Lučenec vstúpil do turnaja LM víťazne, v nastolenom trende chce pokračovať (video)

MIMEL Lučenec
Na snímke hráči MIMELu Lučenec radjúci sa z gólu do fínskeho tímu Akaa v skupinovej fáze Ligy majstrov v stredu 23. októbra 2024. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Do skupinovej fázy futsalovej Ligy majstrov vstúpili hráči Lučenca správnou nohou a na domácom turnaji uspeli hneď v úvodnom dueli.

Protivníkov z fínskej Akaa zdolali 5:2, keď už v prvom polčase strelili štyri góly.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Priebeh duelu

O góly v drese slovenského majstra sa postarali Brazílčania Washington Luiz s Marciliom a dva zásahy pridal Venezuelčan Juan Jose Romero Molero. Ďalší gól bol vlastný od Fína Tera Intalu.

Po skvelom prvom polčase, kde strieľali góly len hráči Lučenca, prišlo k miernemu zakopnutiu a straty koncentrácie, čo znamenalo zníženie na 4:2.

V 27. minúte však domácich fanúšikov upokojil druhým gólom Romero Molero a v pokojných vodách futsalisti slovenského šampióna dokráčali k prvému dôležitému kroku k postupu zo skupiny.

Do elitnej fázy Ligy majstrov sa dostanú iba víťazi ôsmich skupín, takže každý zápas turnaja je mimoriadne dôležitý.

Triumfovali aj Malťania

Na ďalší duel nastúpi Lučenec už večer od 19:00 h, keď vyzve gruzínskeho majstra Georgians Tbilisi.

V druhom zápase štvorčlennej skupiny triumfoval aj maltský tím Luxol St. Andrews. Zdolal 2:1 spomínaných Gruzíncov.

Po dueli hodnotili výkon okrem iného tréner Marián Berky, ktorý vedie aj slovenskú mužskú reprezentáciu, ale aj kapitán tímu Marek Belaník.