Ku koncu novembra tohto roka bolo v obehu ešte stále 18,7 milióna slovenských bankoviek v celkovej hodnote 2,14 miliárd korún. V prepočte je to asi 70,9 mil. eur. Z toho najviac, asi 10 miliónov kusov, sú podľa údajov centrálnej banky dvadsaťkorunové bankovky. Na jedného obyvateľa Slovenska tak pripadá 3,4 slovenských bankoviek v hodnote takmer 392 korún.
Avšak ako ďalej konštatuje hovorca NBS Peter Majer, slovenské bankovky sa z obehu alebo z domácností postupne vracajú. Od začiatku januára do konca novembra ich obyvatelia vrátili 44 tisíc, pričom ich hodnota bola 25 miliónov korún. Slovenské bankovky sa dajú vrátiť buď osobne v NBS, alebo v jej expozitúrach. Je možné ich aj poslať do NBS poštou výmenou za eurá.
Koruny sa začali z obehu sťahovať v roku 2008
Proces sťahovania slovenských korún z obehu sa začal už v júli 2008, teda takmer ihneď po oficiálnom oznámení o zavedení eura na Slovensku od 1. januára 2009. Ľudia si podľa odporúčaní Národnej banky Slovenska ukladali slovenské peniaze na účty v bankách pre zjednodušenie a zefektívnenie konverzie na eurá, prípadne si v decembri 2008 zakúpili štartovacie balíčky, ktoré pre nich pripravila centrálna banka. Ku koncu roka 2008 bolo uložených na účtoch v bankách, prípadne vymenených za štartovacie balíčky približne 50 % z hodnoty obehu slovenských peňazí ku koncu roka 2007.
Druhá vlna sťahovania slovenských peňazí z obehu prišla počas obdobia tzv. duálneho obehu, ktorý trval prvé dva týždne od zavedenia eura na Slovensku. Ku koncu obdobia duálneho obehu bolo stiahnutých z obehu celkovo 79 % hodnoty slovenských korún v obehu v porovnaní s koncom roka 2007. Neskôr sa proces sťahovania slovenských peňazí z obehu spomalil. Slovenské bankovky a slovenské pamätné mince sa vymieňajú v NBS bez časového obmedzenia. Výmena slovenských obehových mincí bola ukončená 2. januára 2014.