480 mm na opačnom konci zoomu zase umožňuje dobre priblížiť aj vzdialenejšie objekty – napríklad futbalistov na štadióne alebo speváka na koncertnom pódiu.
O kvalitné snímky bez presvietenia, chromatickej aberácie a ďalších chýb sa starajú aj špeciálne optické nanovrstvy Nano Crystal Coating. Samozrejmosťou je výkonný optický stabilizátor. Kvalitu záberov vylepšuje aj 14,1 Mpix CMOS snímač a možno si ich prezrieť na 3-palcovom displeji s rozlíšením 430 000 bodov. Citlivosť ISO možno nastavovať v rozsahu 100 až 3200, v režime Hi Auto je však rozsah 1600 až 6 400.
Foťák zvláda aj full HD video – v rozlíšení 1080p natáča prístroj záznam vo formáte AVCHD Progressive rýchlosťou 50/60 snímok za sekundu (PAL / NSTC), v nižšom rozlíšení QVGA (320×240 bodov) však zvláda aj rýchlosť 220 snímok/s. Tento „rýchlobežný“ záznam sa potom premieta pri štandardnej rýchlosti, takže vzniká dojem spomaleného filmu. Možno s ním tak dosiahnuť zaujímavé efekty – napríklad pomaly sa rozstrekujúce kvapky vody, detailné spomalené zábery na padajúcevločky snehu a podobne.
Lumix TZ30 však vo svojej funkčnej výbave ponúka aj ďalšie zaujímavé novinky. Osvedčená inteligentná automatika iA zahŕňa napríklad HDR režim, v ktorom fotoaparát urobí tri snímky s rôznymi expozičnými hodnotami, a potom ich spojí do jedného záberu s veľkým dynamickým rozsahom. Panoramatické fotografie môžete teraz robiť nielen pri orientácii záberu na šírku, ale aj na výšku. Veľkou výhodou je aj podstatne vylepšená integrácia GPS jednotky – fotoaparát nevkladá do snímky len obligátne geografické súradnice, ale súčasne aj doplní názov krajiny, regiónu a oblasti, v ktorej fotografia vznikla. Na displeji tohto Lumixu je možné zobraziť aj mapu okolia a po prehratí do počítača teda môžete fotografie automaticky triediť podľa miesta vzniku. Všetko je uľahčené vďaka tomu, že mapy z Lumixu sa dajú zobraziť a používať aj v počítači.
Panasonic Lumix TZ30 príde na trh v apríli, jeho cena by sa mala pohybovať okolo hranice 350 eur.