Ľudia na celom svete verili hviezdam a spoliehali sa na ne, že im predurčujú osud. Ani domorodí Američania nie sú výnimkou. Spolu so znamením vášho zverokruhu môže numerológia dátumu narodenia odhaliť o vašej osobnosti prekvapivé informácie. Znie to bláznivo? Možno na tom niečo bude, možno nie. Záleží na vás, čomu uveríte.

Indiáni boli hlboko spätí s prírodou a krajinou. Rovnako aj ich zvieratník učí, že existuje dvanásť osobností Zeme, ktoré tvoria koleso Zeme. Tie tvoria horoskop, ktorý nám poskytuje cenné informácie o našom totemovom zvierati, našej osobnosti a našej duchovnej úlohe v živote. Zistite, aká ste osobnosť Zeme, rovnako ktoré totemové zviera patrí vám a čo je  vaša základná životná lekcia:

Vydra

20. január – 18. február

Vydra je výnimočná a neobvyklá. Niekedy je ťažké ju zaradiť. Podľa indiánov osobám narodeným v znamení Vydry vládne severný vietor  a ovplyvňuje ich vzdušný živel.  Títo ľudia majú jedinečný pohľad, ako sa pozerať na veci, a preto disponujú schopnosťou riešiť problémy, pri ktorých iní zlyhávajú. Vydra je odvážna, čestná a sympatická.  V indiánskom horoskope bola symbolom hravosti, niečoho nového a zmeny k lepšiemu. Vnímali ju tiež ako zviera prinášajúce nádej  a silu zotrvať na začatej ceste. Prekážky a existenčné problémy zvládajú Vydry s úžasnou ľahkosťou. Je to vďaka ich optimizmu a faktu, že každú komplikáciu berú ako výzvu, ktorú musia prekonať. Vďaka svojmu zmyslu pre humor sú v spoločnosti obľúbené a priateľské.  Sú tiež komunikatívne i priateľské a obklopené množstvom priateľov.

Ľudia narodení v indiánskom znamení zverokruhu Vydra bývajú tiež pracovití, aktívni a spravodliví. Ak vidia akékoľvek príkorie, snažia sa postaviť na stranu utláčaných a podať pomocnú ruku.  Často veľa vecí začnú a máloktoré z nich dokončia. Ich hlava je plná nerealizovateľných nápadov, ktoré ich však dokážu nadchnúť. Ale iba na krátky čas. Nevedia totiž rozlíšiť utópiu od realizovateľného cieľa. Preto potrebujú človeka, ktorý by ich občas uzemnil a umožnil im vidieť pravú realitu života. Negatívnymi vlastnosťami Vydier je nestálosť, nevyspytateľnosť a prelietavosť vo vzťahu.

Vaše hlavné lekcie: Nájsť odvahu konať viac na základe vnútorného „poznania“ a nenechať sa ovplyvňovať očakávaniami  ostatných ľudí. Naučte sa premieňať vízie na praktické skutočnosti.

Vydry najlepšie vychádzajú s Jeleňom, Havranom a Sokolom.

Ich šťastná farba je strieborná.

Najlepší deň v týždni – Sobota

Rastlina – Papraď

Vlk

19. február – 20. marec

Indiáni verili, že týmto ľuďom narodeným medzi 19. februárom a 20.marcom patrí totemové zviera Vlk. Prináležal mu vodný živel, ktorý súvisel s emóciami, duševnom a empatiami. Pôvodní Američania ho uctievali pre jeho mystické a nadprirodzené schopnosti. Pre svoju plachosť ho bolo veľmi ťažké vidieť vo voľnej prírode. Preto uzrieť Vlka považovali Indiáni za šťastie. Na rozdiel od európskej kultúry, kde bol Vlk považovaný za štvanca, ktoré ho treba zabiť a v rozprávkach predstavoval zlo.

Vlk je tajomný, jemný, vášnivý a občas emotívny. Títo ľudia chápu často veci o svete, ktoré mnohí nikdy nepochopia. Sú dobrí poslucháči a pozorovatelia, ale mnohokrát zostávajú pre ľudí v ich živote záhadou. Nikdy totiž nedávajú najavo svoje city a neprejavujú svoje názory. Citlivosť Vlkov sa prejavovala v dvoch smeroch. V skupine pôsobili placho, utiahnuto a uzavreto. V kruhu svojich blízkych sú starostliví, empatickí k potrebám svojich milovaných. Bývajú dobromyseľní, čo dravší jedinci mnohokrát využívajú. Preto nečudo, že sa potom utiekajú skryť do svojho vnútorného sveta.

Vaše hlavné lekcie: Naučiť sa viac otvoriť druhým ľuďom a povedať nie osobám, ktoré využívajú vašu dobrosrdečnosť. Výzvy vášho života sú na to, aby vám umožnili zbaviť sa skrytých komplexov, ktoré vás zbytočne obmedzujú. Váš horizont sa tak rozšíri a život bude krajší.

Vlci najlepšie vychádzajú s Hnedým medveďom, Ďatľom a Hadom.

Šťastná farba Vlkov je modro zelená.

Najlepší deň v týždni – Štvrtok

Rastlina – Skorocel

Sokol

21. marca – 19. apríla

Sokolov podľa Indiánov ovplyvňuje ohnivý živel. Patrí im východný vietor. Sokol je dravec s bystrým okom. Nič mu neunikne a je schopný okamžite vyštartovať po svojom cieli. Rovnako aj ľudia narodení v znamení horoskopu Sokol majú brilantný úsudok a bystré oko. Podporujú vás, ale nedávajú veľa. Negatívnymi stránkami býva netrpezlivosť a netolerantnosť. Nazdávajú sa, že nie je potrebné plánovať. Konajú impulzívne a niekedy až zbrklo. V prípade Sokolov sa stáva, že myslia viac na svoje potreby ako potreby ostatných. Vedia byť hrubí  a bezohľadní. Ľudia narodení v tomto znamení si veľmi veria. Ak i v živote zlyhajú, neodrádza ich to na ceste za svojim cieľom. Aspoň vyskúšali niečo nové. Niekedy im zdravý rozum skalí ich temperament. Konajú bez rozmyslu a bez ohľadu na následky. Emocionálne splanutie ich vynesie do výšok a potom beda, ak narazia v rýchlosti ich letu, zväčša ich to veľmi bolí.  To sa týka najmä medziľudských vzťahov. Sokoly sú priami, úprimní a povedia vám bez okolkov, čo si myslia. Nie vždy to však padne na úrodnú pôdu a môžu sa stať vďaka tomu neobľúbenými. Pre svoju lásku znesú aj modré z neba. Nesmiete ich však sklamať. Ich zlosť ničí všetko navôkol. Veľmi ťažko odpúšťajú.

Vaše hlavné lekcie: Objavte, že šťastie prichádza prostredníctvom pomoci iným a že osobnosť nemusí byť sebecká, aby dosiahla šťastie. A tiež nie každý je váš nepriateľ, kto má iný názor ako vy.

Sokoly najlepšie vychádzajú s Lososom a Sovou.

Šťastná farba Sokolov je žltá a zelená.

Najlepší deň v týždni – Utorok

Rastlina – Púpava

Bobor

20. apríla – 20. mája

Indiáni verili, že ľudia narodení medzi 20.aprílom a 20. májom majú znamenie zverokruhu Bobor, ktorý je ovplyvňovaný zemským elementom. Podľa nich to bol „inžinier“ indiánskeho zverokruhu znamení. Vytrvalý, svedomitý staviteľ, ktorý plánuje, pretože potrebuje k svojmu spokojnému životu istoty a bezpečnú pôdu pod nohami. Títo jedinci majú racionálny prístup, tvrdo pracujú, aby sa postarali o svoju rodinu, ktorú považujú za základ existencie.  Ľudia narodení v indiánskom znamení zverokruhu Bobor majú zmysel pre humor, bývajú neustále v pohybe a vďaka šetrnosti, usilovnosti a praktickosti sú zabezpečení až do konca svojich životov. Neznášajú ľahkovážnosť a utrácanie peňazí. Ich negatívnou stránkou je, že niekedy až nezdravo lipnú na majetku a málokedy snívajú. Takmer nikdy sa neuvoľnia a neriskujú, pretože vždy musia myslieť na zadné vrátka. Ich pomoc nebýva nezištná. Vždy očakávajú na oplátku protislužbu. Bobry sa na svet dívajú skrz materialistické a konzervatívne okuliare, často im tak unikajú skutočné krásy života.

Vaše hlavné lekcie:  Najhoršie emocionálne traumy, ktoré prežívate, budú pravdepodobne v tých oblastiach vášho života, na ktoré nezdravo lipnete. Dokonca sa to týka aj vašich vzťahov. Musíte dať ostatným „priestor“, aby boli sami sebou, rovnako ako vy požadujete priestor, aby ste boli „vy“.

Bobry najlepšie vychádzajú s Husou, Ďatľom, Medveďom Hnedým

Šťastná farba Bobrov je žltá.

Najlepší deň v týždni – Piatok

Rastlina – Ďatelina

Jeleň

21. mája – 20. júna

Podľa indiánskeho horoskopu patrí  ľuďom narodeným v tomto období znamenie Jeleň. Vládne mu vzdušný element. Jeleň je rýchly a inšpirujúci. Má veľký zmysel pre humor a dokáže si poradiť takmer z každou situáciou. Ľudia narodení v znamení Jeleň bývajú sebestační, ale náladoví. Majú talent na pozorovanie, vedia postrehnúť a odhadnúť každú situáciu. Zvyknú sa vyhýbať konfliktom a priamemu boju. Títo ľudia bývajú šarmantní, elegantní a sebavedomí. Ich bystrý um Jeleňov mnohokrát dokáže zachrániť pred neželanou komplikáciou. Vďaka charizme sa dokážu rýchlo zoznámiť a nadviazať s cudzími kontakt. V kolektíve bývajú obľúbení. Jelene neznášajú obmedzenia a milujú slobodu. Ich negatívnou stránkou je, že veľa vecí sami nedotiahnu dokonca, ale poveria nimi niekoho iného. Majú predsa hlavu! Sú z nich vynikajú rečníci, ktorí vás dostanú presne tam, kam si želajú. Vo vzťahu bývajú prelietaví, presne ako ich totemové zviera, skáču z pastviny na pastvinu. Často im to nemáme za zlé. Jednoducho to s nami vedia.

Vaše hlavné lekcie: Rozpory, ktoré máte s ostatnými, naznačujú vaše vnútorné konflikty. Mali by ste sa naučiť doťahovať veci dokonca, aby ste si na sklonku života mohli povedať: Tak toto som spravil naozaj dobre. Inak vás môže zožierať pocit neúplnosti a životnej nepotrebnosti. Zbytočne tiež plytváte energiou, keď sa učíte korigovať veci, ktoré sa vám zdajú protichodné. V skutočnosti sa dopĺňajú.

Jelene najlepšie vychádzajú s Vydrou a Havranom.

Šťastná farba Jeleňov je oranžová.

Najlepší deň v týždni – Streda

Rastlina – Divozel

Ďateľ

21. júna – 21. júla

Znamenie indiánskeho horoskopu Ďateľ majú ľudia narodení v období medzi 21. júnom a 21. júlom. Domorodí Američania verili, že Ďatle majú veľkú moc liečiť a uzdravovať. Rovnako aj jedinci, ktorým patrilo toto znamenie, disponovali rovnakou schopnosťou. Tradovalo sa o nich, že skryté problémy objavia vďaka empatii a citu. Sú to empatickí poslucháči a často obetujú veľa, aby urobili svet lepším.  Ovplyvňuje ich vodný živel, ktorý patrí pocitom, emóciám a duševnu.

Ľudia v tomto znamení indiánskeho horoskopu sú vynikajúci rodičia a partneri, milujúci a obetaví. Často sú veľmi vynaliezaví. Ich negatívnou stránkou je však náladovosť, prílišná plachosť a ostýchavosť. Avšak nejde o slabochov, ale naopak o silné osobnosti. Ďatle podliehajú hnevu, žiarlivosti a k svojim milovaným sa správajú majetnícky. Napriek tomu mať Ďatľa za člena rodiny pomáha vytvoriť teplo domova a pre vás znamená šťastie.

Vaše hlavné lekcie: Naučiť sa žiť pre daný moment a nie v minulosti, alebo v budúcnosti. Zbytočne nezotrvávajte v minulých zážitkoch a nemajte prehnané očakávania od toho, čo nastane. Uvedomte si, že práve vy máte v rukách moc zmeniť svoju budúcnosť! Nebojte sa ani výziev, ktoré vám prídu do cesty. Vďaka nim sa posuniete ďalej. Čo sa týka vzťahov, nelipnite na svojich milovaných a doprajte im nadýchnuť sa. Inak ich vaša láska môže zadusiť.

Ďatle najlepšie vychádzajú s Hadmi, Vlkmi a Bobrami.

Šťastná farba Ďatľov je ružová.

Najlepší deň v týždni – Pondelok

Rastlina – Šípová ruža

Losos

22. júla – 21. augusta

Losos je inteligentný, kreatívny a plný energie. Ľudia, ktorým patrí toto znamenie indiánskeho zverokruhu, sú prirodzene nadšení a ich láska k životu je nákazlivá. Toto znamenie zverokruhu ovplyvňuje ohnivý živel, čo znamená energiu, aktivitu a silnú vôľu. Losos na svojej ceste musí zdolávať veľa prekážok, ktoré zvláda vďaka svojej obrovskej sile. Mnohí obdivujú nezlomnú vôľu a neustály motor, ktorý týchto ľudí ženie stále vpred. Potrebujú mať veľké ciele a zmysel, inak sa začnú správať egoisticky alebo depresívne.  Lososov zväčša nájdete na čele spoločnosti. No nie preto, že by túžili po moci, alebo potrebe ovládať ľudí, ale jednoducho preto, že si myslia, že na to majú. A zväčša to tak aj je. Musia svojich blízkych chrániť a sú ochotní i priniesť obete, ak je to potrebné. Veľkou motiváciou pre nich je i potreba byť obdivovaný. Práve medzi lososmi sa rodili veľkí indiánski vodcovia, o ktorých sa rozprávali legendy.

Vaše hlavné ponaučenie: Často sa stretávate so situáciami, ktoré spochybňujú váš tvrdohlavý odpor k zmene a s potrebou stať sa flexibilnejšou a prispôsobivejšou osobnosťou pomocou rozvíjania úcty k emocionálnym potrebám druhých. Vypočujte si aj názory iných a neobetujte sami seba len kvôli prchavému obdivu.

Lososy najlepšie vychádzajú so Sovou a Sokolom.

Šťastná farba Lososov je červená.

Najlepší deň v týždni  – Sobota

Rastlina – Malina

Medveď hnedý

22. august – 21. septembra

Ľudia narodení v znamení indiánskeho horoskopu Medveď hnedý sú pod vplyvom zemského živlu, ktorému vládne stabilita, racionalita a cieľavedomosť. Európania chápu toto zviera ako ťažkopádne a lenivé. Avšak Indiáni medveďov poznali omnoho lepšie ako my. Toto zviera považujú za obratné, ohybné, silné a rýchle. Rovnakí sú i ľudia narodení v jeho znamení.

Medveď je tichý a pragmatický, ale keď je zatlačený do kúta, disponuje silou, s ktorou je potrebné počítať. Sú to vynikajúci obchodní partneri a majú tendenciu byť hlasom rozumu v skupine rodiny alebo priateľov. Medveď je trpezlivý a tolerantný, ale len do určitého bodu. Potom sa treba začať báť. Ak ho máte v rodine, viete, že sa naň vždy môžete spoľahnúť. Svoje sľuby sa snaží vždy zodpovedne dodržať. Títo ľudia sa dokážu veľmi dobre postarať sami o seba, sú nezávislí a rozvážni. Majú rozumný a praktický prístup k životu a ich ciele nie sú prázdne fantázie, ale reálne uskutočniteľné želania.  Ich negatívnou stránkou je, že niekedy nevedia zareagovať na neočakávané zmeny, preto sa ich boja. Rýchlo strácajú sebadôveru a neveria svojmu úsudku.

Vaše hlavné lekcie: Čokoľvek hľadáte, nájdete, kde ste. Mali by ste sa naučiť, kedy využiť energiu na uskutočnenie zmeny a kedy akceptovať okolnosti, ktoré nemožno zmeniť.

Medvede najlepšie vychádzajú s Bobrom a Husou.

Šťastná farba Medveďov hnedých je fialová a hnedá.

Najlepší deň v týždni – Streda

Rastlina – Fialka

Havran

22. septembra – 22. októbra

Ľudia narodení v znamení indiánskeho horoskopu Havran sú ovládaní vzdušným živlom. U nás považujeme havranov za symbol smrti a zlé znamenie. Avšak Indiáni si myslia o ňom celkom iné. Každé zviera bolo potomkom Veľkej Matky  – Zeme, malo svoju dušu, takže nemohlo byť predstaviteľom negatívnych vlastností. Rovnako tak i havran. Domorodí Američania verili, že bol symbolom rovnováhy a pomáhal vo svete udržať harmóniu. Havran je prirodzený kúzelník a obchodník. Disponuje neuveriteľne brilantnou mysľou a zmyslom pre spravodlivosť. Títo ľudia vždy presne vedia, ako získať, čo potrebujú.

Havrany sú spoločenskí a k svojmu životu potrebujú žiť uprostred ľudí. Cítia sa tak istejšie a bezpečnejšie. Havrany bývajú tiež prispôsobivé, často imitujú aktivity, ktoré považujú za inteligentné. Ich povaha je priateľská, vrúcna a otvorená. Niekedy až prehnane dbajú o svoj vzhľad, len aby sa zapáčili iným. Často medzi nimi nájdeme umelcov, ktorí milujú slobodu.

Vaše hlavné lekcie: Získať vnútornú silu, ktorá pochádza z vašej pevnej vôle a nadobudnúť múdrosť, ktorá vyplýva z robenia správnych úsudkov.

Havrany najlepšie vychádzajú s Jeleňom a Vydrou.

Šťastná farba je modrá.

Najlepší deň v týždni – Piatok

Rastlina – Brečtan

Had

23. októbra – 22. novembra

Had je najviac duchovne založený zo všetkých znamení indiánskeho horoskopu. Ovplyvňuje ho vodný živel.  Indiáni verili, že medzi Hadmi sa vždy narodili veľkí a mocní šamani. Ani toto zviera nie je v našej kultúre príliš obľúbené. Je symbolom diabla a zla. V prípade domorodých Indiánov je tomu naopak. Tí si ho vážili pre jeho múdrosť a bol pre nich mystickou bytosťou, ktorá mala prepojenie s nadprirodzenými a s ľuďmi spriatelenými silami.

Ľudia narodení v znamení Had sú hĺbaví, múdri a rozhľadení. Bývajú naladení na duchovný svet. Okolie Hadov rešpektuje pre ich schopnosti v lekárskej oblasti, rovnako ako v šamanistickom svete. Týmto vynikajúcim pozorovateľom neujde nič. Budú bádať a skúmať, až kým neprídu a neodhalia to, čo má byť odhalené. Disponujú šiestym zmyslom, ktorý je neomylný. Nie sú ochotní robiť kompromisy a často preceňujú svoje schopnosti, čo ich vyčerpáva. Hadí ľudia neznášajú, ak sa ich niekto snaží oklamať a nejedná s nimi férovo. Radšej si s nimi netreba začínať, lebo takéto konanie vždy odhalia a uštipnú! Keď však potrebujete pomoc, sú ľudia narodení v tomto znamení horoskopu pripravení poskytnúť ju. V partnerskom vzťahu Had neuznáva neveru a zradu. Od svojej lásky vyžaduje oddanosť.

Vaše hlavné lekcie: Ste netrpezliví a to vám spôsobuje často komplikácie a nepohodlie. No tieto problémy vás aspoň naučia lekcii správneho načasovania.  Byť konfrontovaný so zdanlivo úžasnými úlohami a náročnými testami je súčasťou regeneračného procesu, ktorý je vlastný vašej povahe. Umožní vám to premeniť to, čo bolo na to, čo sa teraz môže stať. Takéto výzvy vás posunú nad rámec vlastných obmedzení.

Hady najlepšie vychádzajú s Vlkom a Ďatľom.

Šťastná farba Hadov je fialová.

Najlepší deň v týždni – Utorok

Rastlina – Bodliak

Sova

23. novembra – 21. decembra

Sovu považovali starí Indiáni za symbol osvietenstva a vedenia, posla stvoriteľa. Stelesňovala múdrosť  a pravdu. Vládne im oheň, čo znamená silu, kreativitu a energickosť. Ľudia, ktorým prislúcha toto znamenie indiánskeho zverokruhu, skrývajú v sebe večnú túžbu po vyšších ideáloch. Sú to optimisti, ktorí s každým jednajú otvorene. Avšak, ak sa im nedarí dosiahnuť ich vysnený ideál, stávajú sa zatrpknutými. Napriek svojej múdrosti môžu byť bezohľadní. Soví ľudia často hľadajú odpovede na otázky medzi nebom a zemou a ich zvedavosť ich zavedie tam, kam sa iní nedostanú. Sova si mnohokrát o sebe myslí, že pozná viac ako iní a to jej dáva niekedy nezdravé sebavedomie. Preto občas na svoje okolie pôsobí povýšenecky a namyslene. Ľudia narodení v znamení indiánskeho horoskopu Sova sa snažia byť k ostatným čestní. Radi diskutujú na rôzne témy a problém rozoberú z každej strany a s každým zúčastneným. Vo vzťahu chradnú, ak im partner zviaže krídla. Ak môžu radšej uletia, lebo nedokážu žiť s partnerom, ktorý ich dusí.

Vaše hlavné lekcie: Učenie sa zvládnuť svoje potenciály tým, že neodstránite energiu príliš veľa smerov naraz. Dosiahnutie vnútorného zraku, aby ste mohli vnímať mimo zjavné a teplé srdce, aby ste mohli byť súcitní voči tým, ktorí sa potkajú v tme.

Sovy najlepšie vychádzajú s Lososom a Sokolom.

Šťastná farba Sov je zlatá.

Najlepší deň v týždni – Štvrtok

Rastlina – Imelo

Hus

22. decembra – 19. januára

Ľuďom, ktorí sa narodili v dňoch medzi 22. decembrom a 19. januárom, patrí znamenie indiánskeho horoskopu Hus, ktorému vládne živel zem. Aj keď ju mnohí považujú za ťažkopádneho vtáka, ktoré mu trochu trvá dlhšie, kým sa vznesie do výšin, predsa to nakoniec dokáže a vďaka svojej vytrvalosti obdivuhodne zvládne zdolať i vzdialené ciele. Hus je odhodlaná uspieť a neodradí ju nič.  Zlyhanie nie je pre ňu. Títo ľudia disponujú mnohými talentami a sú schopné podať obdivuhodné výkony. Niekedy sa stane, že si stanovia príliš náročný cieľ. Avšak vôbec nie nereálny. Husi bývajú v živote úspešné, ale úspech sa nedostaví hneď. Nakoniec ich vytrvalosť, odhodlanosť, zanovitosť, ctižiadostivosť a usilovnosť dovedie tam, kam túžia. Želajú si poznať svoj zmysel života a láka ich nadprirodzeno i duchovno. Zostávajú však realistami. Pri poznávaní vonkajšieho sveta obracajú svoj zrak do svojho vnútra, kde často nachádzajú odpovede. Husi by si mali niekedy uvedomiť, že by mali upustiť zo svojej  disciplinovanosti a občas vypnúť. Inak sa ocitnú  v neželanom strese, ktorý im poláme krídla. Na každé rozhodnutie potrebujú čas, ale nakoniec sa im to vyplatí. Takmer nikdy sa nemýlia.

Vaše hlavné lekcie: Príliš sa zameriavate o zachovanie istej usporiadanosti v živote. Vašou úlohou by malo byť naučiť sa veriť si a usilovať sa o originalitu. Vytvorte si vlastnú životnú cestu  podľa svojich predstáv a nie predstáv niekoho iného.

Husi najlepšie vychádzajú s Havranom, Bobrom a Medveďom hnedým

Šťastná farba Husí je biela.

Najlepší deň v týždni – Sobota

Rastlina – Černice

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané