BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Karol Mitrík osobne, ale aj prostredníctvom svojich podriadených, zabezpečoval a zabezpečuje všetku potrebnú súčinnosť pri vyšetrovaní akýchkoľvek okolností prípadu.
Ako uviedla TV Markíza v spravodajskej relácii Televízne noviny v súvislosti s kauzou Gorila, SIS zaujala dnes stanovisko pre bezprecedentné šírenie poloprávd.
„Ide o viaceré veci, ktoré sú zákonom chránené ako utajované skutočnosti. Ich šírenie, vyhľadávanie a protiprávne prezentovanie v minulosti založilo a žiaľ v súčasnosti stále zakladá dôvody pre vyvodenie trestnej zodpovednosti,“ povedal pre TV Markíza hovorca tajnej služby Alexander Kurtanský.
Exšéfka FNM sa chce dohodnúť
Bývala predsedníčka Výkonného výboru Fondu národného majetku (FNM) Anna Bubeníková, ktorá už nevykonáva svoju funkciu, v pondelok listom predložila návrh dohody na skončenie jej pracovného pomeru vo fonde. Navrhuje skončenie pracovného pomeru k 31. januáru tohto roka.
Zároveň podľa vyjadrení fondu požiadala, aby po skončení jej súčasnej práceneschopnosti mohla čerpať dovolenku až k spomínanému dátumu.
Anna Bubeníková doručila návrh na ukončenie svojho pracovného pomeru po neúspešnom pokuse odovzdať svoju funkciu členom Výkonného výboru FNM v stredu minulého týždňa.
Bubeníkovú kabinet odvolal 11. januára z čela FNM pre podozrenia zo spisu Gorila hlasmi ministrov SaS, KDH, Most-Híd a premiérky Ivety Radičovej. Podržali ju len ministri za SDKÚ-DS, ktorá Bubeníkovú pôvodne nominovala.
Odvolaná Bubeníková sa v stredu 18. januára dostavila do sídla fondu a prejavila vôľu odovzdať svojmu nástupcovi funkciu, vrátane s tým súvisiacej agendy. No vzhľadom na skutočnosť, že nebol vymenovaný nový predseda Výkonného výboru FNM, nebolo možné túto úlohu splniť. V pracovno-právnych vzťahoch zamestnancov fondu konajú totiž vždy súčasne dvaja členovia výkonného výboru, pričom jeden musí byť vždy predseda výkonného výboru.