Titul majstra sveta majú vo vrecku. Slovenskí reprezentanti do 23 rokov v malom futbale ovládli celý šampionát

malý futbal
Na snímke slovenskí reprezentanti do 23 rokov v malom futbale oslavujúci titul majstrov sveta. Foto: SZMF
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenskí reprezentanti v malom futbale do 23 rokov získali zlaté medaily na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Chorvátsku.

Vo finále zvíťazili slovenskí hráči nad rovesníkmi z Česka, keď o majstrovi sveta rozhodli až strely zo značky pokutového kopu.

Priebeh duelu

Úvod finále bol opatrný, oba tímy sa sústredili na dôslednú obranu a nechceli spraviť chybu. Až do 10. minúty bol stav 0:0.

V 16. minúte sa Česi dostali do vedenia po situácii, keď si slovenský obranca zrazil loptu do vlastnej bránky. Slovenský tím však rýchlo reagoval a v 20. minúte vyrovnal Tomovič. Prvý polčas sa tak skončil nerozhodne 1:1.

Do druhého polčasu vstúpili Slováci skvele, keď už v úvode zariadil vedenie 2:1 opäť Tomovič. Česi však odpovedali rýchlo a o dve minúty vyrovnali na 2:2.

Hrdina Podhajeczky

Keďže sa zápas skončil po riadnom hracom čase nerozhodne, nasledovalo predĺženie.

V ňom sa však ani jednému tímu nepodarilo skórovať, a tak museli o majstrovi sveta rozhodnúť strely zo značky pokutového kopu.

Keď slovenský brankár Dominik Podhajeczky chytil pokus Čechov a následne sa nepomýlil Jakub Hudec, v slovenskom tíme mohli prepuknúť oslavy.

Ako v tlačovej správe uviedol Slovenský zväz malého futbalu, Slovensko zabodovalo aj v individuálnych oceneniach.

Za najlepšieho hráča MS hráčov do 23 rokov vyhlásili Mariána Sabolčíka a najlepším strelcom MS sa stal so siedmimi gólmi Filip Tomovič.