O niekoľko týždňov sa podľa strany Sloboda a Solidarita môžu občania Slovenska ocitnúť v situácii, keď pre nedostatok obslužného personálu budú mať mimoriadne sťažený, až odopretý prístup k zdravotnej starostlivosti.
Ak môže slovenský parlament na podnet vlády rokovať v skrátenom legislatívnom konaní o takzvanej protiteroristickej legislatíve, je povinný rokovať aj o situácii v zdravotníctve. Vyhlásil to tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre zdravotníctvo Peter Osuský.
„Žiadame preto vládu, aby verejnosť informovala, ako sa mieni vyrovnať s požiadavkami zdravotných sestier a rovnako aj to, ako je pripravená riešiť situáciu, keď z nemocníc na základe výpovedí odídu,“ konštatoval. Osuský pripustil zber podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k spomínanej téme.
Situácia v zdravotníctve ukazuje podľa SaS laickej i odbornej verejnosti, akými mizernými odbornými kapacitami strana Smer-SD disponuje, ak narazí na vážne spoločenské problémy.
„Slovensko nie je ohrozené absenciou nástrojov, ktoré by bezpečnostným zložkám umožnili konať v prípade teroristickej hrozby. Je však reálne ohrozené výpoveďami zdravotných sestier, ktoré sú nespokojné s tým, ako vládna strana Smer-SD rieši ich sociálne a zamestnanecké istoty,“ poznamenal predseda strany Richard Sulík.
O niekoľko týždňov sa podľa neho môžu občania Slovenskej republiky ocitnúť v situácii, keď pre nedostatok obslužného personálu budú mať mimoriadne sťažený, až odopretý prístup k zdravotnej starostlivosti. „Pokladáme to za neúnosné aj z hľadiska ústavou garantovaného práva na zdravotnú starostlivosť,“ doplnil Sulík.