Originálne polopodzemné kontajnery MOLOK sa rozrastajú po celom Slovensku. Aké sú ich výhody?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Titulka_galanta_revolucna stvrt.jpg
Foto: redox-enex

Do povedomia populácie sa čoraz viac dostávajú polopodzemné a podzemné kontajnery MOLOK. Napovedajú tomu aj pozitívne reakcie a narastajúci dopyt na ich inštaláciu. Mestá, obce ale aj súkromníci či developeri oceňujú spôsob, akým sa dá zbierať a triediť odpad. Stojisko na smetné nádoby je tak minulosťou a postupne ho nahrádzajú dizajnové polopodzemné kontajnery MOLOK, ktoré nielenže nerušia vzhľadom okolie, no sú navrhnuté s ohľadom na používateľov, čo je jednou z ich najväčších výhod.

Trnava.jpg
Foto: redox-enex

Veľkou výhodou je aj možnosť, prostredníctvom polopodzemných kontajnerov MOLOK, triediť odpad tam, kde vzniká, teda v blízkosti domov. Ak je totiž triedenie a následná recyklácia jednoduchá a ľudí nezaťažuje, nemajú problém ju dodržiavať. Tým pádom sa podiel vytriedeného odpadu zvyšuje, čo má pozitívny vplyv na životné prostredie.

Zároveň, nádoby MOLOK sú vyrobené z kvalitných a trvanlivých materiálov, čo zaručuje ich dlhý životný cyklus. Podzemné kryty odpadkových kontajnerov môžu bez poškodení slúžiť aj 30 rokov. Vysoká kvalita a odborné prevedenie sú zárukou dlhého využitia a v konečnom dôsledku prispievajú k šetreniu financií na kúpu nových smetných nádob vyrobených z plastu.

Zahorska bystrica_pod vrskami_1.jpg
Foto: redox-enex

Vzhľadom k veľkej kapacite polopodzemných a podzemných kontajnerov MOLOK nie je potrebné ich časté vyprázdňovanie, odpad sa už v nich zhutňuje, čo zredukuje náklady na personál, palivo, zníži sa podiel emisií CO2 aj počet dopravných zápch spôsobených častým výjazdom smetiarskych vozidiel.

Ohľaduplné k životnému prostrediu je aj vyprázdňovanie polopodzemných kontajnerov. Prebieha v tichosti a čistote, čo sú atribúty vplývajúce na životné prostredie. Hluk počas manipulácie s nadzemnými kontajnermi je často obťažujúci, čo však pri polopodzemných kontajneroch odpadá, keďže nádoby netreba nikam premiestňovať, no vyprázdňujú sa pomocou žeriavu vo vyprázdňovacom vozíku. Vrece vnútri kontajnera sa zdvíha takmer bez hluku, čo umožňuje robiť tento výkon aj v nočných hodinách.

Zahorska bystrica_pod vrskami_2.jpg
Foto: redox-enex

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že s polopodzemnými kontajnermi MOLOK nemusí byť nádoba na odpad nevkusným tŕňom v oku, naopak. Takéto zberné miesto je príjemné na pohľad, čisté a splýva s prostredím, čo automaticky podporuje prirodzený zmysel pre poriadok. Zároveň, keďže odpadky sa nepovaľujú pri smetných nádobách, eleminuje sa výskyt hlodavcov v ich blízkosti. Polopodzemné kontajnery MOLOK zabraňujú aj ich vysýpaním a prehrabávaním inými osobami, čo rovnako zvyšuje kultúrnosť prostredia. Výsledkom je čisté okolie smetných nádob a spokojní obyvatelia.

Viaceré štúdie pritom ukazujú vôľu obyvateľov triediť odpad, no v mnohých prípadoch ich odrádza jeho náročnosť a zvýšené nepohodlie. Zberné miesta sú totiž často umiestnené príliš ďaleko od ich denných trás, čo prirodzene znižuje motiváciu triediť odpad. V prípade, ak majú možnosť jednoduchého triedenia, ich ochota pristupovať k vzniknutému odpadu zodpovedne sa výrazne zvyšuje.

Zahorska bystrica_pod vrskami_3.jpg
Foto: redox-enex

Tieto skutočnosti presvedčili aj nové oblasti ako je Bratislava – Pod Vŕškami, Galanta – Revolučnú štvrť, Hliník nad Hronom, Malacky – pri Športaréne alebo Trnavu, aby presedlali na systém polopodzemných kontajnerov MOLOK.

Viete si predstaviť polopodzemné kontajnery MOLOK Ltd vo svojom meste? Ak áno, spýtajte sa nás na ďalšie výhody a na postup ako ich získať na: office@redox-enex.sk, www.redox-enex.sk alebo nám zavolajte na telefónne číslo +421 911 414 115. O vypracovanie štúdie, realizáciu na kľúč, vrátane projektu a vytýčenia sietí až po inštaláciu kontajnerov, sa postaráme za vás.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie REDOX ENEX