Odporúčame:
„Existencia právnych dôvodov na takýto postup je prinajmenšom pochybná,“ reagoval hovorca rezortu vnútra Gábor Grendel.
Rezort sa preto pýta, či zrušenie obvinenia voči pracovníčke Úradu boja proti organizovanej kriminalite znamená to, že únik informácii z ÚBOK-u nie je podľa prokuratúry trestným činom. Ak trestným činom je, nestačí prokuratúre ako dôkaz, že sa obvinená policajtka priznala.
Zároveň sa pýta, prečo sa o spis hneď po vznesení obvinenia osobne zaujímal Tibor Šumichrast z Generálnej prokuratúry, hoci prípad dozorovala Krajská prokuratúra v Bratislave.
Vynášanie informácií z prostredia polície by nemalo zostať bez následkov, najmä ak sa týkajú organizovaného zločinu. V tomto by mali orgány činné v trestnom konaní ťahať za jeden povraz.
Inšpekcia ministerstva vnútra na základe záväzného pokynu dozorujúcej prokurátorky zobrala na vedomie zrušenie trestného stíhania pracovníčky ÚBOK-u za zneužitie právomocí verejného činiteľa. Prípad však nepovažuje za uzavretý.
Polícia začiatkom októbra obvinila z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa policajtku z Úradu boja proti organizovanej kriminalite pre únik tzv. mafiánskych zoznamov. Policajtka bola odhalená po tom, ako neprešla detektorom lži (polygrafom). Ku skutku sa priznala, návrh na väzobné stíhanie nebol podaný. Policajtka nastúpila na úrad v roku 2007.