Továrne na peniaze: 4 mestá, ktoré boli postavené výlučne pre turistov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dubaj

Existujú mestá, ktoré si svoju popularitu u turistov budovali roky, no sú aj také, ktoré sa stali miláčikmi krátko po tom, ako vznikli. Väčšina z nich nie je nič iné ako betónová džungľa, no aj tak sa v ľuďoch objavuje zúfalá túžba ich všetky navštíviť. Niekto má pocit, že sú to mestá bez duše, kultivovanosti a osobitého štýlu. No vyzerá to tak, že opak je pravdou.

Cancun, Mexico

V severovýchodnom rohu polostrova Yucatán v Mexiku pred pár rokmi takmer nič neexistovalo – iba nedotknuté pláže a tropický les. V roku 1970 oficiálne žili na Cancune iba traja ľudia, mexická vláda bola teda nútená do tejto oblasti značne investovať. Postavila deväť hotelov v nádeji, že do oblasti priláka čoraz viac návštevníkov. V tomto období sa v Cancune žilo iba z rybolovu. Dnes je situácia úplne iná. Cancun je domovom viac ako 200 hotelov, luxusných letovísk a golfových ihrísk.

Cancun3.jpg

Atlantic City, USA

Mesto ležiace na pobreží New Jersey bolo vždy vnímané ako dobrá voľba, keď ste chceli stráviť na východnom pobreží USA nejaký ten čas – hlavne preto, že bolo navrhnuté v polovici 19. storočia. Bolo postavené ako rekreačné útočisko pre obyvateľov Manhattantnu. Atlantic City si už prešlo viacerými vzostupmi aj pádmi, no dnes je to moderné centrum s piesočnatými plážami a kasínami, čím vytvára komunitný rezort na brehu Atlantického oceána.

Atlantic city 392391_640.jpg

Las Vegas, USA

Zdá sa to neuveriteľné, no neustále svietiaca metropola s ruletami, limuzínami a kasínami nebola v minulosti ničím iným iba púšťou. Všetko sa to zmenilo v roku 1905, kedy sa začala stavať malá zastávka pri Union Pacifik. Dnes pojem Las Vegas predáva. Je synonymom zábavy a ročne ho navštívi viac ako 40 miliónov turistov. Každý z nich si chce aspoň raz za život povedať tú povestnú vetu „Čo sa stalo vo Vegas, ostane vo Vegas.“

Las vegas 959085_640.jpg

Dubaj, UAE

Na Blízkom východe to v najžiarivejšom meste nevyzeralo vždy tak, ako je to dnes. Zhluk mrakodrapov a hotelov v tvare plachty sa budoval postupne. Od roku 1966, kedy sa v dubajských vodách po prvýkrát objavila ropa, rast obyvateľov tohoto mesta raketovo stúpal – zvýšil sa o neuveriteľných 300 percent. Pomaly, ale isto sa Dubaj stáva cenovo dostupným aj pre našincov a začínajú tento architektonický skvost na Blízkom východe viac navštevovať.

Dubai 977368_640.jpg
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať