Polícia plánuje v rámci kauzy Judáš vypočuť poškodeného podnikateľa a konateľa spoločnosti Bopal s.r.o., od ktorého obvinení príslušníci Slovenskej informačnej služby (SIS) podľa vyšetrovateľov žiadali 400-tisíc eur za vybavenie odblokovania majetku firmy. Ten bol celý zablokovaný Kriminálnym úradom finančnej správy (KÚFS). Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom webe noviny.sk.
Podnikateľa mali žiadaním vysokej čiastky vydierať. „Na utajenom stretnutí mu vtedajší šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó vysvetlil, ako sa dá blokácia majetku zvrátiť. Neskôr podnikateľ vyplatil 200-tisíc z požadovanej sumy. V prípade vystupoval aj do svojho úmrtia stíhaný bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý na stretnutí v roku 2019 Ľudovítovi Makóovi prezradil, že poškodený podnikateľ spolupracuje s políciou a Národnou kriminálnou agentúrou, pričom Ľudovíta M. podozrieva z vydierania konateľa spoločnosti Bopal s.r.o,“ uviedla televízia.
V súvislosti s obvinením voči Kollárovi vykonávajú domovú prehliadku, prípad sa týka aj Pčolinského
Ľudovít Makó údajne okamžite po tomto stretnutí s Lučanským kontaktoval stíhaného, už bývalého námestníka SIS Borisa Beňa, aby sa stretli. „V známej bratislavskej reštaurácii, v ktorej Ľudovít Makó zvykol úradovať, žiadal, aby okamžite od podnikateľa prestali žiadať peniaze a vyplatených 200-tisíc mu hneď vrátili,“ pokračovala televízia. Obvinení Boris Beňo, bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič a Ladislav Vičan podľa televízie odbili Ľudovíta Makóa s tým, že sa žiadne peniaze vracať nebudú.
Poškodený podnikateľ obchoduje napríklad s palivami. Hodnota majetku firmy, ktorú KÚFS na čele s Ľudovitom Makóom zablokoval, bola podľa opisu vyšetrovateľa a tvrdení poškodeného približne štyri až päť miliónov eur. Blokácia majetku mala za následok údajne neschopnosť firmy uhrádzať prevádzkové náklady spoločnosti, čo malo byť likvidačné pre celú činnosť podnikateľa.