Zotrvanie Moniky Jankovskej v pozícii štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti SR je v rozpore s fungovaním demokratického štátu. Uviedol to v súvislosti so zadržaním mobilného telefónu Jankovskej políciou poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik (SaS).
Na jej pôsobenie upozorňovali dávnejšie
Poslanec okrem iného uviedol, že na pôsobenie Jankovskej upozorňoval už dávnejšie. Monika Jankovská sa v tomto roku napríklad uchádzala aj o post ústavnej sudkyne. Štátnej tajomníčke Jankovskej ešte vo štvrtok podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema.
Dankova SNS nebude z kauzy Jankovská vytĺkať politické body, chce sa sústrediť na presadenie zákonov
Jankovská v piatok odcestovala na dlhodobo plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na otázky agentúry SITA, či odíde zo svojho postu. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom.
Udržanie moci za každú cenu
„Zotrvávanie Moniky Jankovskej vo funkciách vyvoláva obavy o vplyve organizovaného zločinu na súdny manažment, ministerstvo spravodlivosti a vládu. Jankovská bola napriek jej harabinovskej kariére navrhnutá predsedníčkou Súdnej rady SR Lenkou Praženkovou ako kandidátka na sudkyňu Ústavného súdu SR. Zároveň sa potvrdzujú podozrenia plynúce z prepojení na zmenkový biznis Mariana K. na Okresnom súde Bratislava V a Krajskom súde v Bratislave, na ktoré sme upozorňovali už v minulosti. Pokračujúca nečinnosť všetkých tých, ktorí sa zaslúžili o jej doterajšiu kariéru a teraz by sa od nej mali dištancovať, je potvrdením toho, že vedeniu nášho štátu, vrátane súdnej moci, nejde o očistu nášho verejného života, ale o udržanie si pozícií moci za každú cenu,“ povedal poslanec Baránik.
Prípadom miliónových zmeniek televízie Markíza, ktoré si žiadal preplatiť Marian K. sa zaoberala v civilnom konaní spomínaná Zuzana Maruniaková. S kauzami Mariana K. sa stretli aj ďalšie sudkyne, ktorým zadržali mobilné telefóny.