vždy majú k dispozícii nejakú finančnú čiastku a málokedy trpia nedostatkom. Osoba v roku Hada má schopnosť čítať zložité situácie veľmi rýchlo a rovnako rýchlo ich vie aj vyriešiť.

Tento rok by mal byť Had opatrný a dávať si pozor na to, čo hovorí.  Mohlo by mu to spôsobiť problémy, ktoré mu dosť skomplikujú život. Dariť sa mu bude v zamestnaní. Ak ste nespokojní s tým súčasným alebo si hľadáte novú prácu, rok Zemského psa je stvorený na takúto zmenu a pošťastí sa vám. Nájdete to, čo potrebujete. A však vládca tohto roku neznáša nekalé praktiky a snaží sa byť spravodlivý. Pre tých Hadov, ktorí zvyknú dosiahnuť veci falošnou cestou, to znamená, aby sa vyvarovali falošnosti. Tento rok ich totiž prekuknú.

Kôň

1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Osoby  v znamení Kôň dávajú veľa slobody a rovnako ju očakávajú aj od druhých. Títo ľudia sú mimoriadne nezávislí a sebaistí. Kôň je veľmi rýchly a jeho myšlienka, či slovo je rýchlejšie, ako to vaše.  Celkovo sú títo ľudia nadaní. Sú však viac šikovní ako inteligentní – oni to však určite vedia. Radi bývajú v centre pozornosti a ešte viac, keď ich pochvália a uznajú ich šikovnosť.  Ľudia narodení v čínskom horoskope Kôň sa správajú väčšinou čestne a nepodvádzajú.  S nadviazaním nových kontaktov nemávajú problém. Sú úprimní, pravdovravní a veselí.  Avšak nechcite po nich, aby udržali tajomstvo. Väčšinou je ich jazyk rýchlejší ako ich myseľ.

Kôň sa nechá ľahko inšpirovať novými nápadmi. Je pripravený poradiť a pomôcť. Negatívnou stránkou býva prílišná hrdosť, ktorá niekedy prechádza do arogantnosti. Je niekedy veľmi impulzívny a poplašený, čo mu často spôsobí problémy. Za jeho navonok bezstarostným výzorom skrýva pochybnosti o sebe, ktoré však nikdy nedá najavo. Všeobecne platí, že ľudia, ktorí sa narodili v roku koňa, majú veľa rozporov v ich charaktere. Aj keď túžia po rodine, ich túžba po nezávislosti im to často kazí.

Rok Zemského psa je pre Koní šťastným rokom. Jeho vládca je podľa čínskeho horoskopu priateľom s týmto znamením. Preto by sa Koňom malo dariť. Ukazuje sa šťastie po finančnej stránke, ale tiež kariérny postup. Aj keď bude pracovne veľmi zaneprázdnený, bude si to užívať. Obdiv ho určite neminie. Pre slobodných Koňov je tu veľká šanca nájsť toho pravého partnera, ktorý ich bude sprevádzať až do konca ich života.

Koza

1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Možno to niekoho prekvapí, ale Koza sa považuje za najženskejšie znamenie čínskeho zverokruhu. Je bystrá, predvídavá, veľmi zvedavá a kreatívna. Jej umelecký talent je nepopierateľný.  Určite si bude vyberať povolania, kde môže využiť svoj talent , aby mohla vytvárať krásne veci pre potešenie očí. Títo ľudia sú spravodlivé bytosti – predtým, ako začnú konať, všetko premyslia, aby nikomu neublížili. Ak sa tak aj stalo, snaží sa to človek v znamení Koza napraviť a neuteká pred zodpovednosťou. I táto stránka osobnosti Kozy ju robí obľúbenou v spoločnosti a ľudia ju majú radi.

Ľudia narodení v tomto čínskom roku si niekedy vyžadujú veľa pozornosti, túžia byť milovaní a chránení. Romantická láska je ich snom. Sú tiež priekopníkmi a radi sa vydajú na cestu, aby sa stretli s novými ľuďmi a aby videli svet. Často sú to jednoduché veci v živote, ktoré im najviac urobia radosť; nádherný výhľad, krásna stavba alebo inšpiratívny kúsok hudby pomôže týmto ľuďom cítiť sa šťastnými a nadšenými.  Kozy sú niekedy pre reálny svet príliš citlivé, pretože majú často problémy s nesprávnym pochopením situácie. Až priveľmi im záleží na názore iných a keď sa ich pohľad na svet výrazne odlišuje od okolia, cítia sa neisto a radšej sa k nemu nepriznávajú.

Minulý rok bol pre Kozu plný prekážok, tento rok by to malo byť iné. Pes a Koza sú domácimi zvieratami, ktorí sa síce nepriťahujú, ale ani si navzájom nevadia a neprekážajú. Kozu bude čakať obdobie pádov a vzostupov. Môžete prísť o nejakú finančnú čiastku, avšak nejde o nič katastrofálne, čo by vás položilo. Dokážete sa vyrovnať aj s hádkami v rodine, ktoré pre to nastanú. Kariéra Kozy by sa mala vyvíjať celkom sľubne. Na ceste za svojimi cieľmi vám pomôžu predovšetkým priatelia a rodina. Budete žať, čo ste zasiali. Pomoc, ktorú ste v minulosti poskytli sa vám tento rok vráti a koniec vládnutia Zemského psa môže priniesť nové začiatky.

Opica

1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Opica je najuniverzálnejší znak čínskeho zverokruhu. Takíto ľudia sú často vynálezcami, vedcami, zabávačmi a tvorivými géniami. Majú prirodzenú rýchlu vôľu, ktorá im umožňuje pochopiť, čo sa deje, a potom urobiť správne rozhodnutie. Dokonca aj počas rozhovoru sa osoba narodená v tomto roku dozvie o tom, čo sa deje okolo nej a potom tieto informácie spracuje a uloží pre budúce použitie. Ľudia v tomto čínskom znamení môžu zvládnuť akúkoľvek úlohu.  Sú spoľahliví a stabilní, každé tajomstvo udržia a neprezradia nikomu. Opičí ľudia sú veľmi dobrí pri riešení problémov. Kdekoľvek ste, ktokoľvek ste, ak máte problém, zavolajte na pomoc Opicu.  Opice vedia pozorne počúvať a riešiť problémy súčasne.

Napriek skutočnosti, že títo ľudia sú dôveryhodní a pravdepodobne neublížia nikomu, nikdy ľuďom neodpustia, ak sa k nim zachovali nečestne a zle. Majú túžbu pomstiť sa im. Niekedy v snahe dosiahnuť svoje ciele môžu svojim okolím manipulovať a využiť vo svoj prospech. To často ubližuje nielen iným ale aj Opiciam samotným.  To znamená, že by ste mali byť opatrní, aby ste si týmto konaním nezničili priateľstvá. Dobrá rada: Pamätajte si, že niekedy je múdrejšie nesplniť svoje ciele a jednoducho nechať veci ísť. Po boku partnera narodenom v roku Opice prežijete vzrušujúci život, plný humoru, vášne ale i hádok a sĺz. Nudiť sa určite nebudete.

Vládca roku 2018 je spriaznený s Opicou. Zemský pes obdivuje tento znak pre jeho odvahu a odhodlanie ísť za svojimi cieľmi. Bude mu preto naklonený. Opice by si mali dať pozor akurát na svoje financie. Inak ich môže čakať výrazná zmena, ktorá sa dotkne ich spoločenského statusu. Opice môžu mať v roku 2018 nový domov, nový prírastok alebo ich čaká svadba či zmena zamestnania. V prípade Opíc, ktoré sú zadané, platí, že ich vzťah prejde skúškami. Bude ich to lákať do iných vôd, čo určite ich partnera nepoteší. Záleží však na pevnosti vzťahu.

Kohút

1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Ľudia narodení v roku Kohút sú zvyčajne veľmi vnímaví. Väčšinou sú  ich pozorovania veľmi presné. Bývajú radi stredobodom spoločnosti. Milujú zábavu a priateľov či stretnutia s novými ľuďmi.  Nečakané okolnosti nie sú pre nich prekážkou.  Pekne sa obliekajú a majú vynikajúci vkus. O svoj zovňajšok sa veľmi starajú. Aktívne sa zaujímajú o módu, svoj vlastný vzhľad a doplnky. Radi kritizujú iných.  Kohúti sú spoločenskí , atraktívni, elegantní.

Ľudia narodení v roku Kohúta neprijímajú rady od ostatných. Niekedy môžu pôsobiť namyslene a naduto. Sú chvíle, keď títo ľudia môžu byť príliš neúnavní a spôsobiť problémy vo vzťahoch s ostatnými.

Človek Kohút rád spí, je praktickí, vynaliezaví. Ak máte partnera v tomto čínskom znamení, nudiť sa nebudete. Kohúti často nemajú dobrý odhad na ľudí, lebo sa zameriavajú na povrchnú stránku, teda výzor iných ľudí v ich okolí.

V roku 2018 čaká Kohútov veľa zmien. A to aj v pracovnej, aj v milostnej oblasti. Celkovo rok Zemského psa nebude až tak úspešný ako ten predchádzajúci. Súčasné obdobie je plné intelektuálnych i morálnych skúšok a požiadaviek. Kohútov môže čakať finančná strata, ktorú bez pomoci nezvládnu. Pes nemá rád emocionálnu a náladovú povahu Kohúta, preto sa všeličo môže v roku 2018 pre Kohútov skomplikovať.

Pes

1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Pes je najviac prívetivým znakom čínskeho zverokruhu. Podobne ako jeho živočíšny menovec je verný, priateľský, ústretový. On je ten, za ktorým ľudia prichádzajú, keď potrebujú pomoc. A Pes je tu vždy pre druhých. Pes je veľmi empatický a dokáže postrehnúť aj najmenšie zmeny nálad. Neznáša nespravodlivosť a keď sa pácha neprávosť na niekom. Títo ľudia radi obhajujú nielen svoje práva ale aj práva iných.  Ak máte za priateľa príslušníka tohto znamenia čínskeho horoskopu, môžete si gratulovať. Je spoľahlivý, vždy ochotný pomôcť a podporiť vás, aj keď s vami nemusí súhlasiť. Je to bystrá, jednoduchá a odvážna osobnosť. Svoju prácu si vykonáva vždy svedomito a to isté vyžaduje aj od ostatných.

Psy niekedy bývajú uhundraní a uvrčaní, môžu brať všetko vážne. Všetko kritizovať a nič sa im nepáči. Títo ľudia nikdy neprijmú skutočnosť, že vo svete môže existovať nespravodlivosť a útlak. Výsledkom toho je, že ľudia narodení v tomto roku majú tendenciu byť ľahko rozrušení a šokovaní častejšie než iné, realistickejšie typy zverokruhu. Pre psov je veľmi dôležité, aby sa vyhýbali starostiam o problémom, ktoré sa ešte nezačali. Niet pochýb, že títo ľudia majú silný pocit povinnosti a zodpovednosti, ale mali by sa naučiť občas sa uvoľniť  a uvedomiť si, že nie je možné kontrolovať všetko.

Osoby narodené v roku psa majú tendenciu vstúpiť do vzťahu, v ktorom je všetko vyvážené, kde môžu obaja partneri dať aj vziať. Pes je zvyčajne veľmi veľkorysý a lojálny, a keď je vo vzťahu, čestný a priamočiary.

Ľudia narodení v čínskom znamení Pes zažijú úžasný rok, ktorý bude pre nich vrcholový. Po predchádzajúcom roku, kedy im Ohnivý kohút dal zabrať, budú konečne zbierať ovocie svojej práce a konania. Valí sa na nich mnoho príležitostí, vďaka ktorým si zlepšia život. Nemali by ich však prehliadnuť. Horoskop pre Psov je sľubný aj po citovej stránke. Osamelí jedinci dlho nebudú sami.

Prasa

1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Človek narodený v roku Prasaťa je zvyčajne čestný, priamočiary a trpezlivý. Takýto človek je skromný a  plachý. Uprednostňuje samostatnú prácu v tichosti a v ústraní, kde nie je veľmi na očiach. Zo začiatku býva uzatvorený, preto mnohí ľudia nepoznajú jeho dobré srdce. Ak sa vám podarí získať jeho dôveru, otvorí sa vám a vy budete prekvapení jeho bohatstvom. Za maskou plachosti sa skrýva veselý a srdečný človek. Ľudia narodení v roku Prasaťa majú iba niekoľko priateľov, ktorým prezradia svoje názory a vnútorné pocity či myšlienky.

Ľudia v roku Prasaťa neradi cestujú do neznámych končín a nové veci ich nelákajú. Držia sa dobre známeho. Tam im nehrozí nebezpečenstvo. Milujú prírodu a najšťastnejší sú, ak sú mimo mesta. Majú tiež tolerantnú a pokojnú povahu. Svoje emócie skrývajú pred svetom, lebo sa nazdávajú, že je zbytočné s nimi iných zaťažovať. Ľudia v roku Prasaťa neznášajú konflikty a ak existuje nejaká šanca vyhnúť sa problému, využijú ju.

Vo vzťahu sú romantickí, citliví, verní a niekedy až naivní. Zmeny ich nelákajú, preto zväčša vydržia s jedným partnerom po celý život, aj keď nie sú šťastní.

Čínsky rok Psa znamená pre Prasa rok plný udalostí. Niektoré budú zlé, niektoré zas nie. Postavenie Prasaťa sa môže v práci zlepšiť. Avšak bude to znamenať preň komplikácie a neprinesie mu to očakávanú radosť. Každopádne rok Zemského Psa bude pre Prasa plný výziev. Nemalo by sa ich báť a vyhýbať sa im. Inak to bude v ďalšom roku ľutovať. Čo sa týka milostného života, bude to pre Prasa určite šťastné obdobie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom