Tatra banka zaznamenala nárast podvodného konania, tzv. phishing. Ako ďalej informovala na svojej internetovej stránke, ide o spôsob získavania citlivých bankových informácií cez e-mail alebo sms správu. Podvodný e-mail vzbudzuje dojem, že odosielateľom je Tatra banka.
Podvodná stránka
Obsahuje odkaz na podvodnú stránku a pod rôznymi zámienkami požaduje od klientov zadanie osobných a identifikačných údajov.
Odborník varuje pred kryptopodvodníkmi, pod zámienkou "dobrej investície" môžu ľudia prísť o všetky svoje úspory
Podvodnú stránku je však možné podľa vyjadrení banky rozoznať. Text e-mailu je napríklad v inom než slovenskom jazyku a obsahuje gramatické chyby alebo preklepy.
Neklikajte na prílohy ani linky
Taktiež názov podvodného webu je odlišný od oficiálneho názvu banky, v adresnom poli prehliadača chýba označenie https, nezobrazuje sa zelený alebo žltý zámoček, prípadne stránka je graficky nedokonalá, pôsobí ako zle načítaná.
„Banka nikdy nežiada citlivé osobné a bankové informácie cez sms alebo e-mail a priložený link. Citlivé údaje nikdy nezdieľajte s treťou stranou, aj keby sa javila ako banka. Na e-mail neodpovedajte ani neklikajte na jeho prílohy alebo linky,“ upozorňuje Tatra banka.
Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.