Prepadnutie Tupaca má na svedomí James Rosemond, priznal sa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tupac Shakur
Tupac Shakur na fotografii z roku 1993. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Riaditeľ spoločnosti Czar Entertainment James „Jimmy Henchman“ Rosemond sa údajne priznal k zodpovednosti za ozbrojené prepadnutie rappera Tupaca Shakura, ku ktorému došlo v roku 1994 v budove Quad Recording Studios v New Yorku.

Rosemond si mal vtedy najať troch mužov, ktorí Shakura prepadli, postrelili a okradli.

Podľa článku Chucka Philipsa v týždenníku The Village Voice sa Rosemond k tomuto činu priznal vlani na jeseň počas jedného z neformálnych výsluchov ohľadom nesúvisiaceho prípadu obchodu s kokaínom, z ktorého ho tento mesiac uznali vinným.

Malo sa tak údajne stať krátko po tom, čo Rosemonda istý Dexter Isaac označil za organizátora spomínaného prepadnutia. Isaac, ktorý si v súčasnosti odpykáva doživotný trest odňatia slobody, vtedy pre portál AllHipHop.com uviedol: „James Rosemond si ma najal, aby sme Tupaca prepadli v Quad Studio„.

Ani jedného z nich však z tohto zločinu neobvinia, nakoľko premlčacia doba v tomto prípade vypršala už pred vyše desiatimi rokmi. Samotný Tupac, ktorého v roku 1996 zastrelil neznámy útočník v Las Vegas, obvinil Rosemonda zo zorganizovania prepadnutia v skladbe Against All Odds.

Tupac Shakur sa vo svojich textoch venoval predovšetkým dospievaniu s násilím v getách, rasizmu a spoločenským problémom. Presadzoval politickú, ekonomickú, spoločenskú a rasovú rovnosť, no jeho texty boli známe drsnými opismi násilia, drog, alkoholu a stretov so zákonom.

Počas života vydal päť albumov – 2Pacalypse Now (1991), Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z. (1993), Thug Life: Volume 1 (1994), Me Against the World (1995) a All Eyez on Me (1996). Po smrti mu ešte vyšli nahrávky The Don Killuminati: The 7 Day Theory (1996), R U Still Down? (Remember Me) (1997), Greatest Hits (1998), Still I Rise so skupinou Outlawz (1999), Until the End of Time (2001), Better Dayz (2002), Tupac Resurrection (2003), Loyal to the Game (2004) a Pac’s Life (2006).

Okrem hudby sa venoval aj herectvu, účinkoval napríklad v snímkach Len samé problémy (1991), Juice (1992) alebo Nad košom (1994). Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe TupacTupac Shakur