Európska únia vo štvrtok skonštatovala, že v niektorých členských štátoch, ktoré zavádzajú drastické opatrenia proti šíreniu koronavírusu, je momentálne situácia horšia ako v marci.
Rekordy vo Francúzsku
Deň po nariadení prísnejších opatrení týkajúcich sa testovania zaznamenali vo Francúzsku rekordný denný počet infikovaných – vyše 16-tisíc prípadov.
Známy karneval v Riu pre koronavírus odložili, školy samby žiadajú najskôr účinnú vakcínu
Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis zasa varoval, že v Aténach bude možno potrebné opätovné zavedenie obmedzenia pohybu obyvateľstva, pokiaľ nebude verejnosť schopná pomôcť pri znižovaní nových prípadov rešpektovaním dištančných opatrení a nosením tvárových masiek.
Izrael, ktorý minulý týždeň zatvoril školy a zaviedol početné obmedzenia na pracoviskách a pri voľnočasových aktivitách, v rámci druhého celonárodného „lockdownu“ vo štvrtok ešte viac sprísnil svoje pravidlá.
Hospodársky výhľad je priaznivejší
Väčšina pracovísk a obchodov bude uzatvorená, pričom modlitebné stretnutia a demonštrácie budú prísne regulované.
Tvrdé opatrenia zavedené počas skoršej fázy pandémie koronavírusu, ktorý dosiaľ potvrdili u viac ako 30 miliónov ľudí a spôsobil smrť takmer milióna osôb, ochromili podniky a nasmerovali svetovú ekonomiku do recesie.
Medzinárodný menový fond však vo štvrtok uviedol, že hospodársky výhľad je v súčasnosti priaznivejší ako v júni. Hovorca Gerry Rice naznačil, že niektoré časti globálnej ekonomiky „začínajú otáčať hlavami“, no dodal, že výhľadovo to vyzerá „veľmi náročne“.