BRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Peter Backus, ktorý na University of Warwick vyučuje ekonómiu, si vyrátal, že jeho šanca stretnúť lásku v hlavnom meste Veľkej Británie je 0,00034 percenta. Použil pri tom Drakeovu rovnicu, ktorá vedcom umožňuje vypočítať možný počet mimozemšťanov v našej galaxii. Americký astronóm a astrofyzik Frank Drake rovnicu zostavil začiatkom 60-tych rokov.
Tridsaťjedenročný Backus žijúci na úzkej lodi v centre Londýna, nemá na svoju ideálnu partnerku veľmi zvláštne požiadavky – chce len, aby žila v Londýne, mala vek medzi 24 – 34 rokov a univerzitné vzdelanie. „Nesnažím sa byť elitársky alebo také niečo,“ uviedol na margo svojich vzdelanostných požiadaviek. „Každý máme svoje preferencie. Iba si myslím, že by sme tak mali viac spoločného,“ dodal. Okrem toho odhadol, že fyzicky by ho priťahovalo iba päť percent žien spĺňajúcich všetky spomínané kritériá. Znamená to, že v celej Veľkej Británii je približne 10 500 takýchto žien, čo je iba o niečo viac ako 10 000 potenciálnych civilizácií existujúcich v Mliečnej dráhe, s ktorými je podľa Drakeovej rovnice možné nadviazať spojenie. Backusove kritériá teda spĺňa iba 0,14 percenta Londýnčaniek a 0,017 percenta britskej populácie.
Na vzťah sú však potrební dvaja, a preto, ak je ekonómova vysnívaná žena rovnako vyberavá ako on, jeho šance nájsť niekoho, kto mu náklonnosť opätuje, je iba 0,00034 percenta, uviedol. „V Británii je 26 žien, s ktorými by som mohol mať nádherný vzťah. Takže šanca stretnúť v noci v Londýne jednu z týchto zvláštnych osôb je 0,00034 percenta,“ doplnil. „To predstavuje šancu jedna k 285-tisíc. Nič úžasné,“ uzavrel.
Láska však dokáže na dvere zaklopať aj sama a odkedy Backus napísal svoju štúdiu o pravdepodobnosti nájdenia lásky, začal sa stretávať so svojou susedkou Rose, ktorá spĺňa jeho vekové požiadavky, má univerzitný diplom a tiež žije na lodi.
SITA/Reuters