Je to ohnivé znamenie. Sú to ľudia spoločenskí, veľmi spravodliví, vždy pripravení a veľmi úprimní. Ich vládnucou planétou je Jupiter, ktorý im dáva šťastie a pôvab. Sú otvorení novým myšlienkam, stále sa učia a vzdelávajú sa. Majú vysoký stupeň mentálnej energie. Citlivá oblasť tela sú kĺby a stehná. Odporúča sa piť zelený čaj. Ochranným kameňom je opál.

Strelec muž

Strelec muž je veľmi zaujímavý človek, má veľa záľub a nových nápadov, ktoré je pripravený okamžite realizovať. Od tejto osoby možno čakať každú minútu čokoľvek. Má vždy veľa práce, snaží sa urobiť všetko naraz, ale vo väčšine prípadov sa mu to nepodarí, pretože mu dôjde energia. Muž Strelec je slávny bojovník za pravdu, jeho šípy vždy zasiahnu klamstvá a ľudí, ktorí robia nespravodlivosť. Je to Robin Hood zverokruhu, ktorý sa búri, aby ochránil práva druhých či svoje. Strelec rád reční. Dá sa povedať, že komunikácia, spolupráca a verejnoprospešná práca sú hlavnou a obľúbenou oblasťou činnosti tohto predstaviteľa zverokruhu.

Strelec muž sa vždy zameriava na spoločnosť, publikum, divákov a necháva si málo času a energie na komunikáciu so svojimi blízkymi. Vždy je obklopený ľuďmi, ktorých priťahuje jeho veselosť, príjemná svetská múdrosť a optimizmus. Tento predstaviteľ zverokruhu sa vždy pozerá na budúcnosť s vierou. Nerozhodia ho malé problémy a nedorozumenia. Je taký veľkorysý, že môže odpustiť svojim nepriateľom za ich útoky proti nemu, spokojný s tým, že vystupuje ako víťaz zo všetkých svojich výprav. Niekedy je tak naivný, že detsky verí svojej vlastnej utópii  a to ho privádza do problémov. Muž v znamení Strelca sa vždy snaží o lepšie obzory, o svetlejšiu budúcnosť, že nevenuje pozornosť tomu, čo sa okolo neho deje – to je často príčinou jeho chýb. Strelec muž sa neustále pozerá do budúcnosti, ale jeho sny vôbec nie sú prázdnou fantáziou. Vie, že posun vpred je nevyhnutný iba v prípade praktických záležitostí. Jeho sny o jasnejšej budúcnosti nie sú založené na imaginárnych obrazoch, ale na realite a praktickej zvedavosti. Strelec muž má vášeň pre šport, akonáhle je pred ním jasný cieľ – snaží sa, aby ho získal. Veľké globálne ciele nie sú pre neho, ale uprednostňuje viditeľný praktický priestor, na ktorý môže skutočne dosiahnuť. Bude musieť bojovať s veternými mlynmi po celý svoj život, pretože nepriateľov, ktorí budú ochotní pošliapať jeho snahu, bude vždy veľa. To on nebude tolerovať. Strelec muž má v sebe veľmi veľa energie. Tú však investuje všade inde, len nie do svojej rodiny. Nie je to však dôsledok hrubosti alebo krutosti, ale jeho nepozornosti. Keď dostane nápad – zabudne na všetko a myslí si, že každá jeho vízia za to stojí, a preto nie je potrebné venovať pozornosť menším nedorozumeniam.

Žena, ktorá sa rozhodla žiť po boku Strelca, musí mať veľkú odvahu, múdrosť a veľkú trpezlivosť, aby znášala časté úlety svojho partnera. Jediný spôsob, ako ho presvedčiť vrátiť sa domov bude komunikácia. Nemá totiž rád, keď ho niekto do niečoho tlačí alebo mu niečo diktuje. Počúvne iba presvedčivý argument, názor. Jeho vyvolená musí byť žena veľkorysej povahy, v žiadnom prípade nesmie klamať, lebo Strelec vo vzťahu nikdy neodpustí nepoctivosť. Ak si ho chce partnerka udržať pri sebe, musí mu ponechať niečo z jeho slobody a vždy bude vďačný, že sa k nej vráti. Do tichého útulného domova, kde mu nikto nič nevyčíta.

Strelec žena

Žena Strelec je veľmi jednoduchá. Je to skutočná bojová priateľka Robina Hooda, ktorý bojuje za pravdu a spravodlivosť. Vždy hovorí, čo si myslí, aj keď táto pravda prináša problémy. Často sa dostáva do konfliktov s druhými, pretože sa nazdáva, že práve ona bola vyvolená, aby nastolila spravodlivosť. Žena Strelec sa pozerá na svet bez ružových okuliarov, nemá tendenciu idealizovať ľudí a navyše – vždy pochybuje aj o svojich názoroch, kým sa o tom sama nepresvedčí. Preto sa často stáva, že kvôli sovjej priamočiarosti prichádza o priateľov a partnerov.

Žena Strelec verí, že prišla na tento svet, aby sa zlepšila, a využíva všetku svoju energiu, aby sa pokúsila splniť túto misiu. Je to inak veľmi ťažké, lebo vždy nachádza chyby. Disponuje úžasnou energiou, je v neustálom pohybe. Len málo ľudí vydrží ustavičný rozruch, ktorý robí okolo seba. Úprimne verí, že osobný život nie je až tak dôležitý a často sa ho vzdáva v prospech toho spoločenského. Ženu Strelec ťažko o niečom presvedčíte. Zaujíma ku všetkému pevné stanovisko a veľmi zriedka ho mení. Až keď ju okolnosti presvedčia, že sa mýli. Neznáša príkazy a zákazy. Priam nenávidí slabých mužov a má záujem iba o tých, s ktorými môže súperiť. Nikdy nebude poslúchať partnera a gazdinku v nej nehľadajte.  Aj keď nie je karieristka, peniaze potrebuje, preto sa ich snaží zarobiť. Sú totiž kľúčom k slobode. Táto žena sa stáva skutočným priateľom mužov, v mužskej spoločnosti zapadne a mnohokrát si priateľstvo zamieňa s láskou. Je veľmi pyšná a nikdy nepožiada o pomoc dokonca ani v kritických situáciách. Vždy sa spolieha na vlastné sily. Len málo ľudí vie, že žena v tomto znamení je hlboko vo vnútri zraniteľná. Ľahko sa môže uraziť. Niekedy to však na nej nespoznáte. Navonok chladná, vo vnútri  horí vášnivý oheň hnevu a sklamania. Iba doma, keď ju nikto nevidí, sa vyplače do vankúša. Často sa zdá, že ju nebolí strata priateľov či partnera, ale opak je pravdou.  Nikto nikdy nevie, koľko utrpenia a sĺz musí znášať jej verný vankúš.

Aj keď to nevidieť zvonka, žena Strelec vie byť ohnivá, vášnivá a romantická. S radosťou sa bude starať o svoju rodinu, pretože sa vždy usiluje o čistotu a poriadok. Nie je veľmi ochotná variť a pri každej príležitosti sa pokúša vziať svoju rodinu do reštaurácie, alebo nakŕmiť polotovarmi. Žena v znamení Strelec nikdy nedokáže žiť so slabým mužom, pretože ju nebude baviť. Potrebuje tvorivé diskusie o rôznych životných záležitostiach so silným a rovnocenným mužom, ktorý bude rešpektovať jej nezávislosť. Výhodou je, ak má partnera rovnakých záujmov a vášní. Ešte lepšie, ak majú spoločné aj zamestnanie. Potom sa ich pozornosť zameria na tieto oblasti a partner jej nebude vytýkať jej prehnanú lásku k slobode. Ak ste rozhodli žiť po boku tejto ženy, musíte mať jednoducho na pamäti, že na prvom mieste bude vždy pre ňu sloboda. A až potom vy a všetko ostatné.

 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané