Odpočúvanie Kočnera vo väzbe sa riešiť nebude, Ústavný súd zamietol sťažnosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marian Kočner
Marian Kočner. Foto: archívne, SITA/AP.
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
  • Chapters
  • descriptions off, selected
  • captions and subtitles off, selected
    Reklama
    Tento článok pre vás načítala AI.

    Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera a jeho advokátov Mareka Paru a Michala Mandzáka proti postupu Prezídia Policajného zboru a proti príkazu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vo veci odpočúvania vo väzbe.

    Vyplýva to z rozhodnutia zverejneného na internetovej stránke súdu s tým, že senát zložený z predsedu Miroslava Duriša a sudcov Ladislava Duditša a Libora Duľu tak rozhodol na neverejnom zasadnutí ešte 5. septembra.

    Stále v rovnakej návštevnej miestnosti

    Týždenník Trend ešte začiatkom augusta napísal, že v čase, keď Kočnera súdili vo veci falšovania zmeniek televízie Markíza, jeho obhajcovia upozorňovali na to, že s klientom sa nemôžu dôverne radiť, pretože orgány činné v trestnom konaní vo väznici odpočúvajú návštevnú miestnosť.

    „Podozrenie začali mať vtedy, keď ich vo väzení v Leopoldove zakaždým umiestnili v rovnakej návštevnej miestnosti. Stať sa to malo aj cez víkendy, keď boli ostatné miestnosti prázdne,“ napísal Trend.

    Tajné monitorovanie bolo potvrdené

    Policajná inšpekcia podľa týždenníka neskôr potvrdila, že Kočnerove stretnutia s jeho obhajcami v leopoldovskej väznici boli skutočne tajne monitorované.

    „Odpočúvanie iniciovala NAKA a Špeciálna prokuratúra pre údajné podozrenie z korupcie,“ uviedol Trend.

    Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
    Viac k osobe: Marek ParaMarián KočnerMichal Mandzák
    Firmy a inštitúcie: NAKA Národná kriminálna agentúraPrezídium policajného zboru SRŠpecializovaný trestný súd SRÚstavný súd SR