O negatívnych účinkoch stresu na naše zdravie už bolo popísaného veľa. Ako sa však s ním vysporiadať? Existujú jednoduché tipy, ktoré úspešní ľudia poznajú a využívajú ich.
Tvrdí to výskumné centrum TalentSmart, ktoré realizovalo výskum s viac než miliónom ľudí a zistilo, že 90 % tých najvýkonnejších dokáže v stresových situáciách zostať v pokoji. Tu je niekoľko zaujímavých rád.
9 perfektných kempingových nápadov, ktoré vám uľahčia táborenie
Vážia si to, čo majú
Nájsť si čas na to, aby ste ocenili, čo v živote máte, nie je jednoducho len „správna“ vec. Zlepšujete tak totiž svoju náladu, a tým zredukujete kortizol, hormón stresu, o 23 %. Výskum zrealizovaný na University of California v Davise ukázal, že ľudia, ktorí denne rozvíjali pocit vďačnosti, mali lepšiu náladu, viac energie a bolo im i fyzicky lepšie. Je pravdepodobné, že nízka hladina kortizolu v tom zohrala zásadnú úlohu.
Sú pozitívne naladení
Pozitívne myšlienky pomáhajú udržať stres krátkodobý, pretože zamestnajú váš mozog tým, čo vás nestresuje. Akákoľvek pozitívna myšlienka vám pomôže začať sa znovu sústrediť. Keď sa vám darí, je to jednoduché. Keď sa vám ale nedarí a vaša myseľ je zaplavená negatívnymi myšlienkami, môže to predstavovať istú výzvu. V takejto situácii si znovu prejdite svoj deň a nájdite na ňom niečo pozitívneho.
Nepýtajú sa, „čo keby…?“
„Čo keby…?“ – otázka, ktorá prilieva olej do ohňa stresu a problémov. Veci sa môžu vyvinúť všelijak a čím viac času trávite premýšľaním nad rôznymi možnosťami, tým menej času venujete snahe ovládať sa a udržať stres v zdravej miere.
Zdroj: Forbes