Dokumenty popisujú napríklad rozhovory o Trumpovi a prostitútkach v Moskve, bývalom prezidentovom poradcovi pre národnú bezpečnosť Michaelovi Flynnovi či večeru, pri ktorej prezident požiadal Comeyho o jeho vernosť.
Odtajnenie Comeyho poznámok je vo verejnom záujme a spoločenská dôležitosť ich zverejnenia je nespochybniteľná, píše CNN americkému ministerstvu spravodlivosti.
Podľa ruského prezidenta sa Comey zachoval skôr ako ľudskoprávny aktivista a nie ako šéf bezpečnostnej agentúry. Putin ho ironicky prirovnal k Edwardovi Snowdenovi, americkému whistleblowerovi, ktorému Rusko poskytlo azyl.
Generálny prokurátor Sessions tvrdí, že nemal žiadne tajné rokovania s ruskými predstaviteľmi. Proti takýmto hlúpym a falošným obvineniam sa budem brániť, povedal.
Trump odmieta, že by od bývalého šéfa FBI Jamesa Comeyho vyžadoval lojalitu, ako aj to, že sa pokúšal ovplyvniť vyšetrovanie vzťahov medzi ľuďmi z jeho okolia a ruským vedením.
Na prípadnú existenciu nahrávok rozhovorov medzi Trumpom a Comeym sa novinári pýtali aj hovorkyne Bieleho domu. Odvetila, že sa „skúsi pozrieť pod pohovku“.
Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) James Comey oznámil členom Kongresu, že vyšetrovatelia sa budú znova zaoberať jej e-mailovou komunikáciou z čias, keď bola ministerkou zahraničných vecí.