Niektoré znamenia zverokruhu sú k sebe viac priťahované a iné naopak. Vzťah niektorých z nich môže znamenať katastrofu a iní dokážu vytvoriť harmonické spojenie. Ovplyvňujú to najmä živly, v ktorých sa nachádzajú jednotlivé znamenia. Podľa toho ich rozdeľujeme do nasledovných skupín.

Ohnivé znamenia – Baran, Lev, Strelec

Vodné znamenia – Ryby, Škorpión a Rak

Vzdušné znamenia – Vodnár, Váhy, Blíženci

Zemské znamenia – Býk, Panna a Kozorožec

Vzťah Baran Baran

Obaja vstupujú  do vzťahu s úmyslom dominovať. Ani jeden nebude spokojný s tým, že hrá menšiu rolu.  V intímnom živote bude mať navrch žena. Avšak Baran muž nevydrží v roli podriadeného veľmi dlho. Každý z nich sa bude pokúšať byť vodcom. A samozrejme to znamená búrlivý vzťah plný konfliktov a napätú atmosféru. Napriek týmto nelichotivým prognózam dokážu vytvoriť funkčný pár. Musia však každý z nich aspoň trochu ustúpiť a obetovať časť zo svojho ega .

Vzťah Baran Býk

Ide o veľmi zmyselnú dvojicu. Ale Barana môže hnevať spomalenosť Býka a jeho hrubosť. Baran hľadá zábavu a chce sa baviť neustále. To Býka, ktorý zriedkakedy robí niečo spontánne, môže podráždiť. Býk je dobrý v zarábaní peňazí, ale Baran je ešte lepší v ich utrácaní.  A toto určite nevytvára harmonickú atmosféru. Ak chcú mať šťastný vzťah, čaká ich dlhá cesta. Baran oceňuje u Býka stabilitu a spoľahlivosť. Ak mu Býk umožní prevziať vedúcu úlohu, nájdu nové príležitosti pre zmyselné potešenie. V opačnom prípade bude ťažké dosiahnuť žiaducu rovnováhu. Tieto vzťahy sú zvyčajne krátkodobé.

Vzťah Baran  Blíženci

Toto spojenie sa môže ukázať ako úžasné, pretože obaja príslušníci týchto znamení sú neúnavní, aktívni a majú sklon k hľadaniu nových poznatkov. Tendencia Baranov dominovať je obmedzená vynaliezavosťou Blížencov. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu nemajú žiadne sexuálne predsudky, ale ich energia môže hľadať iné spôsoby uspokojenia. Čo je pozitívne:  Baran je dynamický a inteligentný, Blíženci všestranní a dômyselní. Baran sa pravdepodobne stane v intímnom živote dominantným a bude sa snažiť vymýšľať stále nové podnety, aby si Blížencov udržal. Toto manželstvo sa môže ukázať ako pomerne úspešné.

Vzťah Baran Rak

Táto kombinácia je zvyčajne zložitá. Silná sexuálna príťažlivosť je pre tieto dve znamenia zverokruhu celkom bežná vec. Problémom je, že sexuálna príťažlivosť sa stráca pod tlakom rozdielneho temperamentu. RaK je opatrný, miluje domov a večere strávené v kruhu rodiny.  Baran chce vyraziť do spoločnosti a nenávidí, keď je zviazaný. To vytvára dusnú atmosféru a časté hádky kvôli bezvýznamným drobnostiam. Ich vzťah nemá zväčša šťastný koniec..

Vzťah Baran Lev

Baran a Lev majú agresívne temperamentné povahy. Obaja majú veľké ego a obaja túžia po moci. Agresívny Baran sa neuspokojí s druhým miestom a kráľovský Lev potrebuje neustále obdiv. Platí to najmä vtedy, ak sa Baran postará, že sa Lev ocitne v nižšej pozícii. To je preň veľké nešťastie. Ak sa však na výslní budú striedať, môžu vytvoriť stabilný vzťah. Ich časté hádky môže vyriešiť intímny život, v ktorom im to veľmi dobre funguje.

Vzťah Baran Panna

Baranov môže chvíľu priťahovať plachosť a nežnosť Panny. Avšak ich sexualita je taká odlišná, že budú musieť byť veľmi trpezliví, aby mohol ich vzťah uspieť. Baran je vášnivo impulzívny a priamy.  Sexualita Panien býva oveľa tajomnejšia a potrebuje čas na spoznanie. Čo sa týka iných záležitostí, Baran je plný vzrušujúcich nových plánov a nápadov a trvá na tom, že je šéfom. Panna je kritická, pedantná a páči sa jej, keď sa veci robia podľa nej. Nakoniec tento pár môže vytvoriť harmonický vzťah, bude to však vyžadovať veľa úsilia

Vzťah Baran Váhy

Medzi týmito dvoma protikladmi existuje silná počiatočná príťažlivosť, pretože každý dopĺňa tomu druhému to, čo mu chýba. Obaja majú radi sexuálne potešenie, ale Baran sa pravdepodobne pokúsi ísť na všetko príliš rýchlo. Váhy majú tendenciu všetko idealizovať a môžu stratiť všetky ilúzie. Môže sa stať, že radšej budú hľadať niekoho menej náročného. Manželstvo je veľmi zriedkavé.

Vzťah Baran Škorpión

Existujú dva spôsoby, ako sa spojenie týchto dvoch znamení zverokruhu môže vyvíjať. Obaja majú veľké množstvo fyzickej energie a obaja majú tendenciu konať. Na druhej strane sú obaja nezávislí a neznášajú kontrolu. Dlhodobé nezhody môžu zničiť ich fenomenálnu schopnosť zdieľať svoje vášne navzájom. Zvyčajne ide o nestabilné partnerstvo.

Vzťah Baran Strelec

Ideálna dvojica. Temperament Strelca vyhovuje Baranovi. Obaja sú aktívni, spontánni ľudia, ktorí obľubujú spoločenskú činnosť a majú spoločné extravagantné chute. Optimizmus Baranov a ich zmysel pre humor pomôže prekonať sklon Strelcov argumentovať a kritizovať, čo pomôže odľahčiť vzťah. Vzájomné porozumenie dosiahnuté v spálni môže vytvoriť priaznivú atmosféru pre vzťah. Toto je určite úspešné a odporúčané spojenie. Manželstvo bude úzko spojené s prísľubom fyzickej spokojnosti. Inými slovami, ak sa zhodnú v spálni, zhodnú sa všade.

Vzťah Baran Kozorožec

Nie je to nádejná kombinácia. Baran je nepokojný, ohnivý, impulzívny experimentátor. Kozorožec je naopak šikovný a pokojný človek, ktorý zmeny nemá rád. Obaja chcú vo vzťahu dominovať.  Problémy sa objavujú aj v oblasti financií. Kozorožec je šetrný a myslí na zadné vrátka, Baran môže ľahkovážne utrácať a riskovať. To môže spôsobovať veľmi veľa vážnych konfliktov, ktoré môžu položiť ich vzťah.  Baranovi sa nebude páčiť pesimizmus Kozorožca, ktoré toto znamenie zverokruhu používa na tlmenie nadšenia Baranov. Kozorožec uprednostňuje iba jednu pózu na milovanie a dokonca dlhý čas. Baran má rád zmenu a experimenty. Pravdepodobne väčšina takýchto spojení v krátkom čase stroskotá.

Vzťah Baran Vodnár

Toto spojenie bude búrlivé a prinesie veľa nových emócií. Je tu šanca, že Baran bude dominovať, pretože Vodnár je pasívnejší. Planéta Urán, ktorá vládne Vodnárovi, je vo svojich činnostiach nepredvídateľná; preto Vodnári majú tendenciu potláčať zo seba príliš veľa, aby uspokojili Baranov. Ak obidve strany zaujmú trochu taktu a pochopenia, táto veľká milostná záležitosť sa môže zmeniť na niečo zvláštne. Baran musí byť veľmi taktný, ak chce s týmto mimoriadne emocionálnym partnerom vychádzať. V prípade manželstva veľa bude závisieť od toho, aká silná je ich vzájomná láska.

Vzťah Baran Ryby

Oheň a voda sa zvyčajne nezmiešajú, a preto je pravda, že vzťah týchto dvoch môže byť komplikovaný, ale zato harmonický. Baran je sebaistý a živý; Ryby sú trochu plaché a nechajú sa viesť. Baran sa rád stane dominantným, čo Rybám celkom vyhovuje, aspoň sa majú o koho oprieť. Aktívny Baran môže prebudiť v Rybách ich vášeň a prekonať ich plachosť. Pravdepodobnosť vytvorenia stabilného vzťahu je veľmi vysoká, ak dokážu prekonať rozdiely medzi svojimi temperamentmi.

Vzťah Býk Býk

Obaja sú domasedi, ktorí uprednostňujú bezpečnosť domova pred dobrodružstvom. Preto môže hroziť ponorková choroba. V sexualite nie sú jednotní. Žena je sentimentálnejšia v láske, muž, naopak, je zameraný viac svetsky. Na druhej strane obaja majú spoločnú lásku k peniazom, sú pracovití, lojálni a láskaví. Perfektným riešením je, aby každý z nich mal zvlášť nejaké koníčky a priateľov, ktorí nie sú spoloční bez toho, aby zaťažoval finančný rozpočet druhého. Krátkodobý vzťah môže byť príjemný, ale manželstvo je otázne.

Vzťah Býk Blíženci

Nie najhodnejšie spojenie. Aj keď na začiatku je Býk priťahovaný čarom Blížencov, ktorých prilákala zas Býkova nekomplikovaná priamosť. Zástupcovia znamenia Blížencov sú zvyčajne premenliví ľudia viacerých tvárí. Zástupcovia znamenia Býk potrebujú stabilitu a istoty, zmeny radi nemajú. Blížencov tiež vytáča spomalenosť Býkov a ich potreba vlastniť. Toto znamenie sa však vlastniť nedá.  Blíženec sa správa v jednej minúte ako hravé, zlomyseľné dieťa a v ďalšej minúte sa stane sebaistým a vážnym. Býk takéto zmeny dlho nevydrží.

Vzťah Býk Rak

Zvyčajne ide o dobrú kombináciu. Obaja potrebujú istotu a pocit stability a obaja sú milujúci, láskaví a vášniví. Rak dodáva tomuto zväzu viac zmyselnosti a fantázie. Obaja sú vášniví a nepotrebujú žiadnu ďalšiu pomoc, aby boli medzi sebou spokojní. Býk je schopný porozumieť zmenám v nálade Rakov a dokáže vyriešiť malé problémy, ak sa vyskytnú. Býk je zvyčajne pozorný človek, čo  mu Rak vďačne oplatí. Tento vzťah sa môže vekom zlepšovať. Pochopenie vzájomných problémov pomôže vytvoriť príjemnú atmosféru vo vzťahu. Úspešné manželstvo je možné v prípade, že sú títo dvaja ochotní dávať viac ako dostávajú.

Vzťah Býk Lev

Obaja sú tvrdé povahy, takže ani jeden neustúpi, ak bude treba. Lev sa preto môže stať zúrivejším a Býk viac tvrdohlavým. Lev sa domnieva, že je prirodzené, aby bol lídrom v spálni. Býk dokáže dať pozornosť, ktorú Lev vyžaduje, ale očakáva, že mu to vráti. Lev miluje vládnuť, ale nakoniec môže vyhrať Býk, ktorý má okrem sily aj trpezlivosť. Býka dokáže rozhodiť aj partnerova márnivosť a utrácanie peňazí. Na druhej strane je medzi nimi silná sexuálna príťažlivosť.

Vzťah Býk Panna

Láska na prvý pohľad – obaja sú domácky založení a majú rovnaké intelektuálne záujmy. Nezhody môžu mať iba v posteli. Panna preferuje v milovaní rovnaké pozície, preto ich môže Býkova zmyselnosť niekedy rušiť. Ale v iných aspektoch života si vyhovujú. Býkova húževnatosť a ostrá myseľ Panny sú dobrou kombináciou pre úspešný vzťah. Je to dobré spojenie, ale vyžaduje si trpezlivosť od predstaviteľov oboch znamení.

Vzťah Býk Váhy

Tento pár má spoločnú lásku k hudbe a umeniu, ale to je asi tak všetko. Býk je príliš pre znamenie Váh jednoduchý a priamočiary a málo romantický. Býk rád plánuje život, ale Váhy nepôjdu podľa jeho plánov. Toto znamenie zverokruhu neznáša diktátorské spôsoby Býkov. Nie je to príliš dobré spojenie.

Vzťah Býk Škorpión

V sexe nájdu obaja veľa spoločného. Obaja sú rovnako aktívni v sexuálnych záležitostiach. Ani jeden z nich nemusí druhú stranu podvádzať. Obaja sú však veľmi žiarliví a tvrdohlaví s túžbou vlastniť. Rozdiel medzi týmito dvoma je, že Býk chce vlastniť partnera ako cenný objekt, a Škorpión má emocionálny zmysel. Býk môže byť kvôli tomu často podráždený a Škorpión zas býva nebezpečný, ak je nahnevaný. Manželstvo je možné len vtedy, ak obaja sú veľmi tolerantní a inteligentní ľudia.

Vzťah Býk Strelec

Sú to dva veľmi odlišné typy osobností. Extrémne sexuálny Býk bude po intímnej stránke so Strelcom spokojný, ale môže mu prekážať jeho túžba hľadať lásku aj inde. Keď sa Býk odmietne pripojiť k športom, ktoré Strelec obľubuje, ten si nájde niekoho iného. Strelca neudržíte dlho doma. A málokedy to dokáže i Býk, ktorý sa mu bude snažiť zabezpečiť pohodlný domov. Aj keď môžu vytvoriť šťastný vzťah, zväčša ide o krátkodobú záležitosť

Vzťah Býk Kozorožec

Obaja partneri si veľmi rozumejú. Obaja sú zaťažení na peniaze a vedia, že istoty a stabilita sú dôležité. Obaja majú vášnivú povahu a zmyselný Býk dokáže prebudiť v Kozorožcoch romantiku. Takisto si rozumejú aj po intímnej stránke. Tieto znamenia zverokruhu dokážu mať celkom harmonické manželstvo.

Vzťahy Býk Vodnár

Vodnár často nedokáže prežívať až také hlboké city, čo vadí vášnivému Býkovi, ktorý sa nechce len hrať. Vodnár všetko analyzuje a nemá veľký záujem o to, aby si z lásky urobil zmysel života. Vodnár by o láske len rozprával, ale Býk potrebuje činy, preto sa preň zdá byť náročným partnerom. Obe znamenia zverokruhu sú svojimi spôsobmi tvrdohlavé.  Vodnár odmieta zapadnúť do stereotypov, zatiaľ čo Býk pevne dodržiava hodnoty rodiny a spoločnosti. Vodnár sa zaujíma aj o iných ľudí, Býk rieši sám seba a svoj majetok. Rozdielnosť pováh môže vytvárať napätú atmosféru, čo vedie k častým hádkam partnerov.

Vzťah Býk Ryby

Toto je zvyčajne veľmi šťastná kombinácia. Býk je silná, autoritatívna osobnosť, ktorá môže poskytnúť bezpečnosť a stabilitu pre krehké Ryby. Snaží sa pomôcť Rybám, aby si splnili všetky sny a Ryby povzbudzujú Býka v jeho kariérnom postupe. Úspech ich sexuálnej harmónie závisí od Býka. Tieto dve znamenia zverokruhu dokážu byť spolu šťastné.

Vzťah Blíženci Blíženci

Asi nenájdete očarujúcejší pár. Majú veľa spoločných priateľov a vedia sa perfektne zabávať. Sex je pre nich zábavou a hrou. Na druhej strane, zatiaľ čo toto spojenie môže byť veľmi príjemné pre obe strany, môže veľmi rýchlo stratiť svoju stabilitu. Záleží od pevnosti ich lásky.

Vzťah Blíženci Rak

Blíženci v Rakovi dokážu vzbudiť vášeň. Avšak Rakom vadí nestálosť tohto znamenia. Tiež majú v ich spoločnosti nízku sebadôveru. Rak sa najlepšie cíti doma a neprekáža mu, že sa zamkne pred zvyškom života. To Blíženci v žiadnom prípade nechcú. Túžia sa zabávať v spoločnosti a nie byť zatvorení vo svojom dome. Život sa rýchlo stane pre nich neznesiteľným. Aj keď je to veľmi emocionálna dvojica, dlho im vzťah pravdepodobne nevydrží. Záleží však od vzájomnej tolerancie.

Vzťah Blíženci Lev

Láskyplný pár, ktorý sa má navzájom veľmi rád. Zatiaľ čo Lev miluje svojím srdcom ako prvý, Blíženci ľúbia svojou mysľou. Problémy môžu nastať, ak Blíženci začnú flirtovať a zameriavať svoju pozornosť na iných. To samozrejme vadí egu Leva a začne pri takomto partnerovi strácať sebadôveru. Tieto dve znamenia túžia po vášnivom a emóciami nabitom živote. Preto, ak sa dokážu povzniesť nad niektoré partnerove vlastnosti, môže im to spolu

Vzťah Blíženci Panna

Obaja sú ovládaní planétou Merkúr, preto majú takmer rovnaký prístup k životu. Ale tam asi ich podobnosť končí. Kritika Panien zabíja radosť zo života Blížencov. Tým prekáža zase chladnosť tohto znamenia. Panna má presne naplánované, ako sa správať, dokonca aj v sexe. Blíženci milujú spontánnosť a hravosť. Jednoducho zmenu. Časom sa začnú pri Pannách nudiť a utekať do náručia iných.

Vzťah Blíženci Váhy

Rozumejú si najmä po intelektuálnej stránke. Pre zástupcov oboch znamení býva ťažké kontrolovať ich vášne. Ak sa však láska stane pre nich svetom, môžu vytvoriť ideálny pár, ktorý má spoločné záujmy, koníčky a priateľov. Dokonale si rozumejú aj v spálni. Ich sexuálny život nebude nikdy nudný. Toto je perfektné spojenie; vrelý a šťastný manželský pár.

Vzťah Blíženci Škorpión

Predstavivosť Blížencov a energia Škorpióna môže byť dobrou kombináciou pre spoločný vzťah. V sexe si rozumejú, ale to nie je všetko. Blíženci chcú žiť rušný život v spoločnosti, ale nie so Škorpiónom, ktorý sa zameriava na svoju sebarealizáciu. Škorpión je zmyselný, vášnivý, náročný, žiarlivý a nepružný. Blíženci sú nepredvídateľné, vzdušné, povrchné, bezstarostné a premenlivé. Blíženci milujú spoločnosť, Škorpión má rád súkromie a je cieľavedomý. Blíženci nevedia, čo chcú a nechajú sa unášať životom. Tieto dve znamenia zverokruhu pravdepodobne vytvoria dosť komplikovaný vzťah, ktorý nemusí mať dlhé trvanie.

Vzťah Blíženci Strelec

Ide o znamenia, ktoré sa navzájom veľmi priťahujú. Obaja sú neúnavní, nestáli a v intímnom živote neúprimní. Blíženci majú tendenciu kritizovať správanie Strelca v posteli. Môžu byť časom sklamaní. Ich silnou stránkou je, že sú obaja nenároční. Ich láska sa zväčša začína veľmi impulzívne, ale môže skončiť zo dňa na deň. Spolu môžu vytvoriť harmonické manželstvo, avšak budú sa musieť o to pričiniť obaja.

Vzťah Blíženci Kozorožec

Majú rozdielnu povahu. Saturn, ktorý vládne Kozorožcom, môže byť v rozpore s Merkúrom – vládnucou planétou Blížencov. Blíženci sú zvyčajne jednoduchí, milujúci ľudia, zatiaľ čo Kozorožec je pomalý, oddaný a opatrný. Jeho povaha môže začať nudiť. A naopak otravuje ho nestálosť Blížencov. Ide o komplikovanú lásku, ktorá bude vyžadovať trpezlivosť.

Vzťah Blíženci Vodnár

Urán, vládnuca planéta Vodnára, je plná prekvapení a náhlych zmien. To perfektne vyhovuje Blížencov. Blíženci sa dokážu podriadiť Vodnárovi a neprekáža im to. Môžu zažiť veľa príjemných vecí. Obaja majú radi spoločnosť, nie sú príliš na seba žiarliví a milujú spoločné rozhovory. Vodnár dokáže premenlivosť Blížencov udržať pod kontrolou bez toho, aby cítili stratu slobody. Navyše medzi nimi existuje silná fyzická príťažlivosť. Tento pár môže vytvoriť vynikajúci vzťah a fascinujúce priateľstvo.

Vzťah Blíženci Ryby

Ryby sú príliš emocionálne pre Blížencov. Tí zas svojou nestálosťou a povrchnosťou Rybám ubližujú. Blíženci sa radi hrajú, ale Ryby sú citlivé a berú všetko príliš vážne, čo vytvára atmosféru podozrievavosti a nedôvery. Aj keď medzi nimi môže existovať silná láska, táto nestabilita môže všetko zničiť. Toto je pomerne riskantné spojenie.

Vzťah Rak Rak

Majú veľa spoločného, ​​a to je problém. Sú príliš podobní, aby boli spolu šťastní. Obaja trpia nadmernou citlivosťou a výsledkom sú emocionálne problémy. Obaja chcú hrať hlavnú úlohu vo vzťahu a často sa navzájom kritizujú a vyvolávajú spory. Obaja berú slová a činy za doslovné pravdy a to môže znamenať pre nich veľa problémov. Majú tendenciu vidieť seba ako mučeníkov, ako keď to tak druhí nevidia, sú prekvapení. Zvyknú sa zameriavať na zbytočnosti, ktoré nič neriešia. Avšak fyzicky sa navzájom priťahujú a tento vzťah môže byť skôr zmyselný. Manželstvo vyžaduje dobrú vôľu a vzájomné porozumenie.

Vzťah Rak Lev

Obvykle je to dobrá kombinácia, pretože Mesiac (Rak) odráža svetlo Slnka (Lev). Lev má schopnosť stabilizovať náladového Raka. Veľkorysý, otvorený, silný Lev je práve to, čo hľadá nestabilný Rak. Na druhej strane je nevyhnutné, aby Rak nechal Leva dominovať. A to aj v intímnom živote. Za týchto okolností môžu vytvoriť šťastný vzťah.

Vzťah Rak Panna

Rak je emotívny, zatiaľ čo Panna je analytická a praktická. Dáva potrebný základ pre tento vzťah. V spálni dokonale zapadajú. Jedným z nebezpečenstiev v tomto vzťahu bude prílišná starostlivosť! Každý z nich sa rád stará o ľudí, na ktorých im záleží a zvyknú to preháňať. Inak ide o veľmi zaujímavé spojenie, ktoré môže fungovať

Vzťah Rak Váhy

Tento pár pôsobí na úplne odlišných úrovniach: Rak chce city, človek v znamení Váh hľadá perfektné intelektuálne spoločenstvo. Rak začne po boku Váh cítiť neistotu a úzkosť. Váhy sú deprimované pesimizmom Raka. Ten sa bude musieť snažiť priniesť do vzťahu vzrušenie, aby si udržal pozornosť svojho partnera, ktorý je prelietavý a v prípade nespokojnosti môže pokukovať po inom.

Vzťah Rak Škorpión

Fenomenálny Škorpión sa môže pre slabšieho Raka stať tým pravým orechovým. Sila Škorpióna a jeho potreby ovládať a chrániť sú to, o čom Rak sníva. Obdivuje jeho silu, zatiaľ čo Škorpión nájde útočisko v emocionálnom záväzku Raka. Intímny život Raka je citlivejší, ten druhý je viac vášnivý. Avšak tieto rozdiely sa dajú preklenúť. Podstatné je, že Rak je oddaný Škorpiónovi, a preto nevzniká dôvod na jeho zúrivú žiarlivosť. Spolu môžu mať dokonalé manželstvo.

Vzťah Rak Strelec

Zvyčajne majú rôzne záujmy a túžby. Strelec sa nezastavuje pred žiadnou prekážkou a nemá rád obmedzenia. Rak chce mať istotu v Strelcovej láske, a ten mu ju nedokáže dať. Rakovina žije v budúcnosti. Strelec žije dnes. Rak často na svojho partnera žiarli a prekáža mu jeho láska k slobode. Strelec sa rád zabáva, zatiaľ čo Rak sedí doma. Keď Strelec cíti nudu, začne hľadať nového partnera. To citlivého Raka veľmi zraní. Ide o vzťah, ktorý nemusí mať dobrú budúcnosť.

Vzťah Rak Kozorožec

Kozorožec nie je schopný partnerovi venovať veľa pozornosti a nespĺňa požiadavky Raka. Kozorožec má príliš veľa iných záujmov. Obaja sú dobrí správcovia peňazí a je nepravdepodobné, že by mali veľa finančných problémov. Márnivosť je pre Kozorožcov trestný čin. Kozorožec je verný a oddaný kamarát a s Rakom dokáže mať pekný vzťah a spoločný život. Avšak ich láska bude nestabilná.

Vzťah Rak Vodnár

Po zábave bažiaci Vodnár bude príliš nepredvídateľný pre zraniteľného Raka. Vodnári milujú zdieľať svoje životné príbehy so svetom, zatiaľ čo Rak sa o to nestará. Je na Vodnárov vkus príliš konzervatívny a uzatvorený.  Po čase sa do vzťahu vkradne nuda a Vodnár bude túžiť po novom dobrodružstve. Začne ho otravovať aj prehnaná citlivosť Raka.

Vzťah Rak Ryby

Je to láskyplný, citlivý pár, ktorý posilní navzájom svoje ego. Ryba má plnú hlavu snov a Rak ich dokáže zrealizovať. Ryby vnesú do života svojho partnera romantiku a Rak sa bude snažiť naplniť potreby Rýb. Aj v posteli im to bude klapať. Obaja sa budú navzájom podporovať. Tieto znamenia zverokruhu sa k sebe skvele hodia.

Vzťah Lev Lev

Môže sa zdať, že ide o vhodné spojenie, ale nie je to vždy pravda. V spálni, ako aj všade inde, Lev myslí iba sám na seba. Otázkou je: Je možné, že dve „JA“ sa obrátia na „MY SME“? Dokážu prežiť vášnivý vzťah a veľa času strávia v posteli. Ak si navzájom umožnia striedať sa na výslní a obdivovať sa navzájom, môže im to fungovať. Nech žije kráľ! Nech žije kráľovná!

Vzťah Lev Panna

Tu je dobrá šanca na šťastné partnerstvo. Veľkorysý Lev sa dokáže povzniesť nad kritickosť Panny, zatiaľ čo Panna sa rada pýši úspechmi svojho partnera. Levov zmysel pre humor vnesie do vzťahu iskru a jeho milá povaha Panne vyhovuje. Spolu môžu vytvoriť veľmi pekný vzťah.

Vzťah Lev Váhy

Obe znamenia sa môžu dobre dopĺňať. Keď Lev objaví nerozhodnosť Váh, prirodzene veľmi rád rozhodne za nich. A Váham to len vyhovuje. Obaja majú radi sex a dokážu sa úžasne milovať. Ak nastane konflikt, Váhy ustúpia v snahe vyhnúť sa prípadnej hádke. Najlepšia zbraň Váhy je správna stratégia a taktnosť. Horúce spojenie sa môže zmeniť v pomerne stabilné manželstvo.

Vzťah Lev Škorpión

Medzi týmito znameniami panuje okamžitá vzájomná sexuálna príťažlivosť. Ale Lev často nezvláda Škorpiónovu túžbu vlastniť a jeho žiarlivosť. Škorpiónova vášeň je veľmi intenzívna, ale krátka, zatiaľ čo Levovi jeho vzrušenie vydrží veľmi dlho. Títo dvaja veľmi silní ľudia vo všeobecnosti vytvárajú skôr búrlivý vzťah plný hádok a konfliktov. Napriek tomu dokážu mať pevné dlhotrvajúce manželstvo.

Vzťah Lev Strelec

Tieto dve znamenia majú spoločnú lásku k slobode, dobrodružstvu a spoznávaniu nových ľudí. Obaja sú hraví, a túto hravosť vnášajú do každej oblasti svojho života. Strelec sa stáva často pre Leva inšpiráciou a dodáva mu energiu. Toto spojenie je dokonalé a šťastné manželstvo je zaručené.

Vzťah Lev Kozorožec

Organizovaný Kozorožec ani nepochopí ani neschváli Levovu bujarú impulzívnosť. Lev odpúšťa a zabúda; Kozorožec, ktorý je pomalý, zriedka zabúda. Lev sa v Kozorožcovi nedokáže vyznať. Obaja sú predstavitelia nezávislých znamení zverokruhu, ktorí majú tendenciu dominovať v každodennom živote. V posteli si nebudú vôbec rozumieť. Predpoklady na vytvorenie šťastného páru sú malé.

Vzťah Lev Vodnár

Lev od Vodnára nedostane obdiv, ktorý potrebuje, a Vodnár nebude nikdy súhlasiť s jeho vládnutím.  Majú odlišné názory na nezávislosť: pre Vodnára, znamená slobodu objavovať nové horizonty; pre Leva, že môže žiť očarujúci, extravagantný životný štýl. Vodnár má záujem o svet; Lev sa intenzívne zaujíma o svoje ja. Môže ísť o rovnako zlé ako dobré spojenie. Záleží na vzájomnej tolerancii, kompromisoch a rešpektovaní potrieb a názorov toho druhého.

Vzťah Lev Ryby

Lev je okázalý, nadradený; Ryby sú poddajné a mystické. Ich rozdielnosť ich silne priťahuje, ale nejde o šťastné spojenie. Aktívny Lev nerozumie plachým a pokojným Rybám. A ani sa nebude pokúšať, aby ich pochopil. Zástupcovia oboch znamení majú tendenciu očakávať viac ako oni sami sú schopní dať. Lev potrebuje verejné uznanie, zatiaľ čo Ryby uprednostňujú život v úzadí. Lev nedokáže tolerovať extrémnu citlivosť Rýb. Keď je toto znamenie zúfalé, Lev ho nechá v tom a nepomôže mu. Bude to dosť ťažké spojenie a neúspešné manželstvo.

Vzťah Panna Panna

Obaja považujú lásku za základ pre niečo dôležitejšie – partnerstvo v živote. Sú zodpovední, citliví, inteligentní. V spálni obaja nemajú veľké požiadavky. Môžu vytvoriť celkom funkčné manželstvo, ak zmiernia svoju kritickosť a pedantnosť.

Vzťah Panna Váhy

Panna žije podľa vlastných pravidiel, zatiaľ čo Váhy sú celkom iné. Panna sa viac zaujíma o peniaze ako o sex. Toto Váhy nemôžu ospravedlniť.  Panna je opatrná a stále sa ovláda. Môže byť často mrzutá, chladná a kritická. Váhy jej uhundranosť neznášajú. Radšej ako by mali hľadať kompromis, budú hľadať nový vzťah. Ide o pochybné spojenie a mimoriadne zložité manželstvo.

Vzťah Panna Škorpión

Ich záujmy sú v mnohých oblastiach rovnaké. Avšak čo sa týka sexuálneho života, veľmi sa odlišujú. Je pre nich ťažké vytvoriť dobré vzťahy. Panna sa môže stať zákernou. Jej zdržanlivosť jej neumožňuje pochopiť Škorpiónovu povahu. Privádza ho do žiarlivosti, aj keď je verná. Chladné správanie Panny vyvádza z miery vášnivého Škorpióna. Títo dvaja si rozumejú iba po duchovnej stránke. Po čase však môže Škorpión hľadať nového sexuálneho partnera. Jediný vzťah, ktorý medzi nimi bude ideálne fungovať, bude priateľský.

Vzťah Panna Strelec

Panna necíti pri Strelcovi pocit istoty, ktorý potrebuje k svojmu šťastiu. Strelec sa nesnaží porozumieť potrebám Panny. Ona hľadá poriadok a jednoduchosť, zatiaľ čo Strelec hľadá vzrušenie a nové skúsenosti. Panna chce dlhodobý záväzok; Strelec musí mať slobodu, inak bude nešťastný. Vzhľadom na to, že Panna nekladie intímny život na prvé miesto a nemá rovnaké chute ako jej partner, Strelec časom nadobudne pocit, že má právo nájsť si milenca, milenku. Môžu byť schopní zostať spolu jeden týždeň, mesiac, ale nie až do konca svojho života.

Vzťah Panna Kozorožec

Úchvatná myseľ Panny je dobre spojená so sebadisciplínou a ovládaním Kozorožca. Obaja sú hrdí na svoj domov, majú skôr niekoľko blízkych priateľov než mnohých známych a obdivujú svoje intelektuálne schopnosti. Praktický Kozorožec dokonale vyhovuje presnosti Panny. Čo sa týka sexu, môžu sa objaviť nedorozumenia, ale dokážu ich preklenúť. Sú obaja rozvážni, konzervatívni a trpezliví. Tento vzťah by mohol trpieť nedostatkom romantiky, ale vôbec im to neprekáža. Majú šancu na prežitie šťastného a pevného zväzku.

Vzťah Panna Vodnár

Obe znamenia zverokruhu sú dosť emocionálne, ale Panna sa zameriava na temnú stránku života, zatiaľ čo Vodnár je nápaditý a optimistický. Medzi nimi neexistuje silná sexuálna príťažlivosť. Vodnár potrebuje činnosť, spoločenské udalosti a široký okruh známych. Panna vyhľadáva pokojnú atmosféru v kruhu niekoľkých priateľov. Triezva a praktická Panna má tendenciu kritizovať veľkorysosť Vodnára. Ich ciele sú veľmi odlišné: Vodnár chce byť čo najlepší; Panna chce byť čo najefektívnejšia. Funkčné manželstvo je možné v prípade, že obaja sú do seba veľmi zamilovaní.

Vzťah Panna Ryby

Láska je úzko spojená so stabilitou, fyzickými potrebami a intelektuálnou zhodou. Ryby dokážu prežívať túto krásnu emóciu omnoho intenzívnejšie. Panna pôsobí chladne a ovláda sa. Prejav citov bude po čase znameniu Rýb chýbať. Manželstvo bude pravdepodobne neúspešné.

Vzťah Váhy Váhy

Obaja sú k sebe nároční, plní energie. Niekedy príliš veľa podobného môže spôsobiť komplikácie. Sú veselí a vďaka zmyslu pre humor sa dokážu vyhnúť niektorým konfliktom. Tiež milujú harmóniu a krásu. Avšak realita je iná. Ani jeden nechce prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Ich najväčším problémom môžu byť nevyriešené konflikty, pretože ani jeden z nich nechce riešiť spor, keď sa objavia problémy. Ich spoločný život je pravdepodobne hektický a budú tráviť viac času s inými, než spolu. Ich vzťah býva zaujímavý. Avšak pevnejší zväzok vyžaduje zrelosť.

Vzťah Váhy Škorpión

Škorpión je príliš žiarlivý pre prelietavé Váhy. Žiarlivosť mu zatemní myseľ a nedokáže zachovať pokojnú a triezvu myseľ. Časté konflikty Váhy z duše nenávidia. Tieto problémy môžu skončiť tak, že si toto znamenie nájde niekoho, kto ho neobmedzuje. Škorpión nevie odpúšťať a neveru nikdy nezabudne. Bude sa chcieť Váham pomstiť. Škorpión by mal dominovať a Váha by sa mu mala podriadiť. Medzi nimi existuje silná vzájomná príťažlivosť, čo však môže viesť k explózii. Toto je vášnivé drsné spojenie a manželstvo sa neodporúča.

Vzťah Váhy Strelec

Ľudia, ktorí sa narodili pod znamením Strelec, milujú dobrodružstvo, takže sa s ním Váhy nikdy nebudú nudiť. Strelec je zas ľahostajný k dobrodružstvám Váh. Očarujúce, chytré Váhy vedia, ako sa odvolávať na intelektuálnu stránku Strelca. Hlavným problémom je, že Strelec nerád zostáva na jednom mieste a usiluje sa o nezávislosť. Naopak, jedna z najdôležitejších vecí pre Váhy je byť so spoľahlivým partnerom. Ak sa im podarí prekonať tieto rozdiely, potom je pomerne dobrá šanca vytvoriť harmonický vzťah.

Vzťah Váhy Kozorožec

Kozorožca Váhy priťahujú a tým sa zas páči jeho schopnosť zarábať peniaze. Sklon Váh k lenivosti ho však dráždi. On je predsa zvyknutý pracovať bez odpočinku. V dôsledku toho budú Váhy nespokojné s triezvou praktickosťou Kozorožca, ktorý svoju pozornosť zameriava najmä na prácu. Bude im chýbať vášeň, ktorú opäť budú hľadať inde. A to je začiatok konca ich spoločného vzťahu.

Vzťah Váhy Vodnár

Mali by si dokonale vyhovovať. Zmyselnosť Váh sa spojí s hravosťou Vodnára. Diplomatické schopnosti znamenia Váh si dokážu poradiť s partnerovou tvrdohlavosťou. Obaja radi žijú v spoločnosti a zúčastňujú sa na verejných akciách. Majú veľa priateľov, ale nezabúdajú na svoje vlastné záujmy. Hoci existujú niektoré aspekty ich osobností, ktoré budú dráždiť druhú stranu, dokážu nájsť kompromis. Vodnárovi nezáleží na názore iných a nedokáže pochopiť, ako Váham môže ublížiť krutá poznámka druhých ľudí. Môžu však byť spolu šťastní a čaká ich perspektívna budúcnosť.

Vzťah Váhy Ryby

Vzájomne sa priťahujú. Sú to citlivé a srdečné znamenia zverokruhu túžiace po romantike. Rybám však môže po čase prekážať túžba Váh po spoločnosti, či ich široké spektrum záujmov a Váham zas prílišné spoliehanie sa Rýb na iných ľudí.

Vzťah Škorpión Škorpión

Títo dvaja dokážu zapáliť oheň aj vo vode. Problém je, že sú príliš podobní. Obaja sú rozhodní, obaja sú majetnícki a obaja bývajú veľmi žiarliví a nároční. V ich prípade aj malá búrka sa rýchlo stáva hurikánom. Obaja sú v neustálom úsilí nútiť druhého, aby sa vzdal kontroly. Ak sa ich názory v niečom odlišujú, môže to spôsobiť vážne praskliny v ich vzťahu. Ich spojenie nemôže trvať dlho, mimo vášnivú atmosféru spálne. Manželstvo je skutočnou katastrofou!

Vzťah Škorpión Strelec

Škorpión je prirodzene dominantný, ale bude mať problémy s udržaním svojho partnera pod kontrolou. Škorpión miluje svoj dom, zatiaľ čo kufor Strelca je vždy pripravený na cestu. Sloboda je pre toto znamenie nevyhnutná. Škorpión bude na Strelca často žiarliť. Po sexuálnej stránke si však budú rozumieť, Strelcova hravosť partnerovi imponuje. Ich vzájomná príťažlivosť nemôže trvať dlhú dobu. Jeden krátky románik – áno; manželstvo – NIE.

Vzťah Škorpión Kozorožec

Môžu vytvoriť ideálny vzťah. Avšak Škorpiónova túžba vlastniť ohrozuje bezpečnosť Kozorožca. Výborne pracujú v tíme – Kozorožec je vysoko disciplinovaný i trpezlivý a Škorpión je veľmi zručný a vynaliezavý. Za dverami spálne si budú tiež rozumieť. Zástupcovia oboch znamení zverokruhu majú silnú vôľu, ale Škorpión má tendenciu dominovať. Kozorožec musí pochopiť, že sa to deje kvôli jeho veľkej láske. Vzťah je zvyčajne vášnivý a manželstvá sú úspešné.

Vzťah Škorpión Vodnár

Táto kombinácia zvyčajne skončí po krátkom čase. Vodnára dusia silné a intenzívne vášne partnera a Škorpióna rozrušujú jeho nepredvídateľné nálady. Vodnár sa neustále zúčastňuje mnohých spoločenských udalostí. Škorpión ho nedokáže ovládať, pretože láska k slobode je pre neho silnejšia. Sex nedokáže zachrániť ich konfliktný vzťah.

Vzťah Škorpión Ryby

Táto kombinácia môže byť láska na prvý pohľad. Medzi nimi existuje silná vzájomná príťažlivosť. Ryby sú pripravené spoliehať sa na Škorpióna a budú súhlasiť s partnerovou snahou dominovať. Škorpiónova žiarlivosť a potreba vlastniť ich nebude obťažovať – naopak, Ryby budú mať pocit, že sú milované. Závislosť Rýb je práve to, čo hľadá Škorpión. Obaja sú emocionálni, lojálni, intuitívni a zaujímajú sa o veci medzi nebom a zemou. Ich sexuálny život by mal byť úžasný. Ryby sú vynaliezavé. Škorpión zas vytrvalý. Ich manželstvo je harmonické.

Vzťah Strelec Strelec

Je to pozoruhodná, ale nepredvídateľná kombinácia. Ich neúnavná povaha bude skôr či neskôr vyžadovať vzájomnú slobodu. V spálni si túžia všetko vyskúšať a radi experimentujú. Dlho pri sebe nevydržia a každý z nich bude chcieť ísť časom svojou vlastnou cestou.

Vzťah Strelec Kozorožec

Pokiaľ Strelec nedokáže trochu skrátiť krídla, do tohto vzťahu radšej nevstupujte. Kozorožec je opatrný a konzervatívny. Strelec je neopatrný a nezodpovedný hráč a dráždi ho konzervatívne správanie partnera. Pre manželstvo nevhodná kombinácia znamení.

Vzťah Strelec Vodnár

Vzťah týchto dvoch znamení zverokruhu má veľkú šancu na úspech. Obaja radi objavujú nové veci a inšpirujú sa navzájom. Vodnár je plný skvelých nápadov a Strelec je optimistický a vizionársky. Obaja sú nepredvídateľní, aktívni a veselí a majú bohatú predstavivosť. Milujú, ak sú centrom pozornosti. Zvyčajne sú to zaujímaví ľudia, ktorí netrpia žiarlivosťou. Existuje veľmi dobrá šanca na úspešný vzťah. Mnohé z ich hodnôt sú podobné a ich potreba byť uprostred spoločnosti je vlastná obom. Vodnár a Strelec chápu jeden druhého a rešpektujú svoju spoločnú túžbu po slobode.

Vzťah Strelec a Ryby

Tieto dve znamenia si rozumejú iba po fyzickej stránke. To však pre harmonický vzťah nestačí. Ani jeden z nich nemôže dať partnerovi pocit istoty. Nezávislý Strelec je príliš zaujatý svojou túžbou po slobode, aby uspokojil potrebu Rýb po pozornosti a oddanosti. Ostrý jazyk Strelca dokáže citlivú dušu Rýb veľmi zraniť. Ryby sa túžia pripútať k Strelcovi, on to však vníma ako ťarchu. Snaží sa oslobodiť od ťažkých emočných požiadaviek. Toto je mimoriadne ťažké spojenie. Šťastné manželstvo je takmer nemožné.

Vzťah Kozorožec Kozorožec

V tomto vzťahu bude citeľný nedostatok vzájomného rešpektu a pozornosti. Obaja sú opatrné osobnosti, ktoré tvrdo pracujú a šetria peniaze. Budú ťažko prijímať zmeny a novinky ich rozrušia.  Neschopnosť vniesť do života trochu ľahkosti a bezstarostnosti spôsobí, že sa po čase navzájom odcudzia.

Vzťah Kozorožec Vodnár

Vodnár chce byť slobodný a Kozorožec chce ovládať. Čoskoro zistia, že ich románik sa zmenil na priateľstvo. Praktický Kozorožec sa v v intímnom živote nezhodne s vynaliezavým Vodnárom. A ten sa po čase začne nudiť.  Vodnár je neustále na cestách a rád míňa peniaze. Kozorožec sa domnieva, že jeho partner je príliš márnotratný a snaží sa ho kontrolovať. Ich manželstvo bude vyžadovať veľa kompromisov.

Vzťah Kozorožec Ryby

Ryby zo začiatku budú vo vzťahu rezervované, pretože je to v ich charaktere, ale Kozorožec si s tým dokáže poradiť. Ryby sa čoskoro rozhodnú nasledovať ho. Je to pre Kozorožca láskavý a úprimný partner, ktorý ho môže urobiť šťastným. Kozorožec zase vie poskytnúť ochranu a podporu. Napriek tomu, že sú odlišní, navzájom sa emocionálne dopĺňajú. Môže ich čakať šťastný spoločný život.

Vzťah Vodnár Vodnár

Obaja sú vynaliezaví v láske. Medzi nimi však neexistujú žiadne hlboké emócie. Obaja sú príliš racionálni, rozumní a povrchní. Majú veľmi veľa záujmov, ktoré uprednostňujú pred budovaním ich vzťahu. Iní ľudia budú pre nich dôležitejší. Avšak vedia si navzájom poskytnúť podporu a inšpiráciu. Výsledkom tohto spojenia môže byť vzťah podobajúci sa priateľskému, ale za to spoľahlivý.

Vzťah Vodnár Ryby

Spočiatku to vyzerá na ideálnu kombináciu, ale časom sa ich vzťah môže zmeniť na vojnu s prvkami melodrámy. Citlivé Ryby sa stávajú príliš závislými od partnera a požadujú od  neho stále dôkazy lásky.  Preto sa začne Vodnár pri takomto partnerovi cítiť depresívne. Ryba je veľmi zložitá osobnosť, ktorá musí byť centrom pozornosti v živote milovanej osoby a to je skľučujúce pre Vodnára, ktorý verí v rozvíjanie individuality. Ryby môžu mať hlboké záchvaty depresie, voči ktorým Vodnár nemá pochopenie a zbavujú ho energie. Nedokáže pomôcť, lebo sám sa začne cítiť skľúčene. Bude hľadať z tohto vzťahu únik za každú cenu. Závislosť a láska Rýb je pre neho ťarchou, ktorú nedokáže uniesť. Zdá sa, že toto spojenie je najprv sľubné, ale nikdy sa nestane šťastným manželstvom.

Vzťah Ryby Ryby

Obaja majú rovnaké cnosti ale aj zlozvyky a negatívne stránky. Vďaka svojej schopnosti vcítiť sa do potrieb toho druhého v intímnom živote si dokonale rozumejú. Prostredníctvom sexu tak dokážu zabudnúť na mnoho problémov a konfliktov. To im umožňuje vytvoriť celkom šťastný pár. Jedinou možnou nevýhodou je, že obaja nie sú praktickí a nemá im k to s riešením problémov pomôcť. Ich manželstvo bude určite zaujímavé.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané