Za malú kúpeľňu môžeme vo všeobecnosti považovať priestor s rozlohou do približne 4 až 5 metrov štvorcových. Základným predpokladom úspechu pri jej zariaďovaní je triezva konfrontácia vašich predstáv a potrieb s reálnymi možnosťami daného priestoru. Na začiatku by ste mali do úvahy vziať niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu vybrať to najideálnejšie dispozičné riešenie.
Zvážiť by ste mali predovšetkým, na aké účely a akému počtu ľudí bude kúpeľňa slúžiť. Ide o rodinnú kúpeľňu alebo miestnosť na hygienu hostí? Bude súčasťou kúpeľne aj toaleta? Musíte v nej umiestniť práčku? Máte deti alebo to bude „dospelácka“ záležitosť? Viete si predstaviť život bez príjemného kúpeľa vo vani?
Ak nie ste si istí, či si sami dokážete v tejto situácii dobre poradiť, nie je na škodu obrátiť sa na odborníka. Buď ho nájdete v každom lepšom kúpeľňovom štúdiu, kde vám pripravia vizuálny návrh, čo vám uľahčí komunikáciu s realizátorom, alebo si môžete vybrať nezávislého architekta či dizajnéra. Ak vás odrádza myšlienka na zvýšené náklady, majte na pamäti, že dobrý dizajnér vám často dokáže peniaze, naopak, ušetriť – jednak formou zliav u dodávateľov a remeselníkov, s ktorými spolupracuje a jednak tým, že od začiatku takpovediac myslí na všetko. Preto vás neprekvapia nečakané výdavky na prípadné nápravy škôd spôsobené, bohužiaľ, často sa vyskytujúcim neprofesionálnym prístupom robotníkov alebo vašou neskúsenosťou. Dizajnér sa v neposlednom rade dobre orientuje v ponuke na trhu, pozná normy, predpisy, lepšie skontroluje odvedenú prácu. Ušetrí vám veľa času a, buďme úprimní, aj stresu. Bude vedieť chrániť vaše záujmy, či z hľadiska kvality alebo peňazí. Pozná šikovné triky, no prispôsobí sa vašim predstavám.
Celý článok si môžete prečítať tu.